Как почиствате филтрите на абсорбатора

  • 10 639
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 268
Аз досега почиствах или с препарати за мазнини или с такива от рода на Cif, но забелязвам че натрупаната мазнина около дупчиците си остава...Днес след 20 минути търкане, виждам, че няма особен ефект...Ще съм много благодарна, ако някой може да ми даде идея с какво мога да се отърва от тази мазнина (защото предполагам в бъдеще ще се натрупва все повече, докато накрая филтърът се запуши) Confused

# 1
  • Мнения: 8 999
Моя филтър го мия с обезмаслител. Слагам го на дъното на ваната и го напръсквам обилно, оставям около половин час, а после с най-силната струя на душа обливам с гореща вода. Абсолютно всичко пада. Не остава дори прашинка.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
С веро и гъба...но не  с топла вода. Мазното става на топчета и пада само. После доизмивам с гореща вода.

# 3
  • Мнения: 463
Напръсквам с Меглио и ги слагам в съдомиялната.

# 4
# 5
  • Мнения: 3 251
Напръсквам с Меглио и ги слагам в съдомиялната.
Toчно това правя и аз.

# 6
  • Мнения: 1 545
Филтрите, които са вътре или външната част, която е като е на дупки? newsm78
Чудя се така, защото аз моите филтри никога не съм ги мила, а съм ги сменяла. Махам решетката/ нея почиствам/, вадя филтрите и слагам нови - последните, които взех бяха едни черни с активен въглен и доста време вече изкараха.

# 7
  • Мнения: 4 187
По съвет на съфорумки, вече ги мия в миялната  Grinning!

# 8
Напръсквам с Меглио и ги слагам в съдомиялната.
Няма ли опасност да се повредят в съдомиялната ?На няколко пъти се изкушавам да мина по лесната процедура, но все съм се притеснявала ,да не им се случи-случка.

# 9
  • Мнения: 824
Какво може да им се случи?Предполагам всички филтри са метални Peace

# 10
  • Мнения: 22 835
Само в миялната,така пише на указанията на абсорбатора.

# 11
  • Мнения: 121
Погледни тук: http://leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=29

Хората са дали отговори и на други интересни въпроси Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 1 825
Моя филтър го мия с обезмаслител. Слагам го на дъното на ваната и го напръсквам обилно, оставям около половин час, а после с най-силната струя на душа обливам с гореща вода. Абсолютно всичко пада. Не остава дори прашинка.

Браво, за това не се бях сетила. Моят е Фабер, и аз следвах инструкциите от сайта им, които са публикувани и тук, докато не си купих парочистачка. Но пак е трудно.

А каква марка обезмаслител ползваш?

# 13
  • Мнения: 22 835
За да пречистват въздуха ефективно, филтрите трябва бъдат почиствани в съдомиялна машина или ръчно след гореща вана с миещ препарат средно на всеки 2 месеца (в зависимост от интензитета на готвене). Металните филтри не трябва да бъдат третирани с материали, неподходящи за алуминий. Поставят се отново на аспиратора почистени и напълно подсушени.
 
От сайта на вносителите на Фабер и Еуролукс.

# 14
  • Мнения: 1 305
И аз ги бухам в миялната, но без да ги пръскам преди това с нищо. Което ми напомня, че вече им е време.  Rolling Eyes
А тези с активен въглен се изхвърлят, като се позапушат. Те са за еднократна употреба.

Общи условия

Активация на акаунт