Пак за гъбите

  • 1 639
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Както ви плаках в края на миналият месец-намериха ми много гъби. Лекувах ги 10 дни с три вида лекарства, после отидох на контролен преглед-на 5 юли. Лекарката каза, че всичко е наред сега и съм ги изчистила. Вече имам втора степен влагалищна чистота. Обаче сега пак ми се появи някакво течение. Та питам-възможно ли е гъбите да се появят отново 2-3 седмици след лечението и една седмица след микробиологичното изследване?

# 1
  • Мнения: 1 419
ДА! - категорично - мен години наред са мое морили гъби (и продължават от време на време) - с тях оправия НЯМА  Naughty  #2gunfire
Дори и да получиш облекчение, то обикновено е временно и гъбите никога не изчезват напълно  Cry

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
 #2gunfire ужасни са  #2gunfire И аз така...имам..лекувам..после пак имам #2gunfire
То с това лекуване тая мойта златна стана от хвърялне на пари за нея Crossing Arms

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За съжаление може да са гъби. Но не всяко течение е гъби.
Лошото е че гъби се появяват от почти всичко. От стрес, от антибиотик, от неизликуван добре партньор, от пишкане в обществена тоалетна, от сядане на седалка в автобус..... абе от въздуха.
Аз например като не съм бременна имам почти постоянно гъби. Като бременна нямам Laughing Значи вечно бременна да ходя!
Може и да ме нахокате но аз си церя гъбите или с тантум роза или с вода и хлебна сода. Но ми е писнало от глобули .....

# 4
  • Мнения: 634
Аз си лекувах "гъбите" около 5 години, след което чак сега, за първи път ми пуснаха микробиология и се оказа, че всъщност са трихомони.... Sick

Но аз мисля, че гъбичките се изследват чрез цитонамазка, а не с микробиология.. Thinking

# 5
  • Мнения: 724

Но аз мисля, че гъбичките се изследват чрез цитонамазка, а не с микробиология.. Thinking
Не, с микробиология се хващат гъбите. Цитонамазката е за друго.

# 6
  • Мнения: 634
Аз имах предвид, че повечето лекари не взимат материал за посявка, за да се определи наличието на микроорганизми...които със сигурност не се засичат със стандартното изследване...
А, да, цитомазката е за друго..... Simple Smile...просто не се изразих правилно... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 541

Но аз мисля, че гъбичките се изследват чрез цитонамазка, а не с микробиология.. Thinking
Не, с микробиология се хващат гъбите. Цитонамазката е за друго.

Цитонамазката - изследване за откриване на рак на маточната шийка.
Какви са възможните резултати?

РАР I - нормални клетки. Не е необходимо никакво лечение, освен ако Вашият гинеколог Ви е казал че имате ''раничка'' която трябва да бъде обгорена. Това се налага за да се прекъсне веригата на канцерогенезата;
РАР II - клетки показващи най-често възпалително заболяване. Тук често се налага противовъзпалително лечение. Ако имате ''раничка'' тя трябва да бъде обгорена;
РАР III - Съмнителен резултат. Обикновенно се налага да се проведе съответно лечение, контролна цитонамазка след него и обгаряне. Понякога се налага и да се направи биопсия /също неболезнено изследване, което цели вземането на малко парченце тъкан от маточната шийка за доуточняване на диагнозата/;
РАР IV - наличие на единични ракови клетки;
РАР V - наличие на множество ракови клетки.



# 8
  • Мнения: 724
Аз имах предвид, че повечето лекари не взимат материал за посявка, за да се определи наличието на микроорганизми...които със сигурност не се засичат със стандартното изследване...
А, да, цитомазката е за друго..... Simple Smile...просто не се изразих правилно... Simple Smile
Мисля, че гъбите се виждат на "стандартна" микробиология. Е, не съм сигурна, де.

# 9
  • Мнения: 634
При микробиология се прави посявка, след което се чака да порастне бактериологична култура и вече се изолират микроорганизмите... затова изследването е готово след около седмица....за гъбичките това НЕ Е необходимо и затова повечето лекари приключват изследванията до тях.

# 10
  • Мнения: 3 205
С гъбите всичко е възможно. Аз в момента също се чудя кво по дяволите става, защото ПАК имам течение, само дето не е една седмица, а два дни след края на лечението.  Странното е, че не е през цялото време, а само късно следобед/вечер. Другото странно е, че е с миризма на кисело мляко.
Побърквам се вече, честно. Писна ми да се влача по доктори.  #2gunfire за гъбичките!

# 11
  • Мнения: 258
И аз мога да се оплача от тези досадни  smile3515 гадини.
На мен ми се появяват от истинали карака и от басейни. Ужасни са  smile3511

# 12
  • Мнения: 4 212
През цялата си бременост имах гъби4ки.Лекувах ги 3 пъти, но те си излизаха, явно, 4е е трябвали по силно лекарство. После откриха такива в кръвта на бебето, казаха кандида.Лекувай се усилено, 4е са гадна работа.

Общи условия

Активация на акаунт