Мебелите от чам

  • 160 890
  • 526
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 991
Момичета, нека някоя да ми обясни, моля ви! Защо чамовите мебели са толкова евтини? Запалихме се с мъжо да правим детската стая "еко" и да сложим чамови мебели. То всъщност само двуетажно легло, библиотека и някакъв скрин засега, друго не им трябва. Но нещо много подозрителни ми се струват цените.  Thinking Същевременно леглото, което гледахме, беше най-стабилното от всички двуетажни легла, т.е. не е заради здравина и изработка. Цветът на мен лично много ми харесва, меко е , истинско дърво е, не разните там шарени талашити, защо са толкова евтини? Щото за 500-600 лв. можеш да си направиш стаята изцяло от дърво, какво по-хубаво от това.Като омръзне или се потроши(детска е все пак)-сменяш без никакви угризения. Има ли нещо, което пропускам?

Защото дървото е меко . Нашите мебели са такива , доволни сме . Предпочитам го пред ПДЧ. А МДФ-а е скъп като орех примерно.

# 481
  • Мнения: 1 597
И нние се интересуваме от чамови мебели и по-точно гардероби и кухни. И ако някой има опит моля да сподели от коя фирма е доволен.

# 482
  • София
  • Мнения: 6 085
Bunnyslava, това, за което се сещам е да прегледате пантите или да нивелирате гардероба.  newsm78

# 483
  • Мнения: 9 991
Те се правят в Асеноград или във Велинград или и на двете места. Ходихме до Асеновград , но не бяха нито по-хубави , нито по-евтини , а сме в Пловдив и транспорта щеше да е по-труден . Взехме си ги от магазин на бул. България посока Ленинград хотела. Имаме и надстройка по поръчка правена в същата фирма за над гардероба. За чама знам проблем прави с пантите . Нашите зор не е като да не са видели заради децата , още са здрави вече 7-ма година . Не са мебели които ще оставите на наследниците си , но на този етап сме доволни . 

# 484
  • Мнения: 1 597
Мерси Аделинда много добре ме ориентира.

# 485
  • Мнения: 371
Благодаря,  ще помоля баща ми да видим пантите у тях.... а по-нататък ще умувам за гардероб и на децата Simple Smile

# 486
  • Мнения: 31
Някой да има такова легло http://prikachi.com/images.php?images/194/7539194q.jpg  ?
Видях,че леглото е с повдигащ матрак,дали ще побира много неща.
Чудим се дали да не си вземем 2 такива легла и да направим нещо подобно :
http://prikachi.com/images.php?images/196/7539196p.jpg


Бяхме се спряли на палети,но не стои добре,не се връзва с интериора и обстановката.

Иначе за запис вкъщи 3-те спални са чамови доволни сме за сега Simple Smile

# 487
  • Мнения: 9 991
Диванчетата от втората снимка са невероятни  Heart Eyes

# 488
  • Мнения: 31
adelinda аз съм влюбена в тях,но за съжаление нито подобна дамаска,нито подобни плочки за такъв килим не можем да намерим и съм болна....,но решено такива легла ще са.

# 489
  • Мнения: 9 991
adelinda аз съм влюбена в тях,но за съжаление нито подобна дамаска,нито подобни плочки за такъв килим не можем да намерим и съм болна....,но решено такива легла ще са.

Гърба на тези дивани е дебел , а дамаската е специално ушита  , дори релефна. Не вярвам да не може да се намери , но ще ви излезе дявол и половина като пари . По-добре виж да си ги купите готови .

# 490
  • Мнения: 22 867

Дзън_Дзън, леглото на кой производител е?  bouquet

# 491
  • Мнения: 31
От leglata.com е labrex  не знам,коя е фирмата.

adelinda намерих подобни цветове дамаска,но пак са скъпи 10-15лв метъра. Шиенето и тапицирването не е проблем,само да харесам разцветките,да си паснат и цената също.

# 492
  • Мнения: 22 867
От leglata.com е labrex  не знам,коя е фирмата.

Благодаря, Дзън_Дзън, ще разгледам!  bouquet

# 493
  • Мнения: 9 991
От leglata.com е labrex  не знам,коя е фирмата.

adelinda намерих подобни цветове дамаска,но пак са скъпи 10-15лв метъра. Шиенето и тапицирването не е проблем,само да харесам разцветките,да си паснат и цената също.

Съпо и трудоемко и ти да си го шиеш . За това в готов вид , едва ли ще са толкова скъпи , за това казвал по-добре си ги потърси направо готови .  Peace

# 494
  • Мнения: 6
Искам да споделя моят опит с проектирането и поръчка на холна секция от масив. С чертежчето отидохме в склада на ВЕЛИНГРАДСКАТА фирма  "МЕБЕЛИ ЕЛА " в град Пловдив http://www.mebeli-ela-m.com/. Направихме известни корекции, изпратихме чертежа и зачакахме цена. Дадоха ни цена от 1540лв за секция 3,40 на 2,20 височина. Видя ни се множко, но като видяхме цените на Пдч-то решихме да прежалим парите за секция от чам.
Секцията дойде в срок и каква ми беше радостта, че ще си наредя книгите и хубавите сервизи. Отивам в склада да я платя, но тя цялата във фолио и  не може да се разбере кое какво е.
Организирам хамали,транспорт подреждам я в хола и изненада.  Объркали чертежа, вместо открити полици - сложили вратички. На витрината дебело, релефно стъкло за интериорна врата, механизмът на раклата фалшив, пада вратата и най-големият шок спестени 2 ръце лак! Минато колкото да се каже, че е лакирано дървото. Във витрината полиците изобщо не са лакирани, да не говорим и за гърба , който е  грозен шперплат! И това удоволствие  ми излезе 1600 лв с транспорт и пренасяне! Отивам се уточним грешката, за тях такава няма. Не било ясно на чертежа, а ми имат номера! Всичко правили с такова стъкло. Щели да ми оправят вратите на витрина - още ги чакам мина седмица. Лакът бил редовен. Имам спалня, гардероб, скрин, бюро, холна маса,кухненска маса и столове от тях - такъв лак без блясък, такова задиране на дървото няма!Да не пропусна и отстъпка даже нямах като редовен клиент дал над 4000 лв общо за тяхните продукти. Съветът ми е до най-малкия детайл уточнете всичко, да ви дадат чертеж, гаранция, срокове, договор и не хвърчаща уж касова бележка, за да можете да си търсите правата!
 

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 19:02 от mariyan4eto1

Общи условия

Активация на акаунт