GSM за детето?

  • 1 253
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 826
Понеже наближава рождения ден на дъщеря ми /става на 10г./ съм решила да й купя GSM. Мисля че вече е достатъчно голяма, за да има и да го пази, а и за мое спокойствие разбира се.
Вие как мислите: дали да й купя или е малка още? Моля мамите на по-големите деца да споделят кога купихте първия GSM?
И ако може да ми препоръчате какъв да купя, предпочитам да е малък и да не е много скъп, че ако го загуби да не ме е яд  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 118
Мисля, че Mtel бяха пуснали такъв телефон специално за деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 826
Ама той беше съвсем елементарен - с 3 копчета, а тя се оправя с моя по-добре от мен Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 792

Вие как мислите: дали да й купя или е малка още? Моля мамите на по-големите деца да споделят кога купихте първия GSM?
И ако може да ми препоръчате какъв да купя, предпочитам да е малък и да не е много скъп, че ако го загуби да не ме е яд  Praynig
  Според мен, въобще не е малка  за такъв подарък, модел какъв не мога да ти препоръчам, дечурлигата разни моди ги тресат, изгодно е да се вземе телефон от промоциите, на изплащане, но няма да е зле, да се опиташ да я подпиташ, какъв точно харесва, да няма сълзи после.
   Ако искаш, направо я накарай да си избере няколко модела,пък ти после прецени, кой е най-удачен Thinking това ако не държиш да я изненадаш.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И моята дъщеря за РД ще получи телефон. Баща й е много против и съм склонна да смятам, че е прав в известна степен, но вече съм решила. Но моята малката е на 7, сега ще е в първи клас. Аз ще й взема този детския, който предлагат МТел. Засега повече не й е необходимо. Просто искам да имам връзка с нея по всяко време, а и тя с мен, за да съм спокойна.

Първият телефон на племенницата ми подариха когато беше на 10 също. Тогава ние й подарихме една Нокиа, добър и нов модел, който тя попиля за няма и година. А беше от тези противоударните модели, подарихме й го с резервен калъф. Не знам какво го е правила, но телефона замина безславно. Сега е с един samsung мисля. Не е особено скъп, не знам и какви функции има, но тя много си го пази вече. Та съвета ми е да не започвате с някакъв супер модел телефон. Нещо по-разумно, докато детето не свикне с тази вещ и не се научи да го ползва и пази.

# 5
  • Мнения: 1 250
имаш 2 вариятна

1. Нещо по евтино, старо и очукано, та като го изпуска да не се кахъриш много
2. Има удароустойчиви телефони.

Но при всички случай има голяма вероятност да го откраднат, така че предварително я подготви за този момент, за да не се травмира детето.

# 6
  • Мнения: 311
Според мен е добре първият телефон на детето да е нещо по-старо,хем да свикне,хем да не те е яд ако го откраднат или го загуби-Винаги ще имаш възможност да го смениш с някой по-нов и модерен апарат,добре е също така да е с ваучер,а не на сметка,че мн. солено ще ви излезе.Това съм направила аз и съм доволна от себе си

# 7
  • София
  • Мнения: 5 826
Колежката ми каза, че рекламирали някаква Моторола по телевизията с карта B-conect за 59 лв, но не можа да ми каже какъв модел е, а пък аз не съм я гледала, но може би нещо такова ще търся.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
не е малка за телефон.
Мойта също иска от детския на Мтел, но не е познала, още е много малка.
Шефа на ЛАНа купи на децата си някакви промоциаонални телефони на Глобъл, с 10 запаметени телефона. Ще те излъжа за марката на телефона (Сименс) за около 60лв.
Прочетох и поста на  Amidala, може и Мотороли да са пуснали за тази оферта. Мога да питам шефа на ЛАНа.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 826
Шефа на ЛАНа купи на децата си някакви промоциаонални телефони на Глобъл, с 10 запаметени телефона. Ще те излъжа за марката на телефона (Сименс) за около 60лв.
Прочетох и поста на  Amidala, може и Мотороли да са пуснали за тази оферта. Мога да питам шефа на ЛАНа.

Моля те разпитай ако не те притеснявам, може колежката да не е разбрала и да става въпрос за същия Сименс.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Има такива Мотороли наистина, ама и аз не съм гледала модела, защото са ми едни такива несимпатични на  външен вид.
И нашето момиче на РД ще получи телефон (става на 11), но ние ще дадем моя стария (Siemens C45). Ползвала съм го 4 месеца, а беше чисто нов.   

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Като гледам и по малки св разхождат с GSM  , моята също получи GSM като подарък за успешното завършване на 3-ти клас/ това разбира се беше само повода/, причината е че искам по често да я чувам през ваканцията  за мое успокоение.
Подарих и моя стария GSM  SAMSUNG A100-тъмночервен с гравирана розичка на горния капак, голям мерак и беше. 4470

# 12
  • Мнения: 1 250
Четох за стандарти на излъчване на мобилните телефони.

Всички сте чували за вредните излъчвания, също така че не е хубаво да говори дълго по безжичен телефон, независимо дали е телефон с майка или клетъчен. Параметрите на детския телефон не са както би било логично занижени. Напротив.

Също така, вредните излъчвания се провеждат повече, ако на ухото има обеца.

Така, че колкото по-късно, и колкото по-далече от главата и сърчето, толкова по-добре.

Иначе аз възприемам клетъчните телефони, дадени на децата като необходимост. Няколко пъти ми се обажда, че са ги пуснали по-рано от училище, или пък че му е лошо, да отида да го взема.

Другия въпрос е със звука. В час задължително трябва да си изключват зввука на телефона. В такъв случай е добре да вземеш някой, който има вибрация.

Е, отделно че всички се радват на голям дисплей, повече игри, повече мелодии и т.н. Но пък те привличат повече внимание на околните и вероятността да го откраднат е по-голяма.

Един случай със съученик на сина ми - попитал го един от по-големите класове колко е часа, детето извадило телефона и онзи му го грябнал от ръцете и избягал. Всичко това в училищния двор. Освен това на съученичка и откраднали телефона от якето. Никой не разбра къде и как. Моето мнение за всичко това, е че тези неща са неизбежни, и е важно детето да се подготви психически, че толкова желания телефон може да бъде лесно откраднат, и че те няма да имат никаква вина, ако това се случи.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Сименси били, само трябва да се види в Глобъл дали ги има все още тази оферта
Аве видях ги децата с тея телефони, ама изобщо не се загледах Simple Smile
Иначе телефоните са малки, удобни, стават Simple Smile

# 14
Ми де да знам. Според мене не е малка. На щерката на съпругът ми от предният брак за 10-ят й РД й подарихме. Тогава го купихме от Б-я - май някакъв Сименс беше newsm78.
Абе хубаво си е детето да има с какво да комуникара с мама и тати.

Общи условия

Активация на акаунт