Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Алтернативна медицина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора
Здравейте отново опитни мами!  Crying or Very sad

Детенцето ми /3г и половина/ в понеделник към 15ч вдигнало 39градуса. От градината при джипито, която каза вирусна ангина- изписа бисептол, ангилхил, и противотемпературни при висока температура!
Обадих се и на хомеопата ни - каза че може да ни приеме на другия ден в 13ч чак. Дотогава противотемпературни само. От другия ден в 13ч почнахме беладона 200 на 2 часа и ми даде мер.солубилис 200 за другия ден да го давам след като се чуем. Т.е днес от 10ч почнах да давам другото на 2 часа, но следобяд пак ми вдигна 39.3 и сега към 17:30 отново като пипнах ръчичките - отново заледени/характерно когато е с висока Т/. Премерих я 38,5. Не чаках да се вдигне повече и дадох веднага панадол. Сега е 18:37 и мерим температура 38,9. Направо съм в шах. Казах следобяд на хомеопата че искам да давам вече АБ, защото се притеснявам и ми каза да изчакам, че не е станало денонощие откакто давам за да подейства както трябва. Една приятелка, която лекува децата с хомеопатия от доста време ми казва, че до ве4ерта ако това е лекарството би трябвало да си проличи с подобряване на състоянието. Най малкото вдигане на по-ниски температури до 38градуса.
Незнам какво да правя? Дали да чакам още или да давам вече Аугментин - АБ, защото и утре трябва да ходя на работа, а като оставя на свекървата - определено няма да е доволна да й оставя дете с температура!
Детето ми в понеделник на 2 пъти повърна и в4ера 1 път! И днес постоянно ми се оплаква че го боли коремчето!
Цитирай

Съвет не мога да ти дам.Решението трябва да вземеш сама.Направи това, което усещаш, че е правилно!Но, ако можеш, абстрахирай се от страха!
Ще ти кажа, че аз съм държала децата ми по 5 дена с висока Т.-39-40 градуса и чак тогава посегнах към АБ.През това време често ги вкарвам в банята и давам Нурофен на 8 часа.
Стискам палци да се справи бързо детенце, по правилния за вас начин! Praynig
Цитирай

BE, 2260

Аз ще ти кажа: Не давай АБ!, но отговорността си остава твоя. Била съм нееднократно в такава ситуация с дъщеря ми, но всеки път, щом съм давала АБ, после съм съжалявала. Стисни зъби и изтрай още едно денонощие, трябва да има подобрение.
Нали не забравяш да потенцираш лекарството преди всеки прием?
Цитирай

Пловдив

И аз не бих дала АБ. Била съм многократно в такава ситуация...Но и аз изчаквам повече с високата темп. До 39,5 не давам нищо за свалянето й. Само хомеоп. лек. И чакам. Меря темп., не спя една нощ, ако се наложи, но не давам нищо...И, обикновено, на сутринта темп. спада от само себе си, ако не е сваляна т.е. не си се борила с нея.

Детето ти е голяма вече, а и нищо по-съществено не са ти казали като диагноза, за да се притесниш и да дадеш АБ.
А и вирусна ангина т.е. херпангина не се лекува с АБ, АБ помагат само при бактериални, не морят вирусите.

И трябва да си спокойна, да не се притеснява детенце като те вижда разтревожена - все пак, нищо страшно не е станало, детски болести, минават и заминават, пък и винаги можеш да дадеш АБ, и да си гледаш детенцето лично, здравето на детето е по-важно от работата...Има голямо значение дали майката ще се грижи за детенце или друг човек, пък макар и близък.
Пък и кво ще свършиш на работа, аз примерно, ако детенцето ми е с температура, така или иначе ще се притеснявам и никва няма да я свърша на работа, по - добре да не се мотам на колегите изобщо, пък че ще получа някви мижави болнични  и то след месеци - много важно!

Аз имам баба на разположение, но ги оставям само ако вече се оправят, темп. е спаднала и още не са на ДГ или училище просто, за да се закрепят малко.

От години сме на хомеопатия и не се е налагало да давам нищо друго, дори  и температуропонижаващи, сиропи или капки за нос. А и май нямам вкъщи такива неща - може би само някакъв Нурофен ми се мота в хладилника, но сигурно му е изтекъл срока на годност вече...

Успех!  Peace
Цитирай
Хомеопата каза във вторник когато заведох детето, че зрее ангина, т.е щяла да стане гнойна! И сега свекърва ми ми казва, че гнойна ангина по традиционната медицина се лекувала само с инжекции - пеницилин. Един вид малко да ме стресне, защото когато беше на 1г детето ей така 4дни подържаше висока температура, като лекувах с хомеопатия при друг лекар и после ни вкараха в болница с пневмония. Беше нещо ужасно и не искам да си спомням и не искам и да си представям че може отново да стане нещо такова. Ох много ми е притеснено. Хем искам да устискам и все още го правя, но не ме питайте как отговарям на нападките на мъжа ми, като сега преди 15 мин пак свалях 39,4 градуса. А как съм изморена и ми се спи...
Цитирай

Пловдив

Гнойна ангина се лекува успешно с хомеопатия, традиционната медицина я лекува с АБ, пеницилинов, народната - с компреси: с извара, с лимонов сок и др. Ама гнойната ангина е бактериална. Вирусна ангина се лекува успешно и по принцип без АБ, за традиционната медицина говоря, също се лекува успешно и с хомеопатия, естествено.

От личен опит: лекувала съм гнойна ангина при децата успешно и само с хомеопатия, и само с компреси, но обикновено заедно с хомеопатията слагам и компреси на гърлото. Резултата проличава след три дни от началото на лечението. За толкова става и с АБ, /щото преди с хомеоп. сме се лекували традиционно и съм слушала педиатъра  Whistling.../

А какво каза хомеопата за варианта да лекува гнойна ангина, примерно? Каза ли ти, че е добре да почнете АБ? Или те посъветва да изчакаш? Можеш ли да се свържеш с него при нужда? И поддържаш ли контакт, за да знае хомеоп. как протича заболяването и какво всъщност става?

А нищо не ти пречи да го заведеш отново при джипито за контролен преглед, за да види има ли гной или няма, пък и сама може да погледнеш с фенерче, гнойта по сливиците се вижда, ако има такава...
Ако педиатърът се е съмнявал за гнойна ангина е щял направо да изпише АБ, не Бисептол...дори и като презастраховане... Wink

Опитайте се да не спорите пред детето за боледуването му, не го насилвайте да яде и да прави нещо, което не обича...

Не знам друго какво да ти кажа...Разбирам те напълно и те подкрепям!  Peace
« Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 23:43 от Бенджи 2710 »
Цитирай

здравейте    моето мнение е да изчакаш поне три дена преди да дадеш аб но избора си е твой  всъщото време трябва да даваш хомеопатичните които са ти казали
Цитирай

blagodarq , как е детенце?

Цитирай

Бургас

Същото го преживяхме преди 2 седмици.Аз издържах 3 дни,като Т стигаше до 40,6 градуса.Бях готова и още 1 ден да устискам,но хомеопатката ме посъветва да започнем АБ.Хубаво е детето всеки ден да се следи от лекар.
Цитирай
Благодаря ви много момичета за подкрепата, но за мое най голямо съжаление започнахме от днес антибиотик Аугментин. Заведох го на УНГ, каза гнойна ангина и така. Другите членове надделяха с влиянието си а и аз се съгласих защото голям тормоз с тази температура!
Но се чудя има ли смисъл да уведомя хомеопата! Мисля, че няма смисъл защото с този антибиотик действието на лекарството вече се е пресякло един вид или имате друго мнение по този въпрос?
Цитирай

Бургас

Ако мислиш да продължиш с хомеопатия е хубаво да я уведомиш.И аз знам,че вече хомеопатичните не действат,но все пак съм само попрочела това-онова/не съм спец/.
Цитирай

Sofia

Надявам се да оздравеете бързо и да не ви се налага пак да пиете АБ. И аз мисля, че е добре да уведомиш хомеопатката и като свършите с АБ да даваш някакви изчистващи и укрепващи неща на детенце, защото АБ трепе всичко наред - поне аз така правя, а и докато се пие АБ пак е добре да се дават - така по-лесно се оправя детето и има по-бърз ефект.
Иначе и аз имам същия проблем - мъжа и майка ми са против хомеопатичните и се води война какво и кога да се дава. В крайна сметка аз решавам какво да правя и мисля че и ти хич не трябва да се притесняваш, защото най-добре знаеш какво е най-добре за детето ти Smile
Цитирай

Sofia

Щом е станала гнойна ангината и положението на детето се е влошавало след лечението с хомеопатични не виждам нищо лошо, че си избрала по сигурният вариант. Явно хомеопата нещо не нацелва правилният начин или не зная какво се е случило... Аз бих уведомила хомеопата, но не бих премълчала  как след назначеното от него лечение състоянието на детето се е влошавало.
Цитирай
Момичета, детето ми пие Аугментин на 12 часа по 6 мл. Даваме го в 10ч и тъй като го започна от четвъртък , снощи неделя бе6е четвърти ден и към 10 ч когато прие дозата си за пореден 8ми път - отново вдигна 39 и слагахме свещичка. Лекаря каза след приема на АБ че до 3 дни ще вдига Т. Даже в събота 3-я му ден цял ден вече не бях му дала никакви противоТ , само вечерта малко се отпусна/Т беше 38/. Аз имах малко панадол и го дадох даже не цяла доза ами половина за възрастта. И в неделя не бях давала никакви противоТ до 10ч вечерта. Нормално ли е 4ти ден да вдига все още Т?
Според мен не и май пак ще трябва да го водим. Sad
А вчера/неделя/ сутринта се събуди с възпалени очи/ много ги търка с ръчички, явно нещо дразни/- зачервени, кръвасяли- отидохме на дежурен лекар- изписаха антибиотични капки - торбадекс. Колкото съм против АБ, имам чувството че толкова се увеличават. 

и докато се пие АБ пак е добре да се дават - така по-лесно се оправя детето и има по-бърз ефект.
и аз съм го чувала това, но на хомеопата  като се обадих, каза че няма смисъл да давам хомеопатични капки повече щом сме минали на АБ.
« Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 08:42 от blagodarq »
Цитирай

sofia

Не мога да изкажа мнение, но все пак имах нужда да ти напиша 2 реда.
Първо звучиш много притеснена - успокой се!  Вече сте почнали АБ, добре, хубаво - не е болка за умиране.  Този АБ нито е първия, нито ще е последния на детето в тоя живот.  Детенце ще се оправи. Само да ти напомня, предполагам, че и хомеопати ви ще ви каже да направите един курс с пробиотици на детето и след това витаминчета и други полезни нещица.
Стискам палци детето да е вече доста по-добре! А ти да си спокойна на работата, че няма Т и се възстановява. Много щеше да е хубаво , ако можеше постоянно да сме си в болничен, когато децата са неразположени, но понякога наистина няма начин...
Хубав ден от мен!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора