Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

у дома

Рових, но не можах да намеря нищо въпроса.

Има ли изследвания и информация за това колко пъти годишно овулират жените над 35?

Последно намерих по темата следното:
20+ годишните овулирали 11 месеца годишно, а след 35 овулациите рязко намалявали, но все пак нормално забременяване би трябвало да се случи до 1 година след първите опити.

Ще съм благодарна да споделите, ако някъде има публикувани повече подробности по темата.

Цитирай
Това за овулацията след 35 г. да не те притеснява.Аз съм над тази възраст а си имам доста редовна овулация засега.Всичко е индивидуално.Познавам доста млади момичета и жени които имат голям проблем с липса на овулация,цикъл който идва на 3-4,та дори и на 5 месеца.Ако си познаваш добре организма сама ще си хванеш кога ти е дошла овулацията.Не може да се сбърка цервикалната слуз.Затова не мисли за възрастта си, и успех в бебеправенето Peace Но все пак ако до 1 година не стане,трябва да се вземат необходимите мерки.
Цитирай

София

И аз съм над 35 години, а си имам овулация. Доказана много пъти с тестове и с фоликулометрия.
Цитирай

По света и у нас.

Не съм попадала на официални изследвания и имфоррмация от този род, обаче както повечето неща в човешкия организъм и това с овулацията е много индивидуално. Затова не виждам смисъл да се ровиш  в подобни статистики. Те могат да ти дадат един обобщен резултат, който да е много различен от твоето състояние. Всяка жена стигнала до тази възръст мисля че познава достатъчно добре тялото си и общо взето е на ясно в какво състояние е. А иначе има тестове за оовулаця или да се проконтролира с УЗД. Hug

« Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 23:57 от Рея »
Цитирай

Не разбрах - теб те интересува по принцип как стоят нещата или как стоят при теб?
Ако е второто, защо не започнеш да мериш температура или използвай тестове за овулация, или ходи на фоликуметрия! От някаква си статистика не можеш да разбереш какво е състоянието на твоя организъм.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.