Защо ние хората можем да бъдем такива зверове?

  • 2 523
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Не зная дали темата е изобщо за тук, но съм потресена отново и исках да го споделя!
Предупреждавам, че не препоръчително за бремени и такива със слаба психика!

http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=176087&eid=1516

# 1
  • Мнения: 4 292
Страх ме е да кликна на линка. Нещо свързано с дете ли е, да знам да не го правя изобщо?

# 2
  • Мнения: 1 168
Да, аз затова предупредих! Бая си помислих дали изобщо да го пусна, но го пропуснаха в новините! Не знам какво още трябва да се случи, че да направи някой нещо!

# 3
  • Мнения: 487
Страх ме е да кликна на линка. Нещо свързано с дете ли е, да знам да не го правя изобщо?

Да ужас е, по добре не кликай. Такива според мен са за растрел! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 9 814
Липса на култура, липса на човечност, липса на..... просто нямам думи какви са тези хора.
"Родители" всичко друго, но не и това. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 5
  • Мнения: 27 524
Като че ли няма досега десетки случаи за хвърлени в кофата живи новородени бебета, за пак такива захвърлени в снега, пуснати в тоалетната, метнати през прозореца.... и всякакви подобни.
Какво по-точно споделяш? Поредната простотия, тъпотия, малоумщина, нещастие или болест?
Такива неща не се споделят, за тях или се злорадства тайно или си чешем без нужда езиците с чуждото нещастие  Confused

Не знам какво още трябва да се случи, че да направи някой нещо!

Кой и какво? Да дебне във врата на циганите, бедните, простите? Да им вземе и отгледа бебето? Tired

# 6
  • Мнения: 1 168
Ами ще ти кажа какво например!
Родител/и зарязали в дом едно дете да влизат в затвора за второ. Като не могат да ги гледат - да се пазят и да не забременяват, имат си отговорност в крайна сметка! Пък и по-добре да направи аборт, отколкото да го роди и изхвърли или убие!
И да вземат да увеличат малко заплатите и щат-а на социалните и да обикалят особено в рисковите групи и селата. Има си регистри кога кои бебета са родени с адресни регистрации и всичко. Да го организират така, два пъти в годината да ги наобикалят!
Сигурно и други неща могат да се измислят в този дух!
А за да злорадства някой на такова нещо .... не знам как да го нарека!

# 7
  • Мнения: 2 401
Какво по-точно споделяш? Поредната простотия, тъпотия, малоумщина, нещастие или болест?
Такива неща не се споделят..

 smile3516

# 8
  • Мнения: 1 168
Под някой имам пред вид законодателите!
А като само си траем и цъкаме с език каква е ползата?

# 9
  • Мнения: 840
Най-лошото е, че такива неща се случват и ще продължават да се случват. Никой нищо не може да направи. Това е наистина жестоко и  разбира се не е нито първият, нито последният случай, при който родители погубват детето си #2gunfire Направо съм потресена от човешката жестокост #2gunfire

# 10
  • Мнения: 3 146
О, Боже, ужас е наистина. Неподправен.

И мен ме тормози въпросът защо сме толкова жестоки... Но не е зададена правилно темата. Защо ние хората можем да бъдем такива зверове? Както казва Достоевски - ние никога не сме жестоки като животни, защото само човекът може да е така артистично жесток. Дори не бих помислила за много от жестокостите, които са извършени, но направо сякаш са изобретили тези жестокости....

# 11
  • Мнения: 25 571
Животните никога не са жестоки. Всяко тяхно действие е природосъобразно.
Виж, хората обаче, са такива изверги, че сравняването на кое да е друго същество с тях е просто немислимо.

# 12
  • Мнения: 1 364
Ужасна история...нямам думи

# 13
  • Мнения: 2 070
той бащата на човек не прилича.тоя е за дупка в челото.

# 14
  • Мнения: 1 168
Момичета, дайте да обсъдим евентуални законови мерки, плюсове и минуси и като изкристализираме нещата да спретнем една петицийка с предложения за законови промени, които да намалят подобни случай, както и случаите на изоставени деца. Изобщо не съм убедена, че ще бъдат приети, но трябва да опитаме, не можем да си крием главите като щрауси в пясъка, тези неща се случват. Нека поне се опитаме да направим нещо за да се промени тази черна статистика!

П.С. тя и майката не е по-стока.. и вуйчото и той, изобщо не виждам в цялата история кой не е с оцапани ръце

Общи условия

Активация на акаунт