Възможно ли е да ме повтори варицела?!

  • 29 690
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Бременна съм в 20 г.с.. Преди 2 седмици изкарах варицела и тази седмица ще съм на изследвания, за да видим как е мъничето и дали има някакви увреждания. Съпругът ми уж беше карал варицела, но от 3 дни и той се бори със същия вирус, явно съм го заразила и се проявява по-късно (така смята личният му лекар). Основното, което ме притеснява е, че аз изкарах много по-леко варицелата- без висока температура и със слаб обрив. Мъжлето е вече 3-4-ти ден с висока температура и обрива му е поне 4 пъти по-обилен. Въпросът ми е , след като съм изкарала толкова лека болестта, има ли вероятност да я повторя отново?! Дали е възможно организма ми да е създал малко антитела?! Предполагам, че въпроса ми е много идиотски, но се побъркахме, когато аз се разболях. 2 седмици чакаме да дойде тази седмица, за да се изследваме и сега ние страх дали има опасност от повторно заболяване! Ако някой има опит или мнение по въпроса, ще съм благодарна да го сподели! Благодаря предварително!!!  bouquet

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не, бъди спокойна, толкова рано не може да те повтори. Виж, след 25-30 години /като мен Mr. Green/ - може.
А иначе всеки организъм е различен и по различен начин реагира на вирусите. А май мъжете наистина карат по-тежко варицелата Thinking.

Стискам палци всичко с теб и бебчето да е наред Praynig!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не повтаря Peace

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Повтаря, повтаря, ама това е друга тема Laughing.
Важното е, че в този случай няма да повтори!

# 4
  • Мнения: 11 003
О, повтаря и още как, но наистина толкова скоро след предишното боледуване не е възможно да се разболееш отново. Сестра ми е боледувала от варицела като бебе и въпреки това я повтори, и то доста тежко, когато беше на 20 г. При мен пък се получи обратното - контактувах с нея, докато беше болна, но не се заразих.
Стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо!

# 5
  • Мнения: 444
Благодаря за окуражаващите думи! Чувствам се по-спокойна и нямам търпение да минат изследванията днес! Хубав ден на всички майчета!  bouquet

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Дано не се повтори при теб.  Praynig

Желая ти най-прекрасното бебче на света!

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бъди спокойна Peace и леко бременеене Hug

# 8
  • Мнения: 712
Принципно е много малко вероятно да повтори, организмът изгражда траени мунитет, евентуално след много години, ако е намалял е възможно, но е малко вероятно.
В твоя случай, няма да се случи, бъди спокойна.
Дано всичко с бебенцето ви да е наред!

# 9
  • София
  • Мнения: 44 082
Надали след 2 седмици ще те повтори.
По принцип е чудо, че така леко си я изкаррала...че то децата дигат високи Т...пък ти не...а по принцип възръстните карат доста тежко шарките, така че не се чуди защо на мъжът ти му е така тежко...нали знаеш за шарките - колкото по-рано - по-леко.

Иначе по принцип повтаря варицелата - но тогава вече е херпес зостер.....и до колкото помня не е и опасно за плода....

Стискам палци всичко да е наред с мъничето.

# 10
  • Мнения: 4 668
С две думи , какво ? Може да повтаря варицелата ли ?
Аз я карах в 5-ти клас , а сега ако синът ми се разболее нищо чудно и аз да се тръшна ли ?

# 11
  • София
  • Мнения: 44 082
С две думи , какво ? Може да повтаря варицелата ли ?
Аз я карах в 5-ти клас , а сега ако синът ми се разболее нищо чудно и аз да се тръшна ли ?

Да, би могло, въпреки че най-често се кара по веднъж само. Като повторното вече ще си е херпес зостер....
Цитат
Херпес зостер е остро инфекциозно заболяване, което се характеризира с болезнен и характерно разположен кожен обрив. Болестта представлява реактивация на инфекция с варицела-зостер вируса, същият който причинява и инфекциозното заболяване варицела в детска възраст.

След преболедуването от варицела вирусът варицела-зостер остава в латентно (неактивно) състояние в коренчета на периферните нерви, които инервират кожата и пренасят информация за кожната чувствителност (за топло, студено, допир, натиск, болка и т.н.). Това реактивиране на вируса се наблюдава в 1 от всеки 5 души, преболедували от варицела. Това става най-често дълги години след боледуването от варицела.

Всъщност реално можеш да се разболееш и без досег с някой болен от варицела...защото то си е в теб...но ако тогава има спад в имунитета или нещо друго...може и да съвпаднат нещата....

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 15:28 от Angel_Dust

# 12
  • Мнения: 4 668
Много готино просто  Confused Само това ми липсва - на 31 г. варицела ...
Дано да ме подмине , де ...

# 13
  • София
  • Мнения: 44 082
Допълних си горния пост....херпес зостер не е точно варицела, но пак хич не е приятно...мъжът ми е карал и то без досег с болен от варицела...

Цитат
Херпес зостер се приема като изява на инфекция с варицела-зостер вируса у имунен спрямо него индивид (т.е. преболедувал в детска възраст от варицела или в много редки случаи ваксиниран срещу варицела). При определени условия "спящият" в ганглиите на сетивните нерви вирус се активира наново, т.е. става въпрос за ендогенна (идваща от самия организъм, отвътре, инфекция).

Възможно е по-рядко херпес зостер да се развие при възрастни след контакт с деца, болни от варицела. Контактът с индивид, болен от херпес зостер не предизвиква същото заболяване у възрастни, боледували от варицела в миналото.

Болният от херпес зостер може да бъде заразен само за деца и възрастни, неболедували от варицела (несблъскали се с вируса до момента), но това се наблюдава рядко. Ако даден индивид е преболедувал от варицела, за него контактът с болен от херпес зостер не представлява никаква опасност.

# 14
  • Мнения: 4 053
аз пък сега разбирам, че Варицелата повтаря,
винаги съм твърдяла, че е еднократна  ooooh!

# 15
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не,категорично не може.Херпес зостер е усложнение след прекарана варицела.

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Много готино просто  Confused Само това ми липсва - на 31 г. варицела ...
Дано да ме подмине , де ...

А те точно на толкоз ме повтори bowuu.
И не беше много зле - само две вечери Т 37,8, средно количество пъпки, ама поне белези не останаха.

# 17
  • Мнения: 3 036
Ето какво намерих за варицелата:
Варицела

Варицелата е често срещана болест, която се причинява от вируса варицела зостер, който е част от групата на херпес вирус. Въпреки, че много хора свързват думата херпес с гениталния херпес, групата на херпес вирус се състои от около 100 вида вируси, осем от които причиняват болести при хората. Представители на различните херпес вируси са херпес симплекс (който причинява обикновения и гениталния херпес), вирусът на Епщайн-Бар (който причинява инфекциозна мононуклеоза), и вирусът варицела зостер (който причинява дребна шарка и херпес зостер). Вирусът варицела зостер се разпространява по въздушно – капков път чрез кашляне/кихане или чрез течност от варицелните мехурчета.
Лещенката (другото име на варицелата, бел. прев.), която най-често се появява в края на зимата и началото на пролетта, е силно заразна – ако има някой болен в семейството, то 80 или 90% от останалите членове, които не са я прекарали, ще се заразят. През следващите години се очаква случаите на варицела значително да намалеят благодарение на имунизацията на деца срещу болестта.
Въпреки, че се среща по-често при деца под 15 години, всеки може да се разболее от варицела. Обикновено човек се разболява само веднъж в живота си. Но вирусът, който причинява варицелата може да остане в организма без да е болестотворен и може да причини друга кожна болест на по-късен етап, наречена херпес зостер.
И адреса на медицински въпроси
http://www.pramed.com/ipb/index.php?s=608984e6cb9620455f8f89a035 … mp;showtopic=4395

# 18
  • Мнения: 1 520
В много редки и изключителни случаи варицелата се повтаря, а ако се повтаря, се изкарва в много лека форма.

Не смятам че бременността има значение дали ще се изкара повторно, а само състоянието на имунната система/защита.

# 19
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Надали ще те повтори, желая ти лека бременност и здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт