Малко кърма

  • 1 218
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 121
Ериа, на моята лекарка като казах, че кърмя поне 9-10 пъти на ден първия месец, ми отговори, че ми е малко кърмата. Това го изтърси веднага, след като ни премери на кантара и се оказахме наддали с 1300. Оттогава като ме пита за пъти на кърмене или нещо такова й отговарям с "Не ги броя" Wink Освен това и майка ми и бабата на мъжа ми, абе кой ли не се изреди да ми обяснява, че не ми стига кърмата, щом плаче непрекъснато и виси постоянно на гърда. Свекървата пък ми обясни, че детенце преяждало горкото, абе специалисти много, и още повече съвети...
Броя на напишканите пампи са ти най-далновидния показател за това дали ти стига кърмата. Уф, всяко начало е трудно, докато влезе в релси една жена с това кърмене, толкова пъти се е чудила стига ли й кърмата! Айде успех и да пишеш как върви.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 703
Включвам се в чужда тема с надежда да намеря отговор за моите проблеми. Значи кърма имам ама не е достатъчна.Вчера навършихме месец и бяхме на консултация.Значи за 27 дни от изписването до вчера сме наддали 650 грама, което било на долна граница.Та двама лекари ми казват да давам добавка и аз давам от около 2 седмици,но повече кърма.Тя не се отказва да суче,обаче или кърмата ми наистина не стига или не е хранителна.Много съм отчаяна,защото ми се иска да я кърмя и не искам да давам добавка,обаче като ми казват че детето е недохранено Cry.В интерес на истината съм недоспала,нямам време да ям по три пъти на ден и да пия мнооого течности,но от три дни си налагам да пия много айран и като че ли имаше малък ефект за три дни и днес май пак не е достатъчно.Например заради рагади тази сутрин се опитах да се изцедя от гърдата от която трябва да яде/с хубава помпа Авент/ и к-вото беше само 80 ама със зор на края и след това 30 гр.добавка.Споделих не знам дали ме разбрахте и дали можете да ми помогнете,ама поне ми олекна.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Разбираме те и още как Grinning
Вярно, че 650 гр. не са много, но това не означава, че на следващата консултация няма да сте качили килограм. Само трябва да спазваш някои остовни правила.

Не си написала дали даваш вода, кърмиш ли на поискване или на режим. Дай по-подробна информация за да ти помогнем максимално Wink

# 18
  • Мнения: 2 672
....или не е хранителна.....

няма такова нещо като не хранителна кърма.И по-горе съм писала, че може и 10 гр. да са ,но трябва да ги даваш.Аз също не ям и не пия кой знае колко и какво,но кърмя и с малкото което имам ,после добавка давам ,НО аз съм друг случай.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 703
....или не е хранителна.....

няма такова нещо като не хранителна кърма.И по-горе съм писала, че може и 10 гр. да са ,но трябва да ги даваш.Аз също не ям и не пия кой знае колко и какво,но кърмя и с малкото което имам ,после добавка давам ,НО аз съм друг случай.

И аз така правя.Колкото и малко кърма да е я давам,особено,когато съм се цедила.И чак тогава добавката.
Разбираме те и още как Grinning
Вярно, че 650 гр. не са много, но това не означава, че на следващата консултация няма да сте качили килограм. Само трябва да спазваш някои остовни правила.

Не си написала дали даваш вода, кърмиш ли на поискване или на режим. Дай по-подробна информация за да ти помогнем максимално Wink
Вода много малко давам,да не кажа,че напоследък почти не давам.Опитвам се да спазвам някакъв режим,но нещо не се получава.Когато сме на разходка например може и 4 часа да издържи/тогава спи в общия случай/,друг път след 2 часа реве.А и първото хранене е между 6 и 8,така че точни часове нямаме.
Това което ме притеснява е че напоследък много изкарва мляко,знам че при бебчетата е нормално да повръщат,ама май голяма част от погълнатото излиза навън.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ако можеш изобщо премахни водата, особено пък ако я даваш и с биберон. Даването на вода не се препоръчва защото "измества" мястото за кърмата в малкото бебешко стомахче. А биберона е нещо към което някои деца свикват много бързо и отказват гърдата или започват да сучат по-малко.

Опитай също така да продължиш без режим и се старай да кърмиш по често. 4 часа са доста голям интервал за бебе на месец. Не си написала как сте и с нощните хранения, но аз да кажа, че те също са много важна част от успешното кърмене. В никакъв случай не се опитвай да приспиваш бебето с вода и биберон. Ревне ли - на гърдата!

Ами това е в общи линии. Мисля, че ако спазваш тези правила на 2 месеца ще качите дори повече от 650 гр. Ако много се притесняваш може да поискаш теглене и след 2 седмици.

Това което трябва да направиш за себе си е повече почивка, достатъчно течности 2,5 - 3 л. на ден и ако смяташ, че имаш нужда пий лактогонен чай - българския се продава по аптеките, а този на Хип го има и в бебешките магазини.

Успех и  да пишеш как върви.

Общи условия

Активация на акаунт