Ужасна аритмия! Помощ!

  • 336 535
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Момичета, вчера бях при въпросния доцент, за който ви бях писала. Човека се държа изключително любезно и се опита да ми обясни, че прескачанията на сърцето идвали от повишения адреналин, който съм имала, по-чувствителна съм била, вече съм се била взела за болна, това ми обясни като причина. А за пролапса, който се вижда, каза че е незначителен като бенката, която имам например. Не знам вече какво да мисля. В заключение написа - нервно вегетативна дистония, надкамерни екстрасистоли... Не се препоръчва лечение. Каза да спирам Пропранолола, въпреки малката доза, да избера да рискувам все пак състоянието на бебето или  да предпочета да се чувствам дискомфортно от аритмията, която не била опасна за мен. Попитах и какво да пия при нужда, пак нищо... Ами като не се чувствам добре? Откъде идва целия проблем, не се смятам за вманячена хипохондричка, или пък съм се превърнала точно в такава??? newsm78

# 61
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Самоцитирам се. Радвам се, че се оказах права, а още повече се развам, че нямаш проблем със сърцето

Мисля, че проблемът ти не идва от сърцето. Надкамерните екстрасистоли може би са на нервна почва. Сама казваш, че проблемът ти е от 2 години.
Но когато проблемът продължава вече 2-3 години е малко трудно./това също е отрицателна мисъл Wink
Не мисля, че си са бетаблокер.
Кардиолозите наистина трябва да ги смениш след като при това състояние продължават да те зациклят.

Опитай се да не мислиш за проблема, да не мислиш и за аритмията. Всъщност при теб установи ли се аритмия или само синосова тахикардия с надкамерни екстрасистоли

# 62
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Имам засечени с холтер над 700 надкамерни и единични камерни екстрасистоли, като имаш в предвид, че по време на холтера за 24 часа два три пъти да съм усетила тогава само прескачанията. Благодаря ти Гери, лекаря ми каза същото като теб Laughing

# 63
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не се притеснявай. може би трябва да ти покажа моя холтер, за да се успокоиш.

Знаеш ли кога спрях да усещам тахикардията /не че тя спря, продължавам да съм със среден пулс 120/, когато спрях да я мисля. Съвсем сериозно. Преди на всеки 10 минути си мерех пулса. Докато не ми се отвлече вниманието с много работа и престанах.

# 64
  • Мнения: 312
Здравейте, ето моята история- преди 7 години за първи път усетих тези прескачания, направо подлудях, да кажа, че работя в болница, но не съм лекар. Започнах, като теб ходене по лекари от град на град, нищо ми нямало, но на кардиограмата имам промени, като за исхемия. Правиха ми безброй ехокардиографии, холтер, вело, кръв, урина, хормони нямаше нещо дето не направих. Всички казаха, че ми няма нищо и при мен търсеха пролапс, за да оправдаят оплакванията ми, но не нямаше. Оплакванията ми си стояха, побърках се, работейки в болницата още по-вече, като дойдеше пациент с инфаркт и си представях, че съм аз, направо ужас. Само за това мислех, лягах със страх и ставах с радост, че съм жива, вечер целувах децата за сбогом, но с никой не споделях и накрая имах чувството, че полудявам наистина. Само един от нашите лекари предположи, че имам WPW синдром. И така отидох при едно светило в кардиологията от Плевен, прегледа мен и всичките ми изследвания и ми обясни, че имам този синдром, че няма нищо опасно, може да се оперира ,ако ми пречи много. Не знам защо, но се успокоих и спрях да мисля за това.  Пиех бета блокер първо егилок ретард, а сега беталок зок по половин на ден, имам прескачания от време на време, но не им обръщам внимание. Стана дълго, но те разбирам отлично, ако никой не намира сериозна причина за това твое състояние трябва сама да си помогнеш, всичко е нерви и психика, по точно болна ни е главата, а не сърцето.

# 65
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Alexandra 75, все едно описваш мен и моето състояние. Аз също имам от време на време по кардиограмите някакви отрицателни т-вълни, като при исхемия и др., но въобще не им обръщат внимание, само ги констатират. При велоергометъра тези отрицателни вълни станаха положителни, което не говори за ИБС. Така че остава да се настройваме положително, ако не бях бременна въобще нямаше да си спирам хапчето, с което се чувствам добре. Но сега вече трети ден съм без него. Ще направя опити да издържа. Вчера например следобяд мн. ми прескачаше, лягах, поемах си дълбоко въздух, натисках си клепачите, пих вода и какво ли не, после се успокоих. Това е направо кошмар!

# 66
  • Мнения: 730
На мен ,а и на други хора, с които съм споделяла е помагало много  дишането на 4. в какво се съсътои то:
-вдишвате на 4
-задържате до 4
-издишате ,докато броите наум до 4
Това дишане съм научила от цигун  и винаги ми е помагало. Помага и при стресиращи ситуации. Опитайте, може да стане вашия начин да си помогнете сами.
Успех!

# 67
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
На мен ,а и на други хора, с които съм споделяла е помагало много  дишането на 4. в какво се съсътои то:
-вдишвате на 4
-задържате до 4
-издишате ,докато броите наум до 4
Това дишане съм научила от цигун  и винаги ми е помагало. Помага и при стресиращи ситуации. Опитайте, може да стане вашия начин да си помогнете сами.
Успех!
newsm10

# 68
  • Мнения: 3 804
Здравейте, ето моята история- преди 7 години за първи път усетих тези прескачания, направо подлудях, да кажа, че работя в болница, но не съм лекар. Започнах, като теб ходене по лекари от град на град, нищо ми нямало, но на кардиограмата имам промени, като за исхемия. Правиха ми безброй ехокардиографии, холтер, вело, кръв, урина, хормони нямаше нещо дето не направих. Всички казаха, че ми няма нищо и при мен търсеха пролапс, за да оправдаят оплакванията ми, но не нямаше. Оплакванията ми си стояха, побърках се, работейки в болницата още по-вече, като дойдеше пациент с инфаркт и си представях, че съм аз, направо ужас. Само за това мислех, лягах със страх и ставах с радост, че съм жива, вечер целувах децата за сбогом, но с никой не споделях и накрая имах чувството, че полудявам наистина. Само един от нашите лекари предположи, че имам WPW синдром.


много позната ситуация,и при мен беше така,но се успокоих ,а и ми откриха проблема и запо4нах да следя кога то4но ми се ускорява пулса ,но преди това беше ад

а за дишане то на 4 не бях 4увала,сега поне и това знам Peace

# 69
  • Мнения: 730
 Simple Smileрадвам се

# 70
Здравей как си дано малко си се пооправила ,искам да т кажа 4е и аз съм с аритмя и сърцебиене и при мене не разбраха от каде е (имам пропалс на клапата малък),пия еглог от 25 мг по половинка сутрин и ве4ер и сърцето ме е добре не прескача.,За съжаление на мене не ми дават да забременявам  Cry

# 71
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Здравей как си дано малко си се пооправила ,искам да т кажа 4е и аз съм с аритмя и сърцебиене и при мене не разбраха от каде е (имам пропалс на клапата малък),пия еглог от 25 мг по половинка сутрин и ве4ер и сърцето ме е добре не прескача.,За съжаление на мене не ми дават да забременявам  Cry


Само заради пролапса ли не ти дават да забременяваш? Учудва ме.

# 72
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Пролапса на митрална клапа не би трябвало да е проблем, ако заради него е забраната. Особено, ако е пък малък както казваш. Единствето неприятните прескачания, които трябва да се търпят са проблем, но трябва да сме упорити. Аз  вече си променям мисленето. Е, писна ми! Дано вс. е наред! Hug

# 73
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз  вече си променям мисленето.  Hug

И става ли?
намаляват ли атаките?

# 74
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
 Grinning Рано е да се каже!

Общи условия

Активация на акаунт