Рахит - профилактика и лечение

  • 2 084
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Споделете опита с башите бебета. Каква профилактика са ви назначавали, а ако е имало някое бебоче със симптоми какво е било лечението.

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Профилактиката се провежда с даване на вит. Д и ежедневно излагане на слънце.
Лечението също , но в по -високи дози и от двете .

# 2
  • Мнения: 1 763
Моето дете имаше симтоми на рахит. Бяха му изписали по-висока доза вит.Д, калциев глюконат ( това не съм сигурна дали така се казваше) и витамин Ц. Мина два курса на лечение и симптомите отшумяха.

# 3
  • Мнения: 3 146
Освен витамин Д (при лечение дозата се определя от лекаря, тя, разбира се, е по-голяма от профилактичната) най-важно е излагането на слънце и оставянето на чист въздух.

# 4
  • Мнения: 46 403
Профилактиката се провежда с даване на вит. Д и ежедневно излагане на слънце ...
Peace

А при съмнение - задължително изследвания (кръвни + снимка на китката), защото симптомите наподобяват нормални неща при бебетата и може да се окаже, че то е здраво и увеличаването на Витамин да доведе до предозиране.



# 5
  • Мнения: 168
Мен ме интересува какви дози вит. Д са ви изписвали (предполагам Вигантол). При нас без симптоми, само заради бързо качване на тегло още след първия месец доки искаше 10 дни да дам по 5 капки, след втория - 10 дни по 6 капки. На мен ми се струва драстично, при положени че два месеца всеки ден сме на вън и има слънце, а както писах бебето няма симптоми.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 73
Не се притеснявай.Ние в момента сме на 5 капки,а имаше и моменти,когато бяхме на 10 капки.Е,имахме симптоми,но не и рахит.Лекарката ни е много добър педиатър и каза,че 10 капки не би могло да доведе до предозиране.Пием и калции за по-добро усвояване на витамин Д.

Общи условия

Активация на акаунт