«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 242 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 493 отговора

—офи€

ћнени€: 1 793
ћомичета, нека н€ко€ да ми об€сни, мол€ ви! «ащо чамовите мебели са толкова евтини? «апалихме се с мъжо да правим детската ста€ "еко" и да сложим чамови мебели. “о всъщност само двуетажно легло, библиотека и н€какъв скрин засега, друго не им тр€бва. Ќо нещо много подозрителни ми се струват цените.  Thinking —ъщевременно леглото, което гледахме, беше най-стабилното от всички двуетажни легла, т.е. не е заради здравина и изработка. ÷ветът на мен лично много ми харесва, меко е , истинско дърво е, не разните там шарени талашити, защо са толкова евтини? ўото за 500-600 лв. можеш да си направиш ста€та изц€ло от дърво, какво по-хубаво от това. ато омръзне или се потроши(детска е все пак)-смен€ш без никакви угризени€. »ма ли нещо, което пропускам?
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 5 457
„амът по принцип си е евтин. ќбаче е меко дърво. ƒетската у нас(на мен и брат ми) беше от чам. ќще си е от чам, сто€т си мебелите. ќбаче където сме слагали нощна лампа с щипка си личат следите от щипката. » чамът си смен€ цвета с времето. ¬ началото е един б€л, с годините пожълт€ва.
÷итирай

ћнени€: 8
ћисл€, че са евтини, защото сами€т материал е евтин.Ќо иначе са здрави- казвам го от опит. » все пак са  от естествен материал (не като сегашните мебели от слепени частици). Ќие  б€хме обзавели в предишното си жилище  ц€лата детска ста€ (легла, (но не 2етажни) етажерка, гардероб и бюра) от чамови мебели и мога да кажа, че не мръднаха като вид от момента на купуването им-1994 г!! та и досега.  Ѕ€ха от магазин на ≈кзарх …осиф.
ћного сме доволни от т€х, даже впоследствие си взехме и библиотечка и барче за хола ,но в тъмнокаф€во  .
“ака че смело взимайте!  —лед време, ако ви омръзне цвета може да се освежат с едно байцване  в по- тъмно, например.
÷итирай

ћнени€: 12 872
≈втини са и защото търсенето е малко, всички се хвърл€т по ѕƒ„, което за детска ста€ не го разбирам.
ћожеш да ги оставиш натурални или да са оцветени, в каквото си поискаш Smile

Ќа —офи€ също е изц€ло чамова - скрин, гардероб, легло, матрак и етажерка изл€зоха 630 лв., доплатихме само 70 лв. за бо€дисване, защото ги исках в б€ло.

http://free.hit.bg/vathceco/cham1.jpg
http://free.hit.bg/vathceco/cham2.jpg

—поред мен не може да се сравн€ва с ѕƒ„-то, но все пак е въпрос на вкус ...
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 170
Ќищо не пропускаш. ѕросто известно време не б€ха актуални по причината, че пазара бе преситен.
јз единствено не харесвам лъскавки€ лак, с който ги мажат в последно време. Rolling Eyes
»наче чамът си е мек, но и лек.  Wink

—ега се огледах, вкъщи имам един скрин, маса (много любима) и стелаж, които са поне от 14 години с нас.  акво да ти кажа, освен че със сигурност н€ма да ги изхвърл€ скоро.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 331
≈втини са и защото търсенето е малко, всички се хвърл€т по ѕƒ„,

“ова щ€х да напиша + че и дизайна им е много еднотипен. Ќо напоследък гледам Ѕ√ производители, които прав€т и по-интересни мебели от масив, не само от чам, но и от дъб, орех..., без да са особено скъпи.
http://www.tonix-bg.com/images/kid/K1.gif
÷итирай

ћнени€: 2 798
Ќа мене ми харесват, внас€т уют, но никъде в къщи н€мам. всичко ми е ѕƒ„, мисл€ че е по-издържливо, като материал. ≈дни при€тели си купиха чамова спалн€, но след 5-6 г. се разскърца и см€тат да € смен€т.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 563
ƒетската и спалн€та са ни изц€ло от чам -догодина ще ги смен€м с ламинирани плоскости. јми не е практичен чамът.¬ смисъл че е е меко дърво много лесно се наран€ва остават резки, а също и като се надраска с флумастери, бои ,химикали пастели - дървото попива и с нищо не може да се изчисти. »наче е уютно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 793
»мам спалн€ от чам , отпреди 10-12 години.  упихме € с единственото условие да е най-най-евтиното нещо  Very Happy и досега нищо и н€ма. “ова все пак е легло де, н€ма кой-знае какво да му стане. Ќо това легло прежив€ най-различни удари- от главите на синовете ни до черпаци и точило за ножове. “а там, където е ударено, може и да се вдлъбне малко, но не си личи. ¬ смисъл това си е дърво, хомогенна структура, виждаш го на момента и после го забрав€ш. јко беше ѕƒ„ или фурнир се съсипва безвъзвратно-ще се обели и ще ти боде очите после. «а драскането, честно да ви кажа, ама изобщо не ми пука. ƒа драскат,не ми пречи, дали дърво или друго-може и да позачист€ по н€кое време, но надали ще се престаравам. ѕо-скоро се притесн€вам дали са здрави, в смисъл устойчиви. ƒа не се срине горното легло примерно. ўото моите младежи са си доста буйни, да са ми живи и здрави!  Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 360
≈втин е, защото дървесината е мека, ако не е добре обработена е възможно да изпуска смола, като качество е ниско - много чепове и несъвършенства на малка площ, потъмн€ва с времето, има специфична миризма, ко€то се запазва дълго време.  ато вс€ка друга дървесина, за да е качествен мебела, дървото тр€бва да е добре изсушено и обработено, защото има риск от изм€тане, а това при иглолистната дървесина се постига трудно заради високото съдържание на смоли.
¬ общи линии това са недостатъците.
ћежду качествен чам и ѕƒ„ бих избрала чама разбира се  Peace
÷итирай

ћнени€: 793
» аз мисл€, че чамът е евтин, защото е по-мек.
»наче вече има много хубави модели.
Ќие си одзаведохме апартамента с мдф, и съжал€вам. Ќашите сега обзавеждат ново жилище и всичко им е от чам, изглежда много по уютно и красиво.
ќпределено детската ст€ ще е от дърво. —амо, не знам дали ще се спра точно на чам.
ѕожълт€ването може да се избегне, като се байца в по-тъмен цв€т или се бо€диса.
÷итирай

ћнени€: 3 901
...
Ќа —офи€ също е изц€ло чамова - скрин, гардероб, легло, матрак и етажерка изл€зоха 630 лв., доплатихме само 70 лв. за бо€дисване, защото ги исках в б€ло.
......

јз пък издирвам мебелна фирма за индивидуална изработка по наши модели...¬ашите мебели по поръчка ли б€ха, ако - да, да ми пратиш координатите на фирмата?  Smile

јко н€кой друг е останал доволен от фирма-производител със седалище в —офи€, мол€ да спомене тук име и координати. ћерси.   Smile
÷итирай

¬арна

ћнени€: 4 128
„амовото дърво е меко и се наран€ва лесно.
ќсвен това има 3 вида качество на материала, според брой чепове на кв.м.
»наче дървото си е хубаво (5 години работех в мебелна ¬елинградска ф-ма), но тр€бва да се знае как да се стопанисва.
«а да се подхранва може да се направи препарат  за почистване (разни количества оцет и олио - не мирише), разтръсква се шишето и се полира до бл€сък, а оцета почества порите на дървото.
ћинусът е, че н€кой по-малки производители работ€т с недоисушен чам и в топъл дом, или пр€ка слънчева светлина, дървото може да се разпука на сглобките, или да потече смола.
” дома двуетажното легло на децата е от чам и сън много доволна, бюрото също.
ѕреди го купуваха за детски стаи много, защото гори да се издере, зацапа (както знаем децата не паз€т много), не е толкова скъпо и след време обзавеждането може да се подмени.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 056
јз не го харесвам.
Ќа при€телката на дъщер€ ми й направиха ста€та от чам и вече й увиснаха вратичките на гардеробчето. ћного зле изглеждат, с€каш са стари, а са на н€колко месеца.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 418
...
......

јз пък издирвам мебелна фирма за индивидуална изработка по наши модели...¬ашите мебели по поръчка ли б€ха, ако - да, да ми пратиш координатите на фирмата?  Smile

јко н€кой друг е останал доволен от фирма-производител със седалище в —офи€, мол€ да спомене тук име и координати. ћерси.   Smile

и аз ги искам, Ќикол  Praynig
ћного сладка е ста€та на —офи€. ј къде ги бо€диса?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 493 отговора