Мебелите от чам

  • 160 859
  • 526
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 9 991
Гърбовете нормално да са шперплтат, а вътре не лакират, ние си ги лакирахме или фолио сложихме, там където ни седят тенджерите. Правили сме надстрйка за гардероба и всичко си беше точно, не знам при коя фирма, заспа си.


Та да кажа за слабите места на чама, пантичките. Пантите на гардероба се бяха измъкнали, взех болтчета същата дължина но по дебели, завих ги и се коригира проблема.

# 496
  • София
  • Мнения: 12 182
Прочетох поста за секцията. Аз съм в момента пред дилема за избор на секция и много се колебая каква да е и откъде да я поръчам.
Цялата ми детска стая е чамова, като чамът беше нелакиран и съм го минавала с бяло масло на осмо, принципно съм доволна, но не знам дали ще е подходящо и за холова секция.
mariyan4eto1 имаш ли снимка на секцията?

# 497
  • София
  • Мнения: 1 715
Aila, спомням си вашите мебели. Много харесвам бяло и такава беше първоначалната идея.
Преди около две години поръчах обзавеждане от чам - спалня, трикрил гардероб, библиотека и две етажерки за играчки. Като цяло съм доволна. Изработката е много прецизна, механизмите са хубави, по моя схема правиха всичко. Исках успоредни линии за шарки. Имах за модел една бяла спалня mdf. Казаха, че могат да го направят, но оскъпява. Направих тия шарки само на таблата на леглото. Просто са прекрасни. Съжалявам, че не се престраших за вратичките на гардероба и секцията. Не си го представях и не знаех ще успеят ли. Моя си е грешката. Цветът е тъмнокафяво, вкл. отвътре. Лак само отвън, макар че говорихме да е и вътре.
Занесох си рисунки, правени на ръка и снимки с идеите. Хората дори ме съветваха за неща, за които не бях помисляла. Докараха ги, качиха ги и ги сглобиха. Мебелите бяха с фолио и нито една драскотина нямаше.
Спалнята е тип ракла с газови амортисьори.
Фирмата е Мебели МиМ, на ул. Цар Симеон в София. Базата им е във Велинград май.
Като недостатък мога да кажа само, че ниската табла е недостатъчно заоблена, а имам дете и исках да няма ръбове. И страните на леглото са на нивото на матрака, а исках да са с 3см по-високи, за да не шава матракът.
Малко снимки.
Сега ще поръчам и бюро при тях. Справиха се доста бързо. Препоръчвам.

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 16:45 от Simantro

# 498
  • София
  • Мнения: 12 182
Много благодаря за информацията и снимките  Simple Smile
Много хубави са станали  Simple Smile

# 499
  • Мнения: 56
Харесвам чамовите мебели, нашите в детската стая са на 20 години. Благодаря за прекрасния съвет за почистването с олио и оцет. Четох го в един американски сайт, но сега щом и специалист от Велинград го казва - ще опитам на всяка цена.

# 500
  • София
  • Мнения: 1 715
Mary Stefanova, може ли да кажете за почистването? Явно съм изпуснала.
Сега видях, че не съм качила снимка на гардероба. Май нямам под ръка. Стандартен с надстрийка е и с 4 чекмеджета.
За тия две години ползване съм доволна. В началото в стаята миришеше на бор Simple Smile
Рафтчето-къщичка може и да се закачи, но дъщеря ми така си играе. И коминче сложиха Simple Smile

# 501
  • Мнения: 56
Смесвате равни части оцет и олио и търкате! Това е. Иначе аз досега съм го правила само с олио или зехтин. Но зехтинът освежава и не почиства! А в комбинация с оцет - чисти.

# 502
  • София
  • Мнения: 12 182
Моите чамови мебели в детската обаче са само с масло минати и предполагам, че това почистване не е подходящо. Всъщност те и нямат нужда, с влажен парцел е напълно ок, а където е ударено просто мацвам малко от маслото и не си личи.

# 503
  • Мнения: 56
Чудесно! Ако научите нещо новоза чамовите мебели - да го споделите. Хубав ден!

# 504
  • Мнения: 1 597
И аз харесвам чамови мебели. Притежавам такива вече 15 години - английски и не са мръднали. Възнамерявам да ги реновирам с Осмо и пренеса в ремонтираното си жилеще.

# 505
  • Мнения: 426
Здравейте,
отдавна не съм надниквала, но да споделя одисеята ни с мебелите от чам или по-точно Лейзи, Велинград.
С една дума - дървеници. Всички мебели за детето са от там, боядисани в бяло. Да, но какво се оказва, че са боядисани и лакирани страните само, които се виждат. След 4-5пръскания и не утрепване на гадините, лекарства за детето, защото се обрива от ухапванията, вчера със съпругът ми разглобихме всичко. Дървениците са тръгнали от леглото и то, от снадката на двете страници, където не е боядисано или лакирано, като се махнахме металния панел  Sick.  Та сега се почва шкуркане, грундиране и боядисване на ново. Просто предупреждение, като си получите мебелите внимателно ги огледайте.


# 506
  • Мнения: 1 597
Oleee, ужас!!!! Направо са за КЗП

# 507
  • София
  • Мнения: 12 182
Много неприятно..
Моите мебели в детската всичките са от Лейзито, но не бяха лакирани изобщо. Аз ги поръчах така и съм ги минавала с бяло масло на осмо. Не съм ги оглеждала специално, но вече 5-та година ако имаше дървеници щях да съм разбрала предполагам. Предполагам и докато ги омаслявах щях да забележа.
За съжаление с всички масивни мебели явно го има този риск. Довечера започвам да оглеждам наред всички мебели в хола, спалнята и детската явно  Simple Smile

# 508
  • Мнения: 426
Според мен, при теб няма как. Ти си ги боядисала, но аз нали за това си плащам.

# 509
  • Мнения: 2 712
 Grinning

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 13:48 от dete2

Общи условия

Активация на акаунт