Почистване на кожени мебели

  • 33 447
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 019
На мен ми трябва не точно да почистя, а и да дезинфекцирам кожен диван. Местим се в друг апартамент под наем и не ми се ще да ползваме диван, на който са седяли и други хора, без да съм го дезинфекцирала. Препоръчайте ми някакъв метод за това.

# 16
  • София
  • Мнения: 358
Аз използвам някакъв препарат купен от Билла - не му знам името. Моите столове са с много светла изкуствена кожа и бяха леко си променили цвета вече. Пробвах с памучен плат - капвам препарат и бърша - ефект никакъв.
Накрая изсипах препарата директно върху кожата и започнах да търкам директно с ръце-с ръкавици. Ама слагам повечко препарат и търкам с нокти  - едва тогава  мръсотията излезе и кожата придоби първоначалния си цвят.

# 17
  • Мнения: 236
Имаме светъл диван от еко кожа, почиствам го Астониш, но има на няколко места леко захабени участъци, които не ги отстранява.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 980
Астониш така смърди, че може и пор да убие с тая воня. Да не говорим на какви облаци става цялата гарнитура и колко лепкаво след това... бррр. За дезинфекция - има такива дезинфектанти - ползват се за ръце без отмиване, пробвай с тях.

# 19
  • Мнения: 206
И на мен ми писна с тези кожени дивани и ги метнах вече с бинго.

# 20
  • Мнения: 147
а аз редовно минавам дивана (изкуствена кожа) с лакочистител, имам един с аромат на ванилия Simple Smile незнам дали е вредно за кожата или не, но всичката мръсотия пада, даже от химикал избледня и почти не се вижда  Peace

# 21
  • Мнения: 1 034
 И аз установих като Nadia79, че с тези гъби  е най-добър резултата. На Сано все още не съм открила, но ползвах  от гъбите на "Фино" и на Мистър Пропър. Почиства се и надраскано с химикал, с маркер.

# 22
  • Мнения: 1 165
Може ли някой да ми покаже как изглеждат тези гъби и откъде могат да се вземат?

# 23
  • Мнения: 2 803
Аз почиствам със Сано за кожа.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мия само с обикновен течен препарат и гъба.
С тоалетно мляко съм почиствала лачена чанта - чудесно се почиства.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 419
A откъде купувате гъбите и препарата Сано? И дали е само за кожа? В Пикадили и Била не съм ги виждала?

# 26
  • Мнения: 1 165
Аз намерих от тези гъбки в Пикадили.Не е на Сано, а е на Фино и на Скоч брайт.Взех и от двете да ги пробвам на дивана.Голяма разлика между двете не открих.Дивана се поизчисти, но честно казано очаквах повече.Сега ми се иска с нещо да подхраня кожата, но не знам с какво.Ако може да ми препоръчате нещо за подхранване на кожата ще съм ви много благодарна.Взех и препарата на Астониш, защото съм пропуснала мненията тук за него, но не съм го пробвала.Така като гледам с тези мнения може и изобщо да не го пробвам.

# 27
  • Мнения: 3 641
Може и да ви се струва странно,но аз ги забърсвам с Медикс с пчелен восък, придава им страхотен блясък Crazy

# 28
  • Мнения: 30
а аз редовно минавам дивана (изкуствена кожа) с лакочистител, имам един с аромат на ванилия Simple Smile незнам дали е вредно за кожата или не, но всичката мръсотия пада, даже от химикал избледня и почти не се вижда  Peace
точно това и мен ме интересува за химикала с какво да чистя защото малката го надраска и аз пробвах с лакочистител но само избледня знаеш ли нещо друго което може да го отстрани

# 29
  • Мнения: 488
Пробвай с ЦИФ. Peace
Този в голямата бутилка в синьо лилав цвят.
У дома всичко, което не може да се изчисти с определения за мястото препарат се чисти с циф.
Убедена съм в качествата му и е невероятен за всичко, вкл. и за химикал и флумастер и пр.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт