Мебелите от чам

  • 160 860
  • 526
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 575

На София също е изцяло чамова - скрин, гардероб, легло, матрак и етажерка излязоха 630 лв., доплатихме само 70 лв. за боядисване, защото ги исках в бяло.

http://free.hit.bg/vathceco/cham1.jpg
http://free.hit.bg/vathceco/cham2.jpg

Според мен не може да се сравнява с ПДЧ-то, но все пак е въпрос на вкус ...

Никол,
вашата стая много ми хареса и исках да те питам в тази фирма, където поръчвахте изработват ли мебелите по индивидуални размери или се съобразяваш с техните модели?
За колко време ви станаха готови?

Какъв тип е боята в/у дървото, че четох тук някъде че пожълтявали?

# 46
  • Русе
  • Мнения: 299
А аз защо не виждам стаята на Никол,винаги излиза грешка при зареждане?Нашата детска е от чам-натурален и искам да видя как стои боядисан и то в бяло

# 47
  • Мнения: 5 261
При мен снимките се отварят - гардеробчето е страхотно, поздравления   bouquet!

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 481
Чамът не е подходящ за детска стая, защото е мек и се начуква лесно и се надрасква.

# 49
  • Мнения: 8 999
Чамът не е подходящ за детска стая, защото е мек и се начуква лесно и се надрасква.

Ами че то в това му е романтиката! Като се поочука набързо, добива така модерния и жадуван напоследък вид на "състарена мебел".


Аз отново призовавам, ако някой има  чамови надраскани и очукани мебели, от които иска да се отърве, да ми се обади. Приемам оферти за всякакви мебели.

# 50
  • Мнения: 950
baibibi покажи ако обичаш какъв е резултата от обработката ,която правиш на чамовите мебели !

# 51
  • Мнения: 35
Здравейте! Исках само да споделя мнението си за този магазин за мебели на ъгъла на бул."Сливница" и "Константин Величков". Доста горчив опит имам с тях. И на мен ми харесва обзавеждането на Никол, и нашите гардеробчета са от там, но какъв ужас, докато ми ги направят! Много внимавайте!  smile3511
Влезнахме в магазина, веднага си харесах гардеробче. Купихме го и си поръчахме още едно същото. Казаха: "Да, няма проблеми. Същото ще бъде.". Да, ама не! След 2 седмици ни докарват някакъв боклук, който мъжът ми в тъмното не огледал и имал неблагоразумието да плати. Качи го вкъщи и аз изпаднах в ужас! След това иди ги търси! Не ни обръщат внимание! Чакахме още повече от 2 месеца, за да направят два еднакви гардероба и изобщо не бяха това, което бях харесала, но вече не искаха да ни върнат парите. Взехме си ги и така. Много зле лакирани, на места излиза смола... Изобщо нямам думи, но на пръв поглед стават. Много внимавайте, защото изобщо не са коректни. Фирмата е ЕТ "Тайм". Кумувете ни също са имали проблеми с въпросния магазин!  newsm11

# 52
  • Мнения: 3 575

Може ли някой да препоръча фирма, която да работи качествено??
След горното мнение вече не смея да поръчам от тези, въпреки хубавите мебели на Никол....

# 53
  • Мнения: 8 999
А аз пък ще използвам темата, за да попитам дали някой е срещал някъде трапезна маса. Съвсем обикновена, правоъгълна, с прави крака, без заврънтулки, дърворезби или струговани елементи. А ако пък някоя от вас случайно иска да се отърве от такава маса, ще я приема с удоволствие. Колкото по-надрана и обезобразена, толкова по-добре!
baibibi покажи ако обичаш какъв е резултата от обработката ,която правиш на чамовите мебели !


С удоволствие, но шедьоврите ми са чак на морето. Няма как да ги снимам сега.

# 54
  • Мнения: 57
Спалнята ни е от чам, който е лакиран с прозрачен лак. 3 години я ползваме, но не съм особено доволна от самата изработка. Самото дърво не ми е правило проблем.

Имаме и 2 единични легла пак от чам, байцвани в цвят орех. Не са мръднали за 6те години, през които ги имаме. Естествено изискват си поддръжка с препарати. Но определено ми харесват повече с този по-тъмен байц, вместо само с лак.

# 55
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Сенсориа, фактите се подкрепят със снимков материал  Wink. Би ли показала, моля.
 Аз също съм се насочила към чамови мебели за спалнята и детската стая и с интерес ще следя темата за адреси на фирми, които изпълняват поръчки по индивидуален проект.

# 56
  • Мнения: 57
В момента нямам възможност да снимам, но когато мога ще кача снимки.

# 57
  • Мнения: 80
У нас всички мебели са чамови. Преди 7-8 години, когато правихме ремонт и сменяхме мебелировка взехме такива мебели за спалнята. Те бяха от обичайните, светъл чам лакиран с безцветен лак. С течение на времето страшно ми омръзнаха, а и ми приличаше на хотел в Банско. Тогава реших да им сменя цвета и да ги направя тъмни /орех, палисандър.../, но не им махнах хубаво стария лак и резултата беше плачевен. Получи се отвратителен оранжевикав цвят, но повече нямах време да се занимавам с тях. Скоро пак дойде техния ред, но този път много внимателно ги изшлайфах със машина и ги боядисахме със син лак. Станаха страхотни, поне на мен много ми харесват.
В хола мебелите ги поръчах в магазина на ул.Екзарх Йосиф и са с в цвят палисандър. Моделите си ги измислих аз, а изпълнението е много добро. Те са с дебелина 3,5см.
Определено мисля, че в по-тъмни цветове мебелите от чам изглеждат доста по-добре.
Сега ни предстои мебелиране на детската стая, бях решила нещо от типа на композициите с две легла, но стаята на Никол много ми хареса и се замислих, дали да не пробвам и аз с боядисване на чамовите мебели в бяло.

# 58
  • Мнения: 150
Повдигам темата за съвет..
Търсим си спалня,но искаме да спестим от нея за сметка на матрака,защото и за 2те няма да има парички..та си мислех за чамова спалня..Някой може ли да ме ориентира с цени /скорошни/?

# 59
  • Мнения: 164
записвам в темата

Общи условия

Активация на акаунт