към майките на МОМЧЕТА

  • 13 251
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 139
На последната консултация педиатърката за първи път дръпна кожичката и каза,че е почти готова,но всяка вечер да сме извършвали това упражнение.Изглежда при нас нещата ще станат по лесно.Всичко си е индивидуално.

# 31
  • Мнения: 2 960
Не се пипа, не се забелва. Изобщо и никъде по света  Peace


Ами и ние още не сме си забелили пишлето,но не смятам да пипам.


и аз съм "по света" - не пипам, не забелвам и тук никой не го прави. следи се за евентуални зачервявания, болезнено уриниране, реакция от болка, когато я миеш - тези неща ще ти покажат проблем ако го има. висока хигиена е най-важното.
.

Подкрепям на 100%

# 32
  • Мнения: 1 763
Моето дете беше на 3 месеца, когато му се появи едно бяло нещо на пишаката. Педи го спука, изтече бялото и ни се накара, че не поддържаме добра хигиена на детето. Оттогава на всяко къпане разтварям лекичко пишката отгоре ( простете за картинното обяснение), пръскам с вода и веднага затварям. Днес на консултацията педи каза, че пишката е прекрасно забелена.

# 33
  • Мнения: 982
Е каква е логиката да се чака евентуално от само себе си да стане, като внимателно да се наблюдава да няма инфекции, зачервявания , след като може до годинката с леки подърпвания да стане работата или ако пък има проблем да се отиде на хирург?! 

Логиката, според мен, е че има причина тази кожичка да е слепнала.
Ако не трябваше да е там, момчетата щяха да се раждат със забелени пишки.

Освен това, много често се случва след насилствено забелване да се получат инфекции, сраствания.

Ето, синът ми е на 3 години, от 2-3 месеца забелязвам, че главичката на пениса му е почти оголена. Това той постигна сам. hahaha Не съм се притеснявала, не съм дърпала, опъвала и т.н.Нямал е болки, зачервявания, за това съм чакала и ето-получи се.
Това ми е логиката.

# 34
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 410
И аз започнах от края на първия месец полекичка и вече се показва главичката. С мъжа ми обаче искаме да го заведем на хирург и да му направим направо обрязване /да няма какво да се забелва/ Ако някой има повече информация за този процес и да препоръча рекар нека да ми пише на лични

# 35
  • Мнения: 8 242
Нищо не съм забелвала..
Проято откак се е родил на всяко къпане му заголвам главичката докъдето позволява кожичката, за да може да се измие хубаво.. и към годинка и малко вече си му беше съвсем чудесна  Mr. Green
Нито съм дърпала, нито съм си мислила да го водя на хирург  ooooh!

Много страшни тия пишки ей  Crazy

# 36
  • Мнения: 3 034
Е каква е логиката да се чака евентуално от само себе си да стане, като внимателно да се наблюдава да няма инфекции, зачервявания , след като може до годинката с леки подърпвания да стане работата или ако пък има проблем да се отиде на хирург?!  newsm78 Като се оголи , риска от инфекции е много по малък и хигиената е в пъти по добра.

И не е масова практика това на запад да не се прави, и там мнения разни. Ето брат ми живее е във Франция, първия педиатър така му казвал нищо да не правят, но сега на 6 години детето, направо му дърпа  като пишка, защото е залепнало много ,  а чурката на момченцата, ако не сте обърнали внимание се увеличава, когато им се пишка и сутрин рано също. Боли го детето и друг лекар им се скарал защо не са е забелили до сега.
Е кое е по добре и какъв е проблема за тези , които са свършили работата рано? никакъв.


задаваш няколко въпроса, които касаят проблематично или забавено естествено забелване, а ние говорим за нормално протичащо такова. нормално протичащото естествено забелване предпазва пениса на момченцата за максимално дълъг период именно от инфекции. то не се случва изведнъж чак в пубертета, а може да приключи тогава - има разлика. тук момченцата се наблюдават по-стриктно от втората годинка нататък - ако не е започнало никакво забелване все още, се следят много отблизо да не се получи трайно залепване или дали е совбодна кожичката, или дали не се развива някакъв вреден процес и т.н. но ако всичко изглежда наред, никой няма да дърпа нищо.

определено е масова практика, че на запад не се прави. случаят, който разказваш е отново за проблем, който не е отчетен. без да се обиждаш, но това е и на родителя работа. след като има болка, естествено, че се води на лекар. пак казвам, това не е безпроблемено заголване, което ти си цитирала.

и да, има съществен проблем при изкуственото забелване и той е именно увеличеният брой инфекции, както и чисто механични травми - защипване, подуване, отоци, придобита фимоза вследствие зарастване наново, да не говорим за психологическата травма, ако зарасне наново и се цепи наново. за това има статистики, хирургът от Пирогов също беше цитирал подобни статистики, инфекциите са повече при намеса от страна на лекарите. не мислете, че западните лекари са малоумни и си спестяват усилия, всичко се базира на данни от изследвания как едно нещо влияе на децата.

# 37
  • Мнения: 559
Ей настръхва ми кожата като я видя тая тема  Sick
Много ми е неприятно, че не съм наясно със себе си какво искам да правя. По принцип не искам да забелвам. Смятам, че щом така се раждат - така е редно да бъде! Обаче от друга страна ме е страх да не се наложи хирург  #Shocked
На последното ДК, тъпия доктор (нашата педи я нямаше и я заместваше един гей) без да ме предупреди така му я дръпна надолу, че малкия се разрева  #2gunfire И после ме пита: "Забелвате ли пишката?" Аз: "Не" Той: "Е как не? Ето така трябва всяка вечер!" Да ама до сега никога не сме имали проблеми, а след неговата манипулация 2 дни му беше огнено червена кожичката, защото беше сцепена  #Cussing out
Ще взема да потърся постовете на този хирург от Пирогов. Може да ми се изяснят нещата  Praynig

# 38
  • Мнения: 3 034
ами ей за такива простотии лекарски става въпрос! просто без думи!  Twisted Evil иди в Здравния подфорум, има вече две теми, едната е закована, мисля че в заглавието им имаше и думичката "фимоза" - там пишеше един детски хирург от Пирогов. човекът отговаряше и на въпроси, и някои майки бяха водили и децата при него.
сега трябва много да пазиш кожичката да не срасне лошо, но най-добре той да ти каже  Tired аман от идиоти!!! толкова неграмотност сред детски лекари накуп, думи нямам!  Confused

# 39
  • Варна
  • Мнения: 567
Не забелвам!
Почиствам до колкото е възможно!

# 40
  • Мнения: 540
Педиатърката ми каза да не пипам там!

и на мен така ми казаха

# 41
  • Мнения: 223
Педиатърката ми ме посъветва да забелвам по време на баня когато кожата е омекнала от топлата вода. Така лека-полека в продължение на 3 месеца на всяка баня имахме по милиметър успех. Сега е на 3 месеца и половина и пишката му е изцяло забелена, идеално без кръв, рев и болка.

# 42
  • Мнения: 961
Заведохме го при уролог, който я забели. Беше на 1 месец. Оттогава насам нямаме никакъв проблем, всяка вечер почистваме при къпане.

# 43
  • Мнения: 498
Забелихме я вторият месец,колкото успяхме.По точно наша приятелка и моя мъж,аз излезнах от стаята.Това стана по време на къпане във ваната.Имаше и малко кръв,детето поплака,не мога да отрека.След това всяка вечер му а забелвах,като след подсушаване капвах витамин А/той е мазен/,което не позволяваше изсъхване и залепване.С витамина процедирах 1 месец,след това спрях и остана само забелване всяка вечер при къпане.Това до 2 години.Искам само да кажа ,че по едно време беше около 2 седмици в едната баба,и тя явно не се  е справяла както трябва,защото като си прибрах момчето беше леко залепнала.Но отлепването тогава става бързо и лесно.Т.е. до две години съм я забелвала редовно.Сега вече  почти на три и го правя рядко.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 296
Започнах още след като ни изписаха от болницата по малко да забелвам,по съвет на педиатъра.Всъщност тя каза,че всичко зависи от мен.И аз действах,бавно и упорито,малко по малко .В края на първия месец резултатът беше прекрасно забелена малка бебешка пишка,без плач,без болка.След това ежедневно забелване,за да не се залепи отново,а и за почистване,естествено.

Общи условия

Активация на акаунт