Как съчетавате строгост и глезене при децата си?

  • 2 204
  • 30
  •   2
Отговори
  • Мнения: 789
Педагог съм,уж ги "зная" тези неща на теория,но когато става дума за собственото ти дете , не е лесно да прецениш правилно ли постъпваш с него.Понякога си мисля,че прекалявам с глезене,друг път,че е в повече строгостта(родителите ми много ме глезеха и никак не обичам лигавщините).Вие как постъпвате?

# 1
  • Мнения: 4 292
Старая се да поддържам златната среда. Невинаги успявам.Освен това подозирам, че дъщеря ми ще я разглезя безобразно, ако продължавам в същия дух...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 817
и аз не си падам по глезенето, но не понасям  плач на дете ,  там ми е слабостта , къса ми се сърцето Rolling Eyes
 С малкия много си играем, забавляваме, гушкаме, но когато кажа "Не!", значи НЕ. Не отстъпвам и не си променям позицията. Мисля, че това е много важно. Много майки точно там грешат, като отстъпват. Така детето от малко разбира как да ги манипулира.
За баткото също важи това. Ако е получил наказание ...не се отменя. Трудно ми е понякога, но се насилвам няма как. За тяхно добро е. Иначе с децата си сме като приятели. Уважавам тяхната свобода и не прекалявам със забраните. Децата ми имат всичко необходимо, но не са презадоволени и мисля, че са добре възпитани.

# 3
  • Мнения: 1 187
 newsm78   Записче!

# 4
  • Мнения: 542
эдравей!аэ мисля че си има време эа глеэене но това не трябва да е постоянно!все пак искаме децата ни да растат добре въэпитани,а това не става само с глеэене!когато става въпрос эа нещо сериоэно и эа эабрана с глеэене не става!
но пък от друга страна аэ не мога да устоя на малката ми дъщеря,когато идва при мен и ме целува! Heart Eyes

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
 :thinking:Mъча се.

# 6
  • Мнения: 8 242
Според моментната обстановка действам  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 552
Все още никак!Много е малък и малко разбира що е това строгост/ама пък от глезене разбира Mr. Green/
Тепърва ще се сблъсквам с този въпрос,така че Запис.

# 8
  • Мнения: 9 814
Според моментната обстановка действам  Mr. Green

Така и аз.
Когато виждам, че детето ми прави нещо нередно логично да бъда строга и обратното.
Трябва да се търси средата, не може да бъдеш постоянно строг родител, нито прекалено много да глезиш.
Както и _venera пише детето трябва да  научи още от малко на значението на думичката "НЕ".

# 9
  • Мнения: 789
Тук,в Испания,са на принципа,че на детето трябва да се позволява всичко(включително да ти се "качи на главата"),а това не го разбирам.Къде виждат плюса.Испанките пък не разбират мен(поне тези,с които си водим заедно децата на даскало).За тях ,да се скараш сериозно на детето си(недай си Боже да му креснеш или да го плеснеш) е малтретиране..Малиииии,така те изглеждат,ще те вкарат в затвора с поглед.

# 10
  • Мнения: 1 817
Тук,в Испания,са на принципа,че на детето трябва да се позволява всичко(включително да ти се "качи на главата"),

знам го , знам го това по-освободеното възпитание на децата  Rolling Eyes  Виждала съм такива по-лежерно възпитани чужбински деца. Не мога да си оправя къщата след тях. ooooh!
Моите /слава Богу/ ме разбират...само като ги погледна. А пък не  съм от много строгите newsm78 Децата ми са доста щурички, но имат нужния респект.

# 11
  • Мнения: 1 432
Мъча се да не изпадам в двете крайности, но дали успявам......понякога съм безсилна ,зависи само от неговото желание дали ще слуша Crazy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Глезя я. Но въпреки това, смея да твърдя, че дъщеря ми е послушна и много разбрана.
Строгите правила са малко, но пък категорични и тя го знае.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 567
Определено съм строга когато е необходимо, не позволявам да ми се качва на главата!

# 14
  • Мнения: 523
Много трудна работа  newsm78
Понякога си мисля , че прекалявам със строгостта , друг път си мисля , че съм прекалено мека...............понякога ми е страшно трудно в определени ситуации . Но и аз си имам принципи и кажа ли НЕ , значи ще бъде НЕ . Но голямата ми дъщеря е вече почти на 4 години и от скоро ми прави муцунки и фасони : " Ами тогава ти се сърдя , мамо !" ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт