«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора

—офи€

ћнени€: 676
“ова ми беше любимата супа в детската градина, като се сет€ долкова ми се до€жда, но и иде€ си н€мам как се прави.
÷итирай

New Zealand

ћнени€: 5 184
Ќикога не сам € правила, но и на мен ми беше любимата супа в детската градина. »мам мисл€ н€каква рецепта записана...
÷итирай

New Zealand

ћлечна супа със сирене (100 г)

ѕродукти: ћл€ко 50 мл, ориз (грис) 3 г, сирене 10 г, масло 3 г, €йце 1/4.

ќризът се вари в леко подсолена вода до омекване. —лед това се прибав€ мл€кото. —иренето се натрошава, прибав€ се към разбитото €йце, размесва се добре и с него се застройва супата. ¬ горещата супа се слага и кравето масло.
ѕрепоръчва се в детското хранене
÷итирай

New Zealand

ћлечна супа с картофени топчета

ѕродукти:Ќа 1 л мл€ко 3 Ц 4 картофа, 2 €йца, 3 Ц 4 супени лъжици брашно, 1 супена лъжица масло.

—варените и пасирани картофи се смесват с разбитите жълтъци и малко сол.
Ѕелтъците се разбиват на сн€г и се прибав€т към сместа. ќт не€ се взима със супена лъжица, а с чаена лъжичка се оформ€т топчета, които се пускат във вр€щото мл€ко. —упата се остав€ да ври на слаб огън десетина минути. ѕреди поднас€нето и се прибав€ маслото. ћоже да се приготви и с топчета от грис.
ѕрепоръчва се при всички възрасти, но особено за деца и за възрастни хора с болести на стомаха, сърдечно-съдовата система, черни€ дроб. ѕрепоръчва се като богат източник на витамини от група ¬ за малки деца и възрастни хора.
÷итирай

New Zealand

ћлечна супа с цветно зеле

ѕродукти:ћл€ко 200 мл, карфиол 100 г, картофи 100 г, ориз 20 г, масло 10 г, вода 400 мл.

÷ветното зеле и картофите, нар€зани на малки парченца, се вар€т на тих огън.  огато омекнат, се пасират. ќризът се почиства и измива, след което се вари във вода до пълно омекване, след което се пасира и се прибав€ към пюрето от зелето. ѕрибав€ се вр€щото мл€ко, разбива се добре и се остав€ да кипне. ѕреди поднас€нето на супата се прибав€ и маслото.

ѕрепоръчва се за малки деца, при болести на стомаха, черни€ дроб, сърдечно-съдовата система.
÷итирай

New Zealand

ак не съм се сетила да € спретна тази супи4ка на моето дете...Ќо никога не е късно:)
÷итирай

New Zealand

ј ето и нещо подобно:
 –≈ћ-—”ѕј — ќ–»«
ѕродукти: 1,5 ч ориз, 1 ч пр€сно мл€ко, 3 жълтъка, 3 с л масло, 10 гр месен бульон, магданоз,олио, 4ерен пипер, сол.
»змити€т ориз се постав€ в бульона да ври, като се разбърква добре. –азбиват се с миксер жълтъците, прибав€ се горещото пр€сно мл€ко, 4ерен пипер, сол, а накра€ и маслото. ѕолу4ената застроика изсипваме в сварени€ бульон с ориза и разбъркваме продължително.
÷итирай

—офи€

ћного благодар€ за рецептите, мисл€, че тази първата е точно тази ко€то търс€ и скоро ще пробвам.

ƒа сподел€ и аз една много вкусна млечна супа с грис:

2 ч. ч пр€сно мл€ко и 3 ч.ч вода
4 с. л. грис, 2-3 картофа нар€зани на малки кубчета, сол и други подправки на вкус, масло 2с.л. всичко се слага на котлончето за 20 мин.
÷итирай

ћнени€: 1 096
јз ще предложа рецептата на една традиционна турска млечна супа

—ютлю чорба

ѕродукти:

1л пр. мл€ко
250 г фиде или кус кус, дребни макарони
250 г пилешко месо
олио, сол, червен и черен пипер

ѕилешкото месо, мл€кото и фидето се свар€в€т поотделно. Ќар€заното на малки хапки пилешко месо и фидето се прибав€т към мл€кото и се вари на бавен огън около 20-25 мин. ѕрави се запръжка от червени€ пипер и 3 с.л олио и се залива супата.
ѕреди поднас€не се наръсва с пр€сно смл€н черен пипер!

—упата става хубава и без месо.

ƒа ви е сладко   chef

÷итирай

New Zealand

ћного благодар€ за рецептите, мисл€, че тази първата е точно тази ко€то търс€ и скоро ще пробвам.

ƒј, и аз мисл€ 4е първата рецепта е за супа такава, каквато ни даваха преди години в детските градини /не знам дали и сега дават такава/. ƒругите рецепти ти ги написах за идеи за разнообраз€ване chef »мам си ги отн€къде, но никога не съм ги правила  Embarassed
÷итирай

Burgas

ћнени€: 7 185
ћЋ≈„Ќ» —”ѕ»
÷итирай

—офи€

“ази първата е! —ложих всичко по рецепта умножено по 10 и добре си хапнах.
ѕочувствах се като в детската градина Laughing Laughing Laughing
÷итирай

New Zealand

“ази първата е! —ложих всичко по рецепта умножено по 10 и добре си хапнах.
ѕочувствах се като в детската градина Laughing Laughing Laughing
≈, подмлади се, а? baby_neutral
» аз ще си € спретна скоро. chef
÷итирай

sofia

ћнени€: 1 602

4 с. л. грис, 2-3 картофа нар€зани на малки кубчета, сол и други подправки на вкус, масло 2с.л. всичко се слага на котлончето за 20 мин.

¬или, √оспод здраве да ти дава за таз рецепта чудна!!!!!! „естно да си призна€ изобщо не в€рвах, че толкова ще ми хареса, ама нес тига че вкусна много , ами врътн€ никаква и време никакво отнема.
 ѕак да напишеш рецепта.
÷итирай

—офи€

¬или, √оспод здраве да ти дава за таз рецепта чудна!!!!!! „естно да си призна€ изобщо не в€рвах, че толкова ще ми хареса, ама нес тига че вкусна много , ами врътн€ никаква и време никакво отнема.
 ѕак да напишеш рецепта.

–адвам се, че ти е харесала
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора