Крем какао

  • 11 490
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 366
Момичета, моля да ме извините, ако има такава тема, но не намерих - а наистина търсих.
Имам предвид оня крем, който едно време, като бях дете правеха майка ми и баба ми. Тоест, когато нямаше готов пудинг в магазина или готовите кремчета от типа на "Даноне" (извинете ме, но отдавна не съм в Бг и не познавам продуктите на пазара у вас) ... Ако някой има рецепта ще съм безкрайно благодарна ... Hug

# 1
  • Мнения: 216
ето ти за пудинг, а ако искаш за течен шоколад, само си спомням че имаше масло, сухо мляко захар и какао.

http://smittenkitchen.com/2008/02/best-chocolate-pudding/

# 2
  • Мнения: 22 867
maikata, не знам точно кои рецепти са използвали в детството ти, аз имам тези /може би някоя ще ти е позната newsm78/:

първа:
4 с.л. брашно или нишесте + 2 с.л. какао се размиват с 2 ч.ч. вода. Добавят се  3ч.ч. пресно мляко, сгорещено и подсладено с 3/4 - 1ч.ч. захар. Бърка се на огъня до сгъстяване. По желание може да се ароматизира с лъжица ром и да се полее с ванилов сос.

втора:
3 жълтъка се разбиват с 1 с.л. брашно или нишесте и 1 с.л. какао. Прибавят се 1/2л пресно мляко, подсладено с 3/4 ч.ч. захар. Сместта се бърка на огъня до сгъстяване. Бърка се и след сваляне от огъня, докато изстине. Лъжица по лъжица се прибавят разбитите на сняг белтъци , като много леко и внимателно се разбъркват с крема. Може да се поднесе със сметана или ванилов сос.

# 3
  • Мнения: 1 461
точно за този крем се ровя из форума   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 366
Безкрайно съм Ви задължена - благодаря!   bouquet

# 5
  • Мнения: 385
3 жълтъка се разбиват с 1 с.л. брашно или нишесте и 1 с.л. какао. Прибавят се 1/2л пресно мляко, подсладено с 3/4 ч.ч. захар. Сместта се бърка на огъня до сгъстяване. Бърка се и след сваляне от огъня, докато изстине. Лъжица по лъжица се прибавят разбитите на сняг белтъци , като много леко и внимателно се разбъркват с крема. Може да се поднесе със сметана или ванилов сос.
Страхотен десерт е това newsm10

Общи условия

Активация на акаунт