Ранни записвания за екскурзии

  • 773
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 565
Някой може ли да ми даде информация колко процента долу горе е намалението при ранни записвания за екскурзии (наясно съм, че зависи от туроператора, но приблизително) и колко време по-рано трябва да се запишеш, дали се плаща наведнъж и т.н. Говоря конкретно за Тунис, ако някой има представа.

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Едва ли някой може да ти отговори точно, освен даденият туроператор.

Погледни сайтовете на различните тур. агенции, там има инфо за всякакви промоции, вкл. и ранни записвания.

# 2
  • Мнения: 2 175
Честно..не вярвам в "това"..
Много по-вероятно е, ако гониш добра цена,  да я хванеш в "последния" момент..

Масово го свалят в "последния"омент, а не в ранните записвания...

# 3
  • Мнения: 11 747
Точно за Тунис се включих в Ранните записвания на Алфатур. Още май месец платих за септември. Искаха цялата сума - пакета, летищните такси, абсолютно всичко да се плати веднага, за да се ползва отстъпка. Беше нищожна, вероятно по 40лв на човек, нещо такова, не помня точно  Thinking Май около 5%.
Цените не ги намалиха в последния момент, защото беше за септември, а този месец, особено първата му половина се оказа най- натоварения от цялата година и сезон.
Не спечелихме друго, освен че за нашата дата след месец вече нямаше места и така се вредихме. Изчака ми се чакането - 100 месеца...., но ние бяхме решили да ходим и така или иначе нищо не губихме.

# 4
  • София
  • Мнения: 565
Aко всички бачкат като тези от Алфатур, просто няма смисъл. Преди години съм живяла в Дания, там при ранно записване може да свалиш около 40% от цената. Иначе pina само за септември ли е такъв наплив? Май наистина е по-добре все пак да резервираме рано, за да намерим по-хубав хотел. Аз разрових сайтове на агенции, но още няма оферти за пролетта, ние мислим тогава да ходим. Най-късно през юни.

# 5
  • Мнения: 11 747
За пролетта няма и да има, само за Великден. От БГ Тунис предлагат за Нова година, Великден - които оферти са адски скъпи; и за лятото, но от юни.
Миналата година за юни и септември имаше най- много хора, ние за юни не се вредихме, та затова оставихме за септември. За август нямаше никакви хора, тогава много смъкнаха цените, но кой иска да ходи на 50 градуса?
Места в хотелите сигурно има, макар че в добрите свършват, наша съфорумка не можаха да отидат 3 семейства в Иберостар Феникия, защото нямаше толкова места, хем отрано резервираха. Но местата в самолета много бързо свършват и така.

# 6
  • София
  • Мнения: 565
Няма през пролетта ли? То тогава сигурно е най-приятно да се ходи. Тоест за да избера свестен хотел за юни трябва примерно да се запиша през март-април? Ние не държим хотелът ни да бъде супер лукс, просто аз искам да има готина градина (че много се впечатлих от разни снимки), а пък момчетата в компанията държат да има условия за спортове- примерно тенис, футбол, волейбол, водни спортове и т.н. Иначе какви да стаите примерно, не ни пука особено, просто да има топла вода и да е чисто. Pina, да те попитам последно (извинявай, че така те занимавам) хаммамет или хаммамет ясмин е по-добре за шумна компания ( в смисъл трябват ни повече кръчми, барове, дискотеки, и готин плаж естествено)   

# 7
  • Мнения: 11 747
Аз не бях в нито едното. Аз бях в Сканес, до Монастир и Сус. Виж, някъде на втора-трета страница, трябва да се намира, има много дълга тема за Тунис и там са разгледани много аспекти на дестинацията.
Иначе тази година пуснаха офертите за Тунис през май и в края на май вече нямаше места за юни. Аз отидох към 23 май и не можах да резервирам за юни.
Иначе, аз също исках обикновен хотел. Взехме такъв, който имаше прелестна градина, просто толкова хубава не бях виждала. Спортни занимания много, абе много хубав беше. Като влезеш в стаята - просторна, с балконче в арабски стил, голямо и удобно легло, банята ок и т.н. Обаче!! Мухъл или поне убийствена миризма на мухъл. Теч от тръби в коридора. Климатика не работеше! Добре, че стаята беше много хладна и не бихме пускали климатик, дори да работеше, но все пак....

Ето голямата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275012.0
а ето и най-новата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342782.0

# 8
  • Мнения: 1 572
всички туроператори имат т.нар. early booking отстъпка но не е много , около 5-7% , но аз лично предпочитам last minute и досега почти винаги така сме пътували , за съжаление не от бг

Общи условия

Активация на акаунт