Мебелите от чам

  • 160 857
  • 526
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 111
Ето за софиянки едно място където мебелите от чам са на доста сносни цени и има разнообразие , работят и  по каталог http://rum.big.bg . Не съм техен служител , а клиент понеже работя наблизо и преди година  си купих едно шкафче и съм доволна.Ако някой е решил да заложи на чама си заслужава разходката цените са поне с 20% по-ниски от тези в столицата.

# 31
  • Мнения: 8 999
А какво ви е мнението за кухненски мебели от чам. Дали няма много лесно да се овлажняват и надират? Иначе дават голяма топлина, дървото си е дърво... Но особено долните шкафчета, как мислите? Кажете някоя фирма, която прави кухни от чам и сте доволни   bouquet

Виждала съм кухни, на които корпусът на шкафовете е от ПДЧ, а само вратичките са чамови. Не стои лошо, а и ПДЧ-то не се забелязва, ако вратите не са отворени. Моята стара кухня беше така, но дървесината не беше чам, а дъб. Беше и доста скъпа, от Метрон. 10 години не помръдна /дори още е жива и лъскава, но даваме апартамента под наем и не знам дали ще издържи още дълго/.
Свекърва ми пък се заинати и си направи кухнята изцяло от бук. Уж сух материал, уж не знам си какво, най-твърдото дърво било.... ама цялата се изметна, а полиците й провиснаха.
Та си мисля, че комбинация от ПДЧ и дървени вратички би била най-практична комбинация - и като качество, и като цена.

# 32
  • Мнения: 18 542
А какво ви е мнението за кухненски мебели от чам. Дали няма много лесно да се овлажняват и надират? Иначе дават голяма топлина, дървото си е дърво... Но особено долните шкафчета, как мислите? Кажете някоя фирма, която прави кухни от чам и сте доволни   bouquet
По-добре не си прави цялата кухня от дърво (каквото и да било) ако не си сигурна в изходния материал. По принцип модулните "дървените" кухни, които се продават са с корпус ПДЧ и дървени вратички.

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
А какво ви е мнението за кухненски мебели от чам. Дали няма много лесно да се овлажняват и надират? Иначе дават голяма топлина, дървото си е дърво... Но особено долните шкафчета, как мислите? Кажете някоя фирма, която прави кухни от чам и сте доволни   bouquet

Правят се само вратите от чам, защото попива влагата в кухнята и миризмите. Освен това е по-стабилно.
Особенно там където е шкаф - мивката е просто немислимо корпусът да е от дърво заради влагата.

# 34
  • Мнения: 1 849
Благодаря, момичета! Ние имаме 2 шкафчета от изцяло от чам и сгъваема кръгла маса в кухнята и столовете са такива, стуговани, масивни. Не са мръднали за 10 год., но наистина не са под мивка, а отстрани на остъкления вкаран към кухнята балкон. Комбинацията с пдч (обикновено го правят бяло) ми се струва доста шарена, ще се замисля дали да не са изцяло МДФ. А шкафчета ще идат за вилата. За вила този вид мебели са много удачни, стабилни са и доста устойчиви. Имат така да се каже, естествен кънтри стил. Много са ми уютни.

# 35
  • Мнения: 1 426
Момичета от Стара Загора съм.
Фирмата наистина е много коректна-веднага изчисляват и ти казват цената,подписваш си договор и досега винаги са спазвали срока,доставката е до дома,но винаги ги качват до вратата,а последния път дори ги вкараха върте.

Дай координати на фирмата, интересува ме.

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За мебели от чам ми препоръчаха разходка до мебелните м-ни "ЯВОР" в Пазарджик. Цените били много изгодни, както и имало голямо разнообразие.
Иначе моя близка, която е служител в голям столичен мебелен магази не разубеди за мебели от чам. Били доста некачествени и на 10 броя, поне 2-3 са им рекламация. Ставаше дума за чамови мебели, произведени от велинградска фирма.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 999
Аз ходих преди време до Пазарджик, но не мисля,че имаше чамови мебели. Нито някакво друго дърво. Бяха все стандартните ПДЧ и подобни.

# 38
  • София
  • Мнения: 9 817
Повдигам тази стара темичка,защото имам нужда от още мнения и съвети.
Ще си правим ремонт на кухнята.Винаги съм мечтала за чамова кухня.но поради факта че всички около мен купуват само и единственно пдч,реших,че и нашата ще е пдч Blush.Е да,но някак нищо не ми влиза в сърцето,дето се вика.Знам недостатъците на чама,имамечамова маса.Отгоре се е издрала.Но пък краката и не са мръднали,имаме я от доста години.Искам и шкафовете да са от чам.Чета,че препоръчвате корпуса да е пдч.Бих се навила и на този вариант,макар че предпочитам изцяло чам.
Никол,много ми харесват мебелите в стаята на детето.Предполагам още си доволна.Сещам се за кой магазин говориш,ще го посетим.Има и един магазин в Люлин3,срещу Т маркет,в големия блок.Ще проверя и там.Искам да те попитам при вас корпуса пдч ли е или чам?
И въобще кой каквото още може да ми каже за чама!  bouquet
ПС  Само никой да не ми казва,че е демоде,моля Crossing Arms LaughingНе знам дали ви се е случвало,но наистина чамовите кухни са ми легнали на сърце.

# 39
  • Мнения: 950
Момичета къде във Варна има чамови мебели на  ниски цени ,търся ъглов шкаф  ако може да е без струговани елементи ,ще бъда много доволна  Peace Видях такъв на втория етаж на Образцов дом -170 лева ,не знам тази цена дали е добра  newsm78
Аз също ги харесвам чамовите неща ,наистина лъха уют ,макар че в къщи нямам нищо такова

# 40
  • Мнения: 950
 Hugпобутвам темата   bouquet

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Момичета къде във Варна има чамови мебели на  ниски цени ,търся ъглов шкаф  ако може да е без струговани елементи ,ще бъда много доволна  Peace Видях такъв на втория етаж на Образцов дом -170 лева ,не знам тази цена дали е добра  newsm78

В момента не се сещам за други магазини, ако искаш питай в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351187.new;topicseen#new
Там влизат повече варненки.
А цената зависи от размерите на шкафа и така е трудно да се прецени.


Валенцето, повечето предпочитат корпусът да е пдч, защото с основание се страхуват от измятане на дървото.
Ако си сигурна в материала (и майстора), няма какво да се чудиш, но в противен случай не рискувай.


# 42
  • София
  • Мнения: 9 817
Валенцето, повечето предпочитат корпусът да е пдч, защото с основание се страхуват от измятане на дървото.
Ако си сигурна в материала (и майстора), няма какво да се чудиш, но в противен случай не рискувай.
Да споделя,че нещата при нас се развиват доста бързо.Намерих си фирма,която ще изработи изцяло обзавеждането в кухнята,сега обмисляме и спалнята да е чамова.На моя близка приятелка майка и има фирма за мебели,но понеже е в друг град се съмнявах ,че ще се навие.Жената обаче предложи да ни помогне и съм безкрайно щастлива,защото и имам напълно доверие.Тя работи с една и съща работилница за чамови мебели от години и съм спокойна за качествето.Много съм доволна!

# 43
  • Мнения: 3 216

Валенцето, повечето предпочитат корпусът да е пдч, защото с основание се страхуват от измятане на дървото.
Ако си сигурна в материала (и майстора), няма какво да се чудиш, но в противен случай не рискувай.


Аз да попитам кое точно е корпус? Носещата част без вратичките? Embarassed

# 44
  • Мнения: 5 261
Вчера бях в "Явор"-Пазарджик. Има доста чамови мебели, но всички са много еднотипни.

Общи условия

Активация на акаунт