Кърмещи майки, усещате ли пробождане в гърдите?

  • 1 839
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Аз усещам по няколко пъти на ден резки пробождания в гърдите. При вас така ли е? Мисля, че това не би трябвало да се получава.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,случвало ми се е,но не е било в резултат на някакъв проблем.Освен пробождането усещаш ли болка,напрежение,удебеление,бучка,признак за препълване или запушване?

# 2
  • Мнения: 3 869
Има разни видове "пробождания" - пиши в Кърмаческия форум, там често се обсъждат тези болежки. Опиши кога ги усещаш (преди, след кърмене, през друго време), какви други дискомфорти усещаш (ако има), изобщо как върви кърменето. Там ще получиш и адекватна помощ и съвети  Hug

# 3
  • Мнения: 8 242
Да, случвало ми се е единично понякога.. Не знам причината, може би от "пресмукване", че туй малкото като се закеркелечи понякога по 2-3 часа откарва.. А вече е голям и с голееееми зъби и чак дупки ми прави  ooooh!
Накак си ги усещам като по каналчетата.. или някакви нервни окончания не знам .. Ама си минават за секунди и се случват може би 1-2 пъти на няколко месеца.. не съм се замисляла..

Разкажи повече - кога се получават, колко често.. как се кърмите.. къде ги усещаш?

# 4
  • Мнения: 2 274
усещала съм пробождания като ми "слизаше" кърмата

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
Усещам "пробождане", когато започва да тече кърмата. Например, ако се е препълнила гърдата или детето яде в момента от другата. Винаги е свързано с потичане.

# 6
  • Мнения: 10 982
Да, усещам пробождане всеки път, когато кърмата започва да тече, без значение дали бебето суче или гърдите ми преливат сами. Ако гърдите ми са по-препълнени, съответно пробождането е по-силно.

# 7
  • Временно
  • Мнения: 788
Усещала съм такива пробождания,но рядко.Така и не разбрах на какво се дължат. newsm78 При мен със сигурност не е от слизането на млякото-тогава усещането ми е по-различно от пробождане,по скоро наподобява гъдел.

# 8
  • Мнения: 238
Да, усещала съм първите 1-2 месеца - като рязка болка, пробождане вътре в гърдата. Случвало ми се е между храненията и не е свързано със слизането на кърмата. Казах на личната лекарка,тя само ми прегледа гърдите и си призна, че няма идея какво може да е.

# 9
  • Мнения: 405
Усещам "пробождане", когато започва да тече кърмата. Например, ако се е препълнила гърдата или детето яде в момента от другата. Винаги е свързано с потичане.
И при мен така. Peace

# 10
  • Мнения: 1 328
И на мен ми се случваше в началото, първите месеци.

# 11
  • София
  • Мнения: 717
Да, усещала съм и сега също ми се случва, но по-рядко. И аз мисля, че това не е проблем.

# 12
  • Мнения: 4 290
Усещала съм. Когато гърдите ми са много репълнени, когато кърмата слиза... Напоследък май по-рядко.

# 13
  • Мнения: 8 242
Когато кърмата слиза "бодежите" не са чак такива болезнени.. По-скоро като гъдел Simple Smile

И не са "резки пробождания" както пита момичето  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 6 711
Да, случвало ми се е.

Общи условия

Активация на акаунт