Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте имате ли представа в кой ден от цикъла се прави цитонамазка. дали е късно ако отида на профилактичен преглед с цитонамазка на 13 ден на цикъла как мислите.чакам коментари, за да запиша час.благодаря
Цитирай

София-Троян

Моят гинеколог ми взема цито независимо в кой ден от цикъла съм дошла Peace

Дано така да е правилно ....
Цитирай

вярно ли, и кой ден ходиш обикновено и колко често.
Цитирай
Никога не съм съобразявала цитонамазката с определен период от цикъла. Мисля, че не е от значение, все пак не е хормонално изследване Thinking
Цитирай

Мойта гинеколожка ми е казала да ходя за цитонамазка на 4-5 ден след като ми свърши цикълат.Не съм питала защо. newsm78
Цитирай

по света и у нас

Според мен няма значение,хормоналните изследвания трябва задължително да са съобразени с цикъла!
Цитирай

Материал за цитонамазка може да се вземе във всеки ден извън периода на менструално кървене.
Цитирай

... при вятъра и вълните

Когато аз ходя на гинеколог винаги съчетавам цитонамазката с рутинен преглед. И понеже последния знам, че е добре да се прави непосредствено след края на цикъла ходя тогава. Иначе, само за цитонамазка мисля, че няма значение кога се ходи.
Цитирай

Географския център

И аз знам от гинеколог, че ми препоръча да отида 3 дни след окончателното изчистване от менструацията.
Цитирай

Материал за цитонамазка може да се вземе във всеки ден извън периода на менструално кървене.

Peace Peace
Цитирай

София

Иаз знам до 4-5 дни след края на цикъла.
Цитирай

близо до Витоша

точно така  Wink
Цитирай
Вземането на материал за цитонамазка може да се извърши във всеки един ден на цикъла извън времето на менструацията. Просто най-често това се съчетава с рутинния гинекологичен преглед,който е добре да е няколко дни след менструацията.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.