Отговори
  • Мнения: 588
Писна ми вече

държат децата в сградата защото цититрам:

"Не могат още да си обуят обувките"
"Се приемат едно по едно"
"Още не са свикнали"

А първоначално беше
"Понеже са много деца в сборната група"

а температурите бяха знаете над 20 градуса навън

Клетите малчовци, свива ми се сърцето
а какво да правя като пусто пари трябва да изкарвам, не мога да си седя вкъщи
Днес също няма да излизат и не се знае кога всъщност.

Та се вбесих последно преди 5 минути и се обадих в общината отдел Образование
да питам няма ли някакво предписание на ХЕИ да се извеждат ТРИГОДИШНИТЕ мааму!

Ами било "недопустимо при тези температури да не се извеждат" и какво правим попитах, ами ще говорим с  директорката, окей нека да видим.

Въпрос към вас - извеждт ли тригодишните ви деца в двора на градината по колко време и колко  пъти на ден?


# 1
  • Мнения: 153
Да, извеждат ги по два пъти на ден. Даже при предишното захлаждане на времето заварих само първа група на вън.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Да, наишите ги извеждат. Синът ми също е 1ва група и е от най-малките, които още и 3г. нямат. Всеки следобед са навън до към шест без нещо. Всички деца, които съм засичала в съблекалнята могат да се обуват сами. Госпожите помагат, ако се налага.

# 3
  • Мнения: 9 814
Извеждаха ги миналата година, когато бяха първа група, извеждат ги и сега.

# 4
  • Мнения: 588
Е значи съм права да вдигам гири  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 38 202
Всичките ги извеждат - и малките, и големите. И като бяха сборната, пак ги извеждаха, макар и със зора по обличането и обуването.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
права си да си недоволна. Навремето на нашата първа родителска среща ни казаха, че е препоръчително децата да могат да си обуват обувките и да си обличат якетата сами. Препоръчаха ни в първа група обувките да са с лепенки, т.е. без връзки, децата да не са с гащеризони и труднообличащи се връхни дрехи, защото учителките не могат да сварят да ги подготвят. Според мен бяха прави. Обличането и обуването (и ходенето в тоалетна) се понаучава още през лятото преди постъпване в градината

# 7
  • Мнения: 11 816
Дъщеря ми е в първа група и ги извеждат всеки ден по два пъти!  Peace
В тези топли дни направо е престъпление! Че то дори вътре в стаите е по-студено, отколкото на вън!
Тя също не можеше да си обува всички обувки сама и да се облича, но много бързо се научи, а и им помагат и лелките, и учителките.
На родителската среща ни казаха, че ще ги извежда и през зимата, стига температурите да не са под 0! Вече ще видим как ще става преобличането.

# 8
  • Мнения: 14 133
Е значи съм права да вдигам гири  Rolling Eyes
Абсолютно права си!!!  Peace Ще им помагат, ако е необходимо!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 790
И в градината на Рали ги извеждат по 2 пъти дневно. Учителката и лелята ги обличат с връхните им дрехи и ги оставят да се обуват сами, ако не може някое детенце, му помагат разбира се. Рали в началото не можеше, сега вече и в къщи настоява сама да се събува и обува.
Как няма да ги извеждат, ама то в стаите е такъв студ ... Пък и толкова малко хубави дни остават  Tired

# 10
  • Мнения: 620
Права си разбира се да се възмущаваш! ooooh!Горките деца!
После - защо се разболяват, ами - точно заради това ooooh!
Израснала съм в държавата, където вали като изведро през ден и по това време на годината температурите са минусови и е мокро, влажно, студено, мъгливо и гадно. Няма ден, в който децата да не бъдат извеждани! При това без изключения, от най-малките. В градините са изградени специални навеси на двора, тип тераси с покрив, дървен под, масички, пейки и шкаф с играчки, където децата да се скрият от дъжда, но всъщност да са навън и където през лятото се крият от слънцето.
Това с неизлизането зимата винаги ме е вбесявало в българските детски градини, но да не излизат в ТОВА време - вече е престъпление! #Cussing out

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Ехееей, да можеше и тук да има такива навеси и дървен под на терасите, масички и т.н.... В нашенските градини вече бетонът е повече от тревата или пясъка. Ако има читав двор, естествено.

# 12
  • Мнения: 4 187
Предполагам, че ги извеждат всеки ден, но само преди обяд. Когато отида да я взема виждам, че има деца в двора, и се надявам и групата на Рая да е там, но за жалост последните дни това беше само веднъж  Rolling Eyes!

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Права си и още как.При нас и малки и големи излизат по 2 пъти на ден. Peace

# 14
  • Мнения: 9 052
Миличките деца  Sad Според ХЕИ мисля са длъжни да ги иzвеждат.

Общи условия

Активация на акаунт