Слуз в акото

  • 5 088
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Благодаря ви момичета за отговорите.Днес бяхме при доц.Ковачева. Утре постъпваме за изследвания в Университетска болница. Дано най-накрая се разбере какво му е на това дете. Според доц. Ковачева едва ли се касае за непоносимост към глутена. Като се върнем ще ви уведомя за резултатите.  Никак не ми се влиза в болница,но май се налага.

# 16
  • Мнения: 1 058
Стискам палци. Дано по-бързо да разберете какво му е на детенце.

# 17
  • Мнения: 236
Здравейте на всички,които ми отговориха. След 15 дневен престой в детската педиатрична клиника ние май установихме какво му има. Най вероятно е някаква чревна  инфекция,но основният ни проблем е ниското ниво на имуноглобулините. От там и имунната му система е много слаба и не може да се справи с този проблем. Трябва да отбележа,че ние продължаваме да си дрискаме,но сега сме на подсилваща диета с мнооого месо с надеждата да се подобри нивото на тези имуноглобулини. Пие и Биогайа,Флажил и някакви витамини.Ако успеем да удържим дрисъка в рамките на 2 до 3 пъти дневно ще е добре. Правиха му всякакви изследвания. Не е алергичен към глутен,няма никакви паразити или нещо подобно. Правиха му и потен тест.Просто няма друга причина да дриска освен инфекция. Лекуваха ни и с гентамицин през устата ама не подейства.Работата излезе доста заплетена. Януари сме пак там.

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да си призная нещо не разбирам,ако греша моля да ме извините..... Embarassed
Как са установили ,че има чревна инфекция(освен ако не се съмняват за някой вирус),след като резултатите от изхожданията са отрицателни и какво месо при наличието на диария и слуз,което за мен значи,че чревната флора при толкова изхождания е нарушена и трябва да приема храни и добавки ,които да я възстановят,по простичко казано , червата са му се изтънили на детенце,защо е необходимо да ги натоварват!?
Единственото,което аз знам е за месо ,но на скара(за деца в по голяма възраст) и то когато не е в такава тежка форма диарията и естествено се консумира след предварително захранване (с дни )от диетична храна.

# 19
  • Мнения: 236
Ами май имат само съмнения за такава инфекция защото друга причина да ака така няма. А относно диетите-детето е 2 месеца на такива диети и полза няма никаква. И там пробвахме-2 дена яде само ориз и накрая пак така се изака. После почнаха захранване с пилешко защото детето почна да слабее бързо а трябва да се приемат някакви белтъчини все пак. Има вероятност имунната му система да се е сринала тъкмо заради тези диети. Така или инъче аз вече друг избор нямам освен да спазвам указанията,които са ми дали и да се надявам всичко рано или късно да се оправи.Пие биогайа,която би трябвало да подобри микрофлората в червата му и витамини.  За сега няма никакъв резултат от нищо. А относно инфекциите истината е че те трудно се откриват. Повярвайте,че всичко вече сме пробвали. Вече нямам надежда ,че детето ми ще се оправи.При всяка смяна на пълен памперс аз плача.Но се стремя да се държа заради детето и да не си мисля най-лошото.

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Искрено се надявам малкото човече да се възстанови.... Heart Eyes
Моля те пиши какво става с детенце и ние до три години и половина бяхме само на диетична храна и знам колко притеснения и грижи влагаш за подобрението на малкото човече...

# 21
  • Мнения: 66
посетете добър класически хомеопат

# 22
  • Мнения: 1 494
Аз искам да попитам- акото рядко ли е или нормално гъсто? Имам близко детет с подобен проблем- ака до 10 пъти на ден, но нормална гъстота. Има слуз. Няма бактерии. Храни се добре. Родителите му са много притеснени.

# 23
  • Мнения: 236
До скоро си беше гъстичко,но от близо месец е с тенденция да става все по-рядко. Хубавото му е че поне ака до 3 пъти на ден за сега.Близо 2 месеца беше почти оформено,но със слуз. Не мога да дам съвет към кого да се обърнат.То на нас май никой не можа да ни помогне. Sad

# 24
  • Мнения: 1 494
Същата работа е значи. Сега четох за Биогай. Той не ви ли помага? На тях са им казали гентамицин да пие, неизвестно защо, защото според изследванията няма бактерии. Уж имало подобрение. А нещо хомеопатично не сте ли чували?

# 25
  • Мнения: 236
Биогайата я пи 2 седмици преди да влезем в болницата и много не помогна. Гентамицин също пи.Него май го прилагат при всякакви чревни инфекции за които не могат да установят на какво се дължат. Когато беше на 3 месеца пи и се оправи за 5 дена ама сега не подейства.Пие се 2 пъти по 20мл-сутрин и вечер.За хомеопати тук за съжаление не съм чувала.А слузта може да е проява и на алергия. При нас не се оказа това.

# 26
  • Мнения: 150
Моят син имаше подобен проблем. Аз мисля, че при нас всичко започна след като пи за първи път АБ(беше бебе на 2 мес.) Оттогава, до около 3 год. възраст, аз не видях нормално изхождане от това дете: "Пресечени", нееднородни, всевъзможни на цвят, със слуз...Редувахме продължителен период на разстройство със запек от прекалено много запичащи храни и медикаменти. Водила съм го на много изследвания и прегледи. Единствения адекватен отговор (според мен) получих от детски гастроентеролог в Токуда: дисбактериоза. Тя може да се получи от чревни вируси, които не се хващат при стандартните микробиологични посявки. Дали сме десетки анални секрети, които са били винаги "чисти", дори и в най- острите епизоди. Не мога да знам дали Вашия случай е аналогичен. Тогава гастроентеролога ни изписа Имунобор- Биотик. Спомням си, че се повлияхме, но не мога да кажа, че това ни излекува. Просто го израсна. Сега е на 4г. и половина и се изхожда нормално. Пиша толкова подробно, защото се надявам да успокоя изтерзаната майка Hug Който не е патил, той не може да разбере...

# 27
  • Мнения: 236
Ние за сега ще си пием това,което са ни предписали,че не мога да пробвам всички лечения ,за които прочета я.Дано да задържим положението на същото ниво и след Нова година пак сме в София.А още по-добре ще е лечението да помогне ама за сега няма кой знае какъв ефект.

# 28
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Правиха ли му тест(изследване за алергия)?
По принцип на тази възраст,резултатите от тези тестове са положителни към повечето храни и за това аз лично на тази възраст не съм правила изследване за алергия за да не се объркам допълнително с какво да я храня....,храната беше изолирана по моя преценка преди всичко....
Продължава ли да има слуз ,редки и чести ,приема храна която му дразни флората ....

# 29
  • Мнения: 236
Правиха му тест за алергия към глутена само. А тя неговата флора май и само от ориз се дразни така,че повече храни не можем да му изключваме.То ще стане май нищо да не яде. За сега не яде никакво мляко,но постепенно му прибавям по 1 лъж. нисколактозен нутрилон към безмлечната каша. Резултатът е все същия-така че не е и млякото. Каквото и да яде е все същото така че почваме постепенно захранване.Твърде дълго беше на диети,което пак е опасно за него. Може имунитетът да му е отслабнал поради тях.Надяват се ,че със засилването на организма ще  преодолее разстройството. Продължава да си ака редичко със слуз ама не много често-2 до 3 пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт