Ужасна аритмия! Помощ!

  • 336 806
  • 760
  •   3
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 480
Кардиограмата не дава достатъчно информация. Може тя да е великолепна и скоро след това човек да получи инфаркт. Тези неща ми ги обясняваше моя близка, кардиолог от ИСУЛ. Има и други изследвания-ехокардиография, коронарография и др. Във всеки конкретен случай се преценява кое от тях да се направи.
А относно аритмията положението е сериозно и не става със съвети от форумите. Необходим е компетентен кардиолог, който да прецени какво да се прави още повече и при тази бременност.

# 121
  • Мнения: 4
А каква е разликата между кардиограмата и ехокардиографията?

# 122
  • Мнения: 2 480
Голяма е, ехокардиографията дава много повече информация за състоянието на сърцето.  Не мога повече да обясня, просто повтарям това, което са ми казали специалистите.

# 123
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Аз пуснах тази тема. Какво да ти кажа мила освен да гледаш колкото се може да не обръщаш внимание на проблема като се опитваш да не мислиш, че например ей сега ще ми прескочи  сърцето. Сигурно си изчела темата и моите мнения, описала съм подробно как съм се чувствала, мненията на лекарите и т.н. Магнезият ме успокои, нищо друго. Бях в началото на петия месец, когато кардиолога ми каза да не рискувам с хапчета, защото просто не е нужно и наложително да пия бетаблокера, и аз ги спрях. Чувствах се ужасно, точно като теб. Тогава увеличих Магнерича на 3*2 и така до края. Вече бебо е на пет месеца, и от две седмици не кърмя, отвреме на време пак си ми прескача сърцето, но наистина не му обръщам внимание, казвам си та нали толкова лекари ме гледаха и казаха, че съм ок. Правих си изследване на магнезия и се оказа, че е под нормата, така че това може да е една от вероятните причини при мен, както и мисълта, че нещо ми има...Ако нещо те интересува питай. Сигурна съм, че всичко ще е ок. Peace

# 124
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
При ехокардиографията ти гледат сърцето с апарат, прилича на видеозона, с който ти гледат бебчето. Измерват се клапи и т.н. хубаво е да си направиш, не вреди, а и за твое успокоение. Просто трябва да отидеш например в някой кардиологичен център или просто да се поинтересуваш къде има такъв апарат. Има и холтер-24 часова кардиограма. Аз си правих, слагат ти на гърдите електроди и нещо като уокмен на кръста, носиш това едно денонощие като си правиш всичко с него- работиш, спиш, разходки и т.н., само не се къпеш. След това лекарят за около 1/2 час разчита записа от холтера и установява типа екстрасистоли и дали са опасни или не, колко са за денонощието и др.

# 125
  • Мнения: 4
madam23, благодаря ти. Да изчетох всичко което е писано по темата Simple SmileМен кардиолога ме изпрати на ендокринолог.Пуснаха ми за изследване два хормона А-ТПО и TSH.Първия е 150.60 което е доста над нормата, а TSH e в норма. Но това което ми беше казала кардиоложкатапреди да ме изпрати на ендокринолога е че сега -по време на бременноста едва ли всичко е с реални стойности.Разбираемо.Днес съм при еднокринолога да видим той какво ще ми каже при тези резултати.А и при мен в началото на бремеността имах по често сърцебиене, но ходих и на работа която е доста напрегната.Отдавах го на това. Края на шестия месец ми изписаха гинипрал..пих го около 2-3 седмици, но почнаха да  ми треперят-ръцете,не се чувствах ок, бях напрегната. Четах листовката видях и страничните ефекти.Магнерича го пия 3*1 още от 3 месец. Сега след гинипрала забелязах по чести прескачания на сърцето,макар ,че не го пия вече, понякога когато не помага нош па-то при контракциите, вземам по половин таблетка и все лежа.
Да ти кажа не мисля, че проблема ми е в сърцето въпреки че се плаша като се задълбоча да го мисля, тъй като до преди да родя първото си дете бях спортистка и никога не съм имала проблеми.И преди това споменах че преди да забременея, сега втория път, съм имала аритмия, но с малко мента глог валериана-2-3 седмици нещата са ок.
Днес се надявам ендокринолога да ми обясни нещата, че когато ми се обяснят логично нещата се чуствам по спокойна, от колкото да стоя и да гадая.
Моите основни притеснения са свързани със самото раждане при тази аритмия, въпреки че кардиолога ми каза, че няма, от какво да се притеснявам.(Смятам о тново да родя по естествен път)

# 126
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
И мен ме беше страх да не би по време на раждането да имам аритмия или сърцебиене, но както и първият път така и сега просто не можах да помисля дори за проблема...Всичко мина добре.

# 127
  • Мнения: 4
Радвам се че при теб така добре е минало всичко Simple Smile.Надявам се и при мен да мине леко Rolling Eyes
Днес ходих на ендокринолог. И ми обясниха,че нивата на хормона за който споменах са си високи.Успокоиха ме за сърцебиенето и аритмията, но след като родя бебчо, ще трябва да се тествам пак ,тъй като тези нива  на хормона "говорят "за Хашимото.Но тъй като съм бременна, резултатите не са категорични. Но това ще го мисля после Simple Smile, чета че е лечимо.

# 128
  • Мнения: 471
Да се запиша и аз в клуба на прескачащите сърца. От март месец тази година и аз имам сърцебиене. Понякога е невъзможно, вечер ме стяга сърцето, изтръпва ми ръката и не мога да заспя, през деня по се търпи, но понякога е цял ден. Ходих на ехокардиография, всичко беше наред, хормоните на щитовидната жлеза също. Казаха ми да пия бетаблокери, но в момента кърмя. Пробвах с хомеопатия - засега няма ефект. Не мога да си обясня от какво е. Някоя от вас разбра ли от какво е и успя ли да се излекува? Напоследък се чудя, ако е на нервна почва дали няма да стане с капките на Бах?

# 129
  • Мнения: 4
Аз  вече си променям мисленето.  Hug

И става ли?
намаляват ли атаките?
Искам съвет и аз получух аритмия поначало вече седмица и съм уплашена . Самовнушавам си че ще ми стане нещо и изпадам в още по голама криза и паника. Незнам как да го преодолея и да мисля за друго. не е постоянно но 4 -5 пъти на ден което много ме стесира. Как да си променя мислено незнам . Някой чувал ли е чрез хипноза ако може да ми се набие в главата да не мисля лоши неща ..

# 130
  • Мнения: 4
Аз пуснах тази тема. Какво да ти кажа мила освен да гледаш колкото се може да не обръщаш внимание на проблема като се опитваш да не мислиш, че например ей сега ще ми прескочи  сърцето. Сигурно си изчела темата и моите мнения, описала съм подробно как съм се чувствала, мненията на лекарите и т.н. Магнезият ме успокои, нищо друго. Бях в началото на петия месец, когато кардиолога ми каза да не рискувам с хапчета, защото просто не е нужно и наложително да пия бетаблокера, и аз ги спрях. Чувствах се ужасно, точно като теб. Тогава увеличих Магнерича на 3*2 и така до края. Вече бебо е на пет месеца, и от две седмици не кърмя, отвреме на време пак си ми прескача сърцето, но наистина не му обръщам внимание, казвам си та нали толкова лекари ме гледаха и казаха, че съм ок. Правих си изследване на магнезия и се оказа, че е под нормата, така че това може да е една от вероятните причини при мен, както и мисълта, че нещо ми има...Ако нещо те интересува питай. Сигурна съм, че всичко ще е ок. Peace
Колко често ти става така , аз съм така от седмица и съв в стрес и точно така става като си мисля и прескача , как да не мисля незнам . Мисля да си лея коршум вече за уплаха . Колко е в вредно ?
Аз като го получих бях болна от грип , незнам точната причина може да е от него ..немога да разбера не е толкова често .Като отида на лекар ми няма нищо .

# 131
  • Мнения: 4
Да се запиша и аз в клуба на прескачащите сърца. От март месец тази година и аз имам сърцебиене. Понякога е невъзможно, вечер ме стяга сърцето, изтръпва ми ръката и не мога да заспя, през деня по се търпи, но понякога е цял ден. Ходих на ехокардиография, всичко беше наред, хормоните на щитовидната жлеза също. Казаха ми да пия бетаблокери, но в момента кърмя. Пробвах с хомеопатия - засега няма ефект. Не мога да си обясня от какво е. Някоя от вас разбра ли от какво е и успя ли да се излекува? Напоследък се чудя, ако е на нервна почва дали няма да стане с капките на Бах?
И аз съм така и съм в стрес , незнам причината. Дали не е симптом на друга болест или липса ма Магнезии.. кой да ти каже .Лекарите ми пишат бета блокер ама не ми се иска да ги почвам защото трябва дълго да се земат . Май винаги

# 132
  • Мнения: 4
Лекува ли се аритмия има ли някой излекуван ? Имам от скоро страхме е . незнам колко е серизно нямам представа защо се получи при мен . вечер е по често .. ужасно е

# 133
  • Мнения: 2 480
Лекува ли се аритмия има ли някой излекуван ? Имам от скоро страхме е . незнам колко е серизно нямам представа защо се получи при мен . вечер е по често .. ужасно е

На кардиограмата вижда ли се аритмията? Кардиолог ли каза, че е аритмия? На колко години сте? Аритмиите могат да бъдат сериозни и не толкова сериозни, казано на прост език. Ако е сериозна-цял живот поддържащо лечение. Ако не е, може да отмине след известно време. Но това трябва специалист да го прецени. Дори и те грешат понякога и без много да му мислят назначават пожизнено лечение. Така се случи с мой съученик, а той се оправи със спорт.
Тук няма място за страх, а трябва да се вземат навременни мерки. С такъв проблем човек може да стигне до дълбока старост, ако всичко е под контрол. Не съм специалист, просто повтарям думите на специалистите. Човек може да усеща тежест в сърдечната област дори на нервна основа. Моята майка е така.

Последна редакция: чт, 31 дек 2009, 04:11 от vl

# 134
  • Мнения: 17 546
Да споделя, че отдавна не е имало повод да се разписвам в темата, ама това, което ми се случи преди три седмици, няма как да го пропусна.
Тръгвах на работа една вечер и с навеждането да си закопчая ботуша излязох от ритъм. Беше много мощно сърцебиене и две минути след като започна, доволно стъписана от това се сетих да сложа апарата и да меря какво точно се случва. Хванах го на 178 удара в минута при кръвно 134/78. Продължи около 4-5 минути. Толкова силно се случва за втори път в живота ми! Първият път във ВМА засякоха 220 удара в минута(за което имам и документ). Докторите се чудят как не съм загубила съзнание и в двата случая, и според тях това е защото кръвното не пада рязко, както било обичайно при излизане от ритъм, а остава относително нормално.
Много отдавна не съм чела в темата и е възможоно някой вече да е написал за тези неща, но да разкажа като обясних на лекар, приятел на мъжа ми, какво ме посъветва в такъв случай той: първо - не се паникьосвайте, после вземете чаша вода и парче хляб и седнете. Ако няма никой друг у дома просто се обадете на 112, а през това време отпивайте на бавни малки глътки от водата, хапнете хляб. С два пръста (показалец и среден) притиснете каротидната артерия отстрани на врата, но не силно, за да си спрете кръвообращението, а колкото да регулирате притокът на кръв през нея. Също така притиснете с пръсти очните ябълки, като затворите очи и дишайте дълбоко през цялото време, докато успеете да влезете в ритъм. Не знам защо се прави това, но човекът е лекар, специализирал кардиология. Каза ми да не взимам предписаният ми Ритмонорм в такъв случай, защото той рязко сваля кръвното. Тогава взех половин таблетка Конкор и какво мислите направих...!? Отидох на работа, нощна смяна. Е, седмица след това ме прибраха в болница за 5 дни, но и там - ни-що! Tired Нямат обяснение защо се получава.

Общи условия

Активация на акаунт