Отговори
# 15
  • Мнения: 28
До момента никога не са ми са се вмирисвали пелените, освен ако не ги оставя 3 дни неизпрани  Blush. Пера ги на 60 градуса, задължително, както и гащичките, без значение с какъв прах. Ако не пускам всеки ден пералня - до другия ги накисвам, за да не се носят миризми. Миризмата която усещаш е на престояла урина. Или не переш често гащичките, или на пелените не им е достатъчно 40 градуса.

# 16
  • Мнения: 28
Пропуснах да напиша за нощното пропускане - моята беба спи почти по корем, което означава, че повече урина се натрупва откъм коремчето, затова сгъвам нощната пелена като за момченце и пропускане няма.
Та исках да кажа, че в зависимост от специфичния начин по който спи твоят бебок, можеш да сгънеш пелената, така че да е сухо на сутринта.

# 17
  • Мнения: 4 555
Искам да питам колко често сменяте пелените?
Обмислям, дали да не мина на Бамбино мио някой ден, макар че съм много доволна от Wiona. Понеже съм ползвала само за еднократна употреба, не знам дали трябва при всяко напишкване да се сменят или на няколко часа, както еднократните.
Извинявам се за глупавия въпрос  Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 266
Т, моите миришат, въпреки че ги кисна. Но забелязвам, че миришат, когато детето по някакви причини яде по-малко, например и явно е по-обезводнено, а урината по-концентрирана. Както и да е, изпиране на висока Т решава проблема. Гащичките ги пера на 40 градуса, за да не им разваля непропускливото покритие.

Ескарина, ние комбинираме с ЕБХ и затова сменям различно - но г/д на 3 часа. Но така или иначе я събличам и обличам по сто пъти на ден  Joy По принцип, ако не са силно напишкани, непромокаемата подложка пази дупето сухо. Но все пак, при обилно напишкване, се навлажнява.

# 19
  • Мнения: 28
Т, моите миришат, въпреки че ги кисна. Но забелязвам, че миришат, когато детето по някакви причини яде по-малко, например и явно е по-обезводнено, а урината по-концентрирана.
Мислиш че самата урина на детето мирише така силно?
Пробвала ли си с пелени за еднократна употреба? Същата ли е миризмата?

Искам да питам колко често сменяте пелените?
Аз използвам около 4 пелени на ден (на 1г. е Беба). Колкото и еднократните.

# 20
  • Мнения: 1 266
Мислиш че самата урина на детето мирише така силно?
Пробвала ли си с пелени за еднократна употреба? Същата ли е миризмата?

Ами - като са изпрани - не миришат, като ги напишка - миришат на амоняк. Първия път си изкарах акъла, пускахме стерилни урини, к'во ли не, но нямаше нищо. После забелязах, че последните дни е наддавала малко и най-вероятно е била обезводнена. Втория път пак се появи миризмата, когато не искаше да суче особено много. Но аз не ги пера всеки ден, може и просто от това да е, макар че ги държа накиснати с дезинфектанта.

А, да, Ескарина, чак сега забелязах, че твоето детенце е по-голямо - сигурно няма да сменяш толкова начесто.

# 21
  • Мнения: 2 132
А може ли да ме ориентирате за 7м бебе колко пелени общо ще ми трябват? Сушилня нямам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 189
А какво правите с акито. Търкам търкам..... на ръка и после в пералнята. Отрих му цаката - първо търкам със сапун и после в пералнята. Но вече ходим и в гърнето - успешно и това улеснява нещата. Нащо пики не мирише така. През нощта ползвам за еднократна употреба, защото в повечето случаи с едно пики се мокри цялата пелена. Поздравявам ви мами затова, че ползвате постоянно Банбиното. Аз явно не съм много сериозна и се изкушавам и от еднократните. Опитвам се да компенсирам с другите отпадъци, да ограничавам до минимум найлоновите торбички, почти на всякъде ги отказвам. Моля ви не ме критикувай те... Embarassed

# 23
  • Мнения: 189
А може ли да ме ориентирате за 7м бебе колко пелени общо ще ми трябват? Сушилня нямам Simple Smile
3-4, 4-5 зависи, но някъде там. Ние вече работим усилено за ЕБХ и се получава доста добре, поне за сега. Почти винаги като я сложа на гърнето прави нещо... Hug Даже мога да кажа, че акитата 99% ги хващаме!

# 24
  • Мнения: 2 132
А може ли да ме ориентирате за 7м бебе колко пелени общо ще ми трябват? Сушилня нямам Simple Smile
3-4, 4-5 зависи, но някъде там. Ние вече работим усилено за ЕБХ и се получава доста добре, поне за сега. Почти винаги като я сложа на гърнето прави нещо... Hug Даже мога да кажа, че акитата 99% ги хващаме!
Това на ден ли са? За колко време съхнат пелените?

# 25
  • Мнения: 1 266
Жени, зависи - навън съхнеха между 6 и 24 часа, в зависимост от времето, но на радиатора съхнат за половин-един час.
На ден са това. Добре е да имаш около 16 пелени (2 комплекта), за да не переш непрекъснато.

fotinaklaros, не ползваш ли непромокаемите подложки? Ние практикуваме ЕБХ и нощем и често сутринта пелената от предната вечер е суха.

# 26
  • Мнения: 2 132
Аз мисля да си взема едни втора ръка - 10броя пелени са и отделно ще си поръчам да ми донесат следващия месец Пополини или Фъни Бъз и ще комбинирам и двете.
А колко гащички ми трябват? И освен пелени, гащички и подложки друго трябва ли ми? Simple Smile

# 27
  • Мнения: 28
А може ли да ме ориентирате за 7м бебе колко пелени общо ще ми трябват? Сушилня нямам Simple Smile
Аз в началото си взех 12 бр. пелени и 3 бр. гащи, но не ми достигаха на моменти. Сега съм с 18 пелини и 4 гащички и ни е супер.

А какво правите с акито. Търкам търкам..... на ръка и после в пералнята. Отрих му цаката - първо търкам със сапун и после в пералнята. :
И за мен това е начинът, за да не остават петна.

# 28
  • Мнения: 189


fotinaklaros, не ползваш ли непромокаемите подложки? Ние практикуваме ЕБХ и нощем и често сутринта пелената от предната вечер е суха.
[/quote]
Да, ползвам гащички, но имах предвид на дупето. Доста често с едно пики и пелената почти мокра, максимум две. А през вечерта при нас от месец е сложна програмата. Събуждаме се почти през час, през два и сме много кисели и цокаме. По-рано беше върха, спеше по 6-7 часа без прекъсване и пелените почти сухи. А сега гледам много да не я пипам, че после няма заспиване и рев... Само когато много е набъбнал памперса. Еднократните на едно две пикета не мокреят така много на дупето. Ограничила съм ги до минимум, но не съм се разделила съвсем. От тук нататък може би, практикувайки ЕБХ.
А вие какво ползвате - непромокаемите гащички, памучните пелени и целулозната подложка?!

# 29
  • Мнения: 189
Жени, зависи - навън съхнеха между 6 и 24 часа, в зависимост от времето, но на радиатора съхнат за половин-един час.
На ден са това. Добре е да имаш около 16 пелени (2 комплекта), за да не переш непрекъснато.

fotinaklaros, не ползваш ли непромокаемите подложки? Ние практикуваме ЕБХ и нощем и често сутринта пелената от предната вечер е суха.
нещо не ми се получи цитата...

Общи условия

Активация на акаунт