помагат ли ви мъжете...

  • 4 947
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 857
... И пак да поясня-говоря за случаите,в които майката не работи,а само таткото ...

Във всяка подобна тема задавам този въпрос, до сега не съм получила удовлетворяваш отговор: Ако жената работи като детегледачка, то тогава тя има ли право да каже вечер, че е уморена и трябва да си разделят с мъжа си домакинството и детето?
Никол,не знам дали моят отговорил би бил задоволителен. GrinningМога да говоря за собственното си семейство.Когато мъжът ми се прибере от работа негов основен приоритет са децата.Примерно той се прибира към 18часа,децата лягат в 20часа.Предпочитам тези два часа да отдели на тях.И той го прави без да го карам.Естественно приготвянето на масата за вечеря и отсервирането са задължение и на двамата,без да имаме график Wink.За тези два часа друга домакинска работа не му възлагам.Като легнат децата също няма какво да му възложа,освен да простре,но не го правя-простирам си сама.Е,изключения има,но те са редки.
Деленето на задълженията става събота и неделя.При нас.
За моето семейство съм намерила идеалната среда,удовлетворяваща ни взаимно.Не ми понася мисълта мъжа ми да си дойде и да скръсти крака пред компютъра всяка вечер с довода-аз бях на работа.Но и не ми допада другата крайност-оо,аз имам деца,които гледам,така че това е моята работа,домакинстването се дели поравно като се прибере вечер той.
За градината-децата ми посещават такава едва от миналата година.И преди,и сега нещата са си същите.

# 76
  • Мнения: 719
Да, помага ми.
През седмицта вечерите се отделят на децата-малко игра, преглед на домашните, редуваме се. Събота и неделя гледаме да си разделим домакинските задължения, за да можем да излезем например, пак с децата. Crazy

# 77
  • Мнения: 46 510
Валенцето, това, което пишеш са съвсем нормални отношения, аз пиша за такива, заради които е пусната темата, а те са доста далеч от тях:

...Той не се прибира по цял ден-уж прави колата,а като се прибере не ми помага,а аз трябва да съм наготвила, изчистила ,изпрала ..... с бебе на ръце.А той като си дойде му слагам ядене, приготвям му дрехи за след баня .............абе въобще правя всичко аз.Като дойде време за къпане на детето я оставям в кревтчето и тя рев,а той познайте-на компютъра-без да я вземе ...

... Будил ме е в 3-4 да му пържа яйца.А за работата-24 работи 3 почива,но през почивката или е на компютъра или на кафе ...

# 78
  • София
  • Мнения: 9 857
Да,Никол,съгласна съм,че такива отношение като цитираните за мен поне не са нормални.
Но понеже прочитайки темата/отгоре -отгоре,признавам си/,ми направи впечатление,че има жени,които едва ли не очакват мъж им да се прибере от работа и те да кажат-а добре дошъл,аз днеска гледах детето ,ти сготви.И това всеки ден.Та затова се изказах. GrinningИмам и такива познати.

# 79
  • Мнения: 3 611
Аz пьк сьм на принципа, ако няма да ми помага, няма и да ми преЧи, аре пьтя.
А да го гледам и като второ дете сьвсем не си и представям  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 46 510
Валенцето, и аз съм от тези Simple Smile
През деня се стремях максимално да сме навън, иначе трябваше да чистя основно всеки ден, заради набезите на детето. Друг е въросът, че това ме уморяваше психически, защото имаше навика да бяга и да се крие, приемаше го за много забавно, но аз вечер бях тотално срината.
Прибирахме се късно и естествено, че ще очаквам той да сготви, а аз да пусна пералня, да измия чиниите и т.н. Пример само  Peace

# 81
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Не бих приела това положение. Моят става все още наравно с мен когато детето плаче нощем
[/quote]




Мила,не си ме разбрала....Има и мъже като твоя... Simple SmileСподелям изживяното,заради жените които си мислят че мъжете им "поправят коли",или ходят с "мъжка компания по кафета",докато ние горките гледаме тяхните отрочета.Само ги светкам,че в повечето случаи компанията е женска и поправят биологичните нужди на някоя свободна мацка...Казвам това за да не живеят в заблуда и когато разберат истината да се чудят от къде им е дошло.....Да плачат като мен ден и нощ,да пият успокоителни,а в същото време да забавляват малкото сладурче до тях ,и да се опитват то да не усети колко е разстроена мама.Винаги си имайте едно на ум...По лесно се преживява после Simple Smile Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 9 857
Е,Никол,затова хората сме различни.Щом за вас тримата така е ок-супер.За моето семейство не би било. Peace

# 83
  • Мнения: 46 510
Замислих се  newsm78 когато свърши майчинството на жената, мъжът по-малко уморен ли се връща от работа  Mr. Green Не съм виждала мъж, който през майчинството е тотално освободен от задължения и като се върне жената на работа той с вълшебна пръчица си поема неговото.

Е,Никол,затова хората сме различни ...

 Peace

# 84
  • Мнения: 940
Аз не съм наясно, защото засега нямаме дете. Всичко у нас си правя аз, с леки изключения когато има много за чистене. По принцип работя от вкъщи и разполагам с времето си. Мъжът ми работи много, така че не очаквам от него кой знае каква помощ в домакинството.
Но аз намирам време за всичко--да сготвя, да изчистя, да нахраня кучето...
И ремонти съм правила, и мебели съм сглобявала...Щом единия има повече време, би трябвало да се "жертва" за другия. Пък после, казват, всичко добро се връщало. Mr. Green

# 85
  • Мнения: 46 510
Аз не съм наясно, защото засега нямаме дете ...

Когато детето беше ваканция и аз си бях вкъщи, и стаята й боядисах, и мебелите довърших и т.н.
Но когато съм без дете, дори когато работя от вкъщи, тежестта е коренно различна Peace

# 86
  • Мнения: 625
Кажи на свекито, че мъжете са такива, каквито са ги възпитали родителите им.

При дете с двама живи родители, не приемам отглеждането и възпитанието да се поема само от единия  Stop

Ние не си "помагаме".
Всеки има задължения и си ги изпълнява - и домакински, и към детето, 50:50 във всичко, все пак колкото аз съм родител на това дете, толкова е и той.


Копирах се от тази тема: С какво помагат мъжете ви при отглеждането на детето?
Peace
   Няма дейност в домакинството, която да не извършва. BlushБлагодарна съм на свекърва ми, че е възпитала такъв мъж като моя съпруг. Дано и ние успеем да възпитаме така нашия син.

# 87
Mnogo mi e poznatatazi situazia.....Moga da kaja che sama otglejdam i vazpitavam sina ni.Majat mi raboti, na obiad se pribira za da sedne na servirana masa,a sled tova pali kolata i otiva na rabota [ 5 min. ot vkashi s kola],vecher se pribira i go ochakva sashtoto. Taka e vseki den...
Izvodat za men e che kakto si go nauchish.Za vsichko sam si vinovna az...
Spored men e mnogo vajno i dvamata roditeli da vzimat uchastie v otglejdaneto i vazpitanieto na deteto.
Na majat mi mu otne 1 godina dokato go vazprieme sinat ni - niamal komunikazia s nego prez tova vreme zashtoto e bil bebe. 6 meseza sled rajdaneto mu speshe v otdelna staia [zashtoto xodi na robata] i pak beshe nedovolen....Sega kogato sinat ni e na 3.5 godini  i slusha samo mene pak sam vinovna,che niama respekt pred deteto.
Nai-chestite skandali sa ni che toi raboti, a az nishto ne pravia sashtoto si sedia v kashti. No zialata kashta i deteto sam poela az i vsichko drugo za koeto se setish.
Taka che kolkoto poveche gledash da si idealna,lubiashta i kakvo li oshte ne, tolkova po-zle za teb. Prosto nedei da nadskachash sebe si za da ugodish na maja ti.
Izliza tova spored men,che kogato jenata si ostane v kashti i ne xodi na rabota, majat stava onepravdania i triabva poveche vnimanie da mu se obrashta, da si pochiva, da ne go tarsish za nishto....
Ne pravi tazi greshka kato men. Pravete zaedno vsichko taka niama da zagubite vrazkata pomejdu vi,a i deteto niama da vi razdeli.
Majete v edin etap minavat i prez revnost: mejdu tiax i noviat chlen ot semeistvoto.
Az kato rodix spriax da obrashtam tolkova goliamo vnimanie na maja mi, vsichko beshe nasocheno kam bebeto, sega e malko po-razlichno, no nikoi ne mi pomaga za nishto, taka si uplatniavam denia, dokato ne kapna ot umora vecher.
Nadiavam se kato zapochna pak rabota neshtata da se promeniat i taka i shte stane.
Pojelavam ti uspex i ne se predavai, ako chuvstvash che ne e pravilno tova koeto stava prosto govori s maja ti. Sigurna sam che shte ima uspex.

# 88
  • Мнения: 0
Изключително много ми помага моят мъж, може даже да се нарека щастливка.

# 89
  • Мнения: 542
по принцип е както го свикнеш мъжа!ние имаме като ритуал заедно да къпем бебка!в общи линии моя мъж ми помага,но трябва да му дам някаква задача !те мъжете не им идва иначе на акъла!не мога да се оплача-понякога готви,играе с децата,почна да ги гледа,а пък аз да излизам за по час да се раззсея,такива работи!не е лесно когато трябва да правиш всичко сама!според мен трябва да поговорите по сериозно!

Общи условия

Активация на акаунт