бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 310
  • 222
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Абе то и моето име не ми харесва много-много, но поне не съм Стойка или Цанка.
Пък и който чаааааааааааак толкова не си харесва името, винаги може да си го смени.

# 76
  • Мнения: 6 690
аз искам това с името да го решим двамата,но явно ще трябва да проявявам инат и накрая пак ще стане на моята,но по по-трудния начин,а на който не му понася да се изнася Simple Smile

Внимавай само инатът да не се обърне срещу теб.
Избирай си битките. Няма по-грозно нещо от налагането как да се казва едно дете, все пак то е плод на общата ви любов и колкото и да не искаш наследник и на двата рода.

# 77
  • Мнения: 63
клонка, това с изнасянето го писах в кръга на майтапа,а дори и да стане не се притеснявам,все пак живеем в мое жилище и основния доход е мой

# 78
  • Мнения: 2 448
Ау, последното като аргумент от страна на мъжа си бих приела, традицията. Ако каже, че е от обич или уважение към някого, да, но традиция?! Традиция без аргументи, за мен е по лошо и от религиозен фанатизъм, поне второто е с леко оправдание мисълта за Бог.
Толкова  много действия правени стотици години , изгубили смисъла си се спазват само с идеята, че някога е било така. Но защо, вече е забравено или безсмислено. Няма традиция, в която самата аз не виждам смисъл, някой да ме накара за спазвам.
А мъж, който робува повече на традициите и това какво ще кажат хората, вместо на собственото си разсъждение и уважение към близките, изобщо не искам да имам нещо общо с такъв.

Цитат
и защо да го сменя?
човека прави името не обратното ...

В голяма грешка си , ще знаеш. Нямаш си най малка представа какво е да си дете и да си мразиш името и да се сърдиш на майка си, задето те е записала така. Като си преживял нещо подобно тогава ръси клишета и излизай с лозунги за традиции.

Към авторката, отстоявай си своето, няма да съжаляваш. По гадно ще ти е детето ти да ти се сърди , отколкото някой дядо или мъжа ти.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ок, не я принуждава, настоява и отказва да се съобрази с мнението и. Същата работа, поне според мен.

тя настоява и отказва да се съобрази с мението му  Laughing

Ееее, айде сега! Тя не харесва името, да не е единственото на света? Името трябва да харесва и на двамата. А не единия да се заинати като магаре на мост, аман заман това ще е. Това ще е ама друг път. За нищо на света не бих кръстила детето си с име, което не харесвам. Както и не бих настоявала за точно определено име, ако то не харесва на мъжа ми. Ще търсим друго, което харесва и на двама ни. Все пак детето е общо, а не само на единия.

# 80
  • Мнения: 2 229
...Няма по-грозно нещо от налагането как да се казва едно дете, все пак то е плод на общата ви любов и колкото и да не искаш наследник и на двата рода.

 #Crazy
Стана ясно, че мъжът й НАЛАГА как да се казва детето, не тя - авторката не е казала да има определено желание, просто не иска да се казва Стойчо!

И ако би се изнесъл, ако не стане неговата, да се изнася баси...

Какво значи "избирай си битките"?! Звучите все едно няма ниииикакво значение как се казват децата, абсолютно ви е все тая, съгласявате се там и нямате думата...

# 81
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе то и моето име не ми харесва много-много, но поне не съм Стойка или Цанка.
Пък и който чаааааааааааак толкова не си харесва името, винаги може да си го смени.
По-добре Стойка, отколкото някоя Касандра, Даная, Мелина, да речем.
Стойка си е чудно име.
Цанка не е често срещано, по-скоро Ценка.
И да ви кажа, тези имена на мен не ми звучат нито архаично, нито селски, а по-скоро носталгично и дори романтично.

# 82
  • Мнения: 166
На мен името Стойчо не ми звучи ужасно.Напротив,това е едно наистина българско име.Мнооого смешни са ми обаче имена като Джоан,Люсиен и т.н.,и т.н.,които се последват например от бащино или фамилно  Куцаров/а,Пенчев/а и т.н.

# 83
  • Мнения: 4 733
Ако не му хареса това, поне ще има оправдание жената Mr. Green
Хитро Laughing. Аз като се сетя по роднински настоявания как трябваше да се казва дъщеря ми ...верятно щеше да ме ненавижда доста дълго. Заради това взех първата буква и останалата част няма нищо общо Mr. Green. То и заради това детето ми никога не е било особено обичана от бабата и дядото на бившия де, но този факт единствено и само потвърди правилността на тогавашното ми решение че не заслужават подобен жест ooooh!.
 Безкрайно се радвам, че по настоящем имам пълната подкрепа на мъжа си да дам на децата си  имена, каквито аз по майчински преценя.
тя - авторката не е казала да има определено желание, просто не иска да се казва Стойчо!

 Има сякаш и един момент, че когато някой ти налага вече няма много голямо значение дали името е поносимо или не. Просто не познавам човек, който да обича да му се казва какво трябва и какво не.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 840
И ако би се изнесъл, ако не стане неговата, да се изнася баси...
До колкото схванах, тя ще го гони, ако не кандиса, бе Mr. Green

# 85
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
как се казваше на Симеон внука .... Симеон-Хасан Муньос  ... да ли ще си смени името ? или внучка му Мафалда-Сесилия ....
да ли ще се срамуват от имената си ?

# 86
  • Мнения: 6 690
#Crazy
Стана ясно, че мъжът й НАЛАГА как да се казва детето, не тя - авторката не е казала да има определено желание, просто не иска да се казва Стойчо!

И ако би се изнесъл, ако не стане неговата, да се изнася баси...

И ако това да НЕ е, не е желание кое е?
А това с изнасянето за едното име е ужасно незряло и грозно, независимо от кого.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 840
Kасиди, баба ми по бащина линия се казва Виолета. Милата ми, любима, обична баба, по майчина, която я умориха в Пирогов, се казваше Мария/почивай в мира, мила моя, бабо!/.
Майка решила да ме кръсти на двете - Мариета - първа част на баба Мария и втората - на Виолета. Е, да, ама баба ми Виолета се обидила, че е в наставката и майка я премахнала от името ми изцяло. Да не я обижда, де Mr. Green
Признавам си, че Мариета е сред малкото имена, които безпричинно не харесвам хич. Whistling
Та, добре се е получило Mr. Green

# 88
  • Мнения: 4 733
Майка решила да ме кръсти на двете - Мариета
Признавам си, че Мариета е сред малкото имена, които безпричинно не харесвам хич. Whistling
Ей, няма угодия Laughing
Но все пак майка ти е търсила баланса, което и прави чест. Обаче бас държа, че недолоното бабе е било свекито, нали Mr. Green

Чак ми се приика да попитам в отделна тема Бихте ли сменили малкото си име ако не го харесвате? Сигурна съм, че много хора ще си ги носят во веки без да ги харесват, само и само да не обидят някой роднина...

# 89
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Бе оставяй ги тях, царска му работа Laughing Аз ако се казвам Муня, ще си сменя името гаранция hahaha За Хасан Муньос не знам, той да му мисли Whistling
Dincho, има огромна разлика да настояваш за конкретно име, и да ненавиждаш конкретно име! Въвъ втория случай на другия му остава избор от стотици, холяди други имена, все някое от които да му харесва. А да ми налагат някое конкретно име, което ненавиждам - ми няма да стане, еба си!

Общи условия

Активация на акаунт