Рожден Ден на 11 години-къде?

  • 55 324
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 456
Боулинг зали, но излиза малко скъпичко, а напоследък особено сред момичетата е популярно да се празнува по домовете. Явно някаква модна тенденция.
...Или по-скоро завръщане към добрите стари домашни купони от едно време. Wink
Всичко ново е добре позабравено старо, както се казваше....

Сори, дано не обидя някой, ама всички тези "нови мероприятия" -боулинг зали и ледени пързалки -ми звучат някак си пресилено и не на място на фона на цялата обстановка, в която живеем и мръсотията която ни заобикаля навред.
Нещо ми е много префърцунено това цялото.  Tired
Нещо напоследък много се промениха не само нравите, не само възпитанието но и начините по които празнуваме един детски рожден ден.
Уф, разсъждавам си на глас, просто.

Ще ми се понякога  всичко да е както преди..., като нашите РД от едно време -с хубавата домашна торта, с нетърпеливото очакване на гостите, посрещането на вратата..... Хубавите домашни почерпки и непринудените разговори в хубава компания...
Повече социализиране, повече общуване и  по- малко фарс и показност....

# 31
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
...Или по-скоро завръщане към добрите стари домашни купони от едно време. Wink
Всичко ново е добре позабравено старо, както се казваше....
Сори, дано не обидя някой, ама всички тези "нови мероприятия" -боулинг зали и ледени пързалки -ми звучат някак си пресилено и не на място на фона на цялата обстановка, в която живеем и мръсотията която ни заобикаля навред.
Нещо ми е много префърцунено това цялото.  TiredНещо напоследък много се промениха не само нравите, не само възпитанието но и начините по които празнуваме един детски рожден ден.
Ще ми се понякога  всичко да е както преди..., като нашите РД от едно време -с хубавата домашна торта, с нетърпеливото очакване на гостите, посрещането на вратата..... Хубавите домашни почерпки и непринудените разговори в хубава компания...
Повече социализиране, повече общуване и  по- малко фарс и показност....
Напълно съм съгласна  newsm10- префърцунено и никому ненужно. Нека децата да си говорят, играят и "да се гледат в очите" както обичам аз да казвам. Това за мен е общуване.

# 32
  • Мнения: 7 149
Не считам, че празнуването на Рожден ден в боулинг зала или детски клуб е префърцунено. Тази практика не е от вчера и не мисля, че с нея се показва нещо от страна на родители или дете.
По-скоро това е един приемлив начин някой друг да организира всичко, а родителите и децата само да се забавляват.

Децата в тази възраст/11 г./ са леко хаотични. Не виждам начин да седнат на едно място и да си говорят.
На голямата ми дъщеря бяхме организирали подобен РД вкъщи с много деца.
И какво се получи?
Половината се бяха залепили на компютъра, другата половина препускаха из цялата къща.
В резултат на което рожденичката беше разочарована. А и аз не исках да се явявам в ролята на пъдар и да казвам кой какво да прави, нито пък да повишавам тон.
За това хората са измислили клубовете.А през доброто старо време преди години нямаше такива.
Иначе приветствам идеята за празнуване на РД вкъщи само ако са поканени 2, най-много 3 деца със сходни интереси.

По темата: Дъщеря ми /все още 9 г./ в неделя беше на РД в боулинг залата на Скай сити и прекараха чудесно.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 456
Практиката с боулинг залите е баш от "вчера'', но всеки сам преценява какви ценности да създава в децата си.
Ако за някой да покаже болунг залата на децата е голяма работа, за мен е смешно и неуместно. И после каква точно кухня може да предложи боулинг залата? Не е ли все едно да си ги заведем на бар? Thinking
Не, предпочитам да си остана старомодна и да възпитам истински ценности в децата си Naughty. Смятам да устоя на тоя кич и фалш!

С двете ми деца сме се находили достатъчно много на детски РД на малки и големи-не знам вече дали остана клуб не посетен  ooooh! и сега ако се замисля, най-хубавият РД, на който са били е бил точно в домашна обстановка.  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 861
Записвам се да следя темата, тъй като скоро ми предстои РД на децата, а поради префърцуненост, склонност към кича и липса на ценностна система (да се разбира - липса на квадратура, кубатура, a и други сериозни наличности, създаващи пречка за предлагане на адекватно за конкретния случай празненство в атмосфера на домашен уют (kopche, и на мен, пък и на много хора им се ще да е така, така че по-кротко с обобщенията и квалификациите! Wink) ) се налага да търся алтернативи. Боулинга вече сме го употребили, от немай къде си, ама свърши работа...както и други местенца, като детски клуб (едно време), дискотека, че и празнуване на полянката в парка... А киното с почерпка, да, актуално е и много деца го правят, ама на мен някак си не ми звучи като празник... Най ми харесват пикниците на теферич, ама пък те са крайно зависими от времето. Завиждам на летните рожденици!

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 19:23 от M4

# 35
  • София
  • Мнения: 11 692
Темата е чудесна като средство за обмяна на опит и мнения по конкретния въпрос,дайте да не я разваляме. Peace

Но не мога да се сдържа да не напиша следващите редове.
kopche подобно на теб и аз не харесвам празнуването на РД в боулинг зала.Водила съм синът ми в боулинга на НДК на РД,затъмнено,опушено и т.н.Кухнята не я знам,не се е налагало да я ползвам.
Но повярвай от един момент нататък на порасналите деца няма кой знае какво като варинат,което да им се предложи.
При положение,че гостите на синът ми /вече на 12 години/ са доста на брой и на различна възраст и имаме около 10 родители,а някой път и повече,просто домашната обстановка не ми се струва подходяща.
Погледнах подписа ти,дечицата ти все още не са толкова големи,нека пораснат още малко...
От сега съм се замислила,че за следващия РД на сина ми,който е през декември,варианта е или пицария или боулинг.Миналата година избягахме от боулинга /детето само се отказа от него/,но за тази година не съм сигурна.И това съвсем не означава,че не възпитавам истински ценности у него,а който го познава може да го потвърди.

# 36
  • София
  • Мнения: 9 456
Записвам се да следя темата, тъй като скоро ми предстои РД на децата, а поради префърцуненост, склонност към кича и липса на ценностна система (да се разбира - липса на квадратура, кубатура, a и други сериозни наличности, създаващи пречка за предлагане на адекватно за конкретния случай празненство в атмосфера на домашен уют (kopche, и на мен, пък и на много хора им се ще да е така, така че по-кротко с обобщенията и квалификациите! Wink) ) се налага да търся алтернативи.
Приемам забележката! Hug
Момичета, не искам да звучи като заяждане, камо ли да обиждам някого тук.
Исках да изразя по-различно виждане по темата и надявам се, че по-голямата част разбраха какво имам в предвид. Wink
Ако ли пък не- здраве да е!

# 37
  • София
  • Мнения: 9 456
kopche подобно на теб и аз не харесвам празнуването на РД в боулинг зала.Водила съм синът ми в боулинга на НДК на РД,затъмнено,опушено и т.н.Кухнята не я знам,не се е налагало да я ползвам.
Да, но какво ли може да се очаква от една боулинг зала? Не ме изненадва. Wink
Точно това имах в предвид, и ми се ще повече майки да разберат това, за да не влагат големи очаквания и да си спестят тази "модерна" заблуда. Wink

# 38
  • Мнения: 2 274
  Синът ми преди няма и 3 седмици стана на 11г. Правихме купон /10 момчета и момичета/ в нас с домашни мини пици и домашна торта. Получи се страхотен купон! Някои свириха на китара, други само се опитваха, трети пък гледаха съзвездия по тавана от портативния Планетариум, после играха разни игрички от рода на Монополи и Стани богат. Едно от децата играеше ролята на водещ на предаването и се скъсаха от смях. Родители нямаше, защото никой не смята за нужно да остава с детето си. Вече са достатъчно големи и присъствието на родителите им само би ги притеснило.

# 39
  • Мнения: 2 700
Исках да изразя по-различно виждане по темата и надявам се, че по-голямата част разбраха какво имам в предвид. Wink
Ако ли пък не- здраве да е!

А темата не е ли за 11-годишните?
Ali&Meli ти е отговорила така както аз виждам нещата. На тази възраст децата са с различни характери, интереси и темперамент.  Общото е, че с играчки не можеш ги прикова на едно място, а в домашна обстановка освен бой с възглавници или торта, със скачане по леглата или зомбиране пред компютър друго не може да се предложи. Ни риба, ни рак - хем не можеш да ги накараш да седнат на едно място да си говорят, хем всичко им е скучно и ако измислят нещо то то е обикновено някаква щуротия.
В допълнение ако не разполагаш с поне 100 квадрата свободна площ за ремонт и по случайност работиш (а не си в майчинство), така че да посветиш поне два дни на организация, пазаруване, готвене и почистване, не боулинг, а празна зала извън къщи ти идва добре дошла.
Иначе, да, разбрахме те, но темата не е за рождените дни по принцип Peace

benighted , ако е така поздравления!

# 40
  • Мнения: 835
Момичета, нямам време да ходя да видя какви са цените за боулинг.Моля ви споделете.

Синът ми след 1 мес има РД и вече се чудя къде ще го празнува.
Миналата година го празнува в къщи, бяхме организирали викторини с награди, на децата много им хареса, но той не беше доволен.Освен, че обърнаха "къщата наопаки" и съседите помислиха, че има заметресение, си прекараха добре.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 456
  Синът ми преди няма и 3 седмици стана на 11г. Правихме купон /10 момчета и момичета/ в нас с домашни мини пици и домашна торта. Получи се страхотен купон! Някои свириха на китара, други само се опитваха, трети пък гледаха съзвездия по тавана от портативния Планетариум, после играха разни игрички от рода на Монополи и Стани богат. Едно от децата играеше ролята на водещ на предаването и се скъсаха от смях. Родители нямаше, защото никой не смята за нужно да остава с детето си. Вече са достатъчно големи и присъствието на родителите им само би ги притеснило.
Е, точно това имам в предвид!  Peace
Точно така си представям купона за 10-11 год. А и малко по-големи, дори.
Разговори, шеги, артистични изяви в домашна обстановка, викторина с дребни изненади за гостите на рожденика/чката, мини-дискотека и пр. Wink

# 42
  • Мнения: 66
В "Ментов носорог " в Бъкстон направиха специална зала за по-големи .
А моят син си води приятелите тази година на кино ,почерпка в Мак доналдс и си изкара чудесно.А за мен нямаше никакви главоболия

# 43
  • Мнения: 2 274
В "Ментов носорог " в Бъкстон направиха специална зала за по-големи .
А моят син си води приятелите тази година на кино ,почерпка в Мак доналдс и си изкара чудесно.А за мен нямаше никакви главоболия
Бяхме там на рожден ден на приятел. Децата изкараха добре, но майката на детето не беше доволна от аниматорките и забавленията. Оставили децата да цъкат игри на машинки или нещо такова. Аз така и не слязох да видя какво правят  Embarassed.

# 44
  • Мнения: 24 467
Не съм фен на клубовете.
Миналата седмица синът стана на 10 г. и си покани у нас деца. Бесняха от 13.00 часа до 22.00 часа, като ние им оставихме апартамента и се изнесохме още на обяд, прибирайки към 18.00 часа. Децата си бяха изкарали чудесно и продължаваха да се забавляват. За мен винаги е най- добре децата да се забавляват сами, а за тази възраст родителят е само набавящ продоволствията и ненатрапващ присъствието си. Родители с такива големи деца е недопустимо за мен, няма да се чувства никой добре. Не е нужно /дори е вредно, според мен/ на тази възраст децата да бъдат организирани и да се разчита някой да им "приковава вниманието". Те са естествени, деца са и ако са израстнали в естествена среда могат да се забавляват перфектно сами. /Това, в случай, че до този момент не им е висял по един възрастен денонощно над главите./ Могат да ползват играчки за възрастта им, могат да си правят колажи със снимки на компютъра, у нас играха и с балони, от тези, плътните, дето са като топки, приказваха си, ядоха торта без ръце, правеха каквото си щат. Щом изкараха без никакъв проблем /дори не им се тръгваше/ повече от 8-9 часа, определено са се чувствали добре.
Стоте и кусур квадрата не се нуждаеха от ремонт, а почистването ни отне не повече от половин час. Организацията си я правят децата /моите имат своята самостоятелност и лично пространство, играят с приятели у нас често, свикнали са да се самоуправляват/, пазаруването- че това се прави в крачка с пазаруването за вкъщи.
Помня, че на моите рождени дни най- се радвах, че нашите ме оставяха на мира с децата.

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 11:35 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт