TV и компютър в стаята на бебето

  • 6 616
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 472
Ако бебето не гледа в тах не би трабвал да има проблем. Слагай нещо пред креватчето и да не гледа. А, съврвеменните монитори с TCO ( Стандарт за врдено излъчване) след 2002 година имат съвсем слабо излъчване което не застрашава по-никъкъв начин здравето на човек. Един по- стар телевизор излъчва доста повече. Ако имате възможност го преместете главно заради бръмченето и светлината. Ние сме с PC в стаята , но без телевизор. Просто тук ни е най-удoбно да е PC.

# 16
  • Мнения: 4 629
Честито бебче! Да во е живо и здраво.
Личноп аз не виждам проблем бебето да стои в стая с телевизия и компютър. На сина ми определено не му се отразява негативно. Имаме бебешки DVD - "Бебе Айнщайн" и той с кеф си ги гледа. Много се смее когато ги гледа.  Пускам му ги по 1-2 пъти на ден.

# 17
  • София
  • Мнения: 472
Честито бебче! Да во е живо и здраво.
Личноп аз не виждам проблем бебето да стои в стая с телевизия и компютър. На сина ми определено не му се отразява негативно. Имаме бебешки DVD - "Бебе Айнщайн" и той с кеф си ги гледа. Много се смее когато ги гледа.  Пускам му ги по 1-2 пъти на ден.

Прекалено малък е за гледане на телевизия! Особено повече от 10 минути. Просто му влияе и на психиката и на очичките, а и двете на тази възраст са много крехки! Ти какво очакваш под думата " не му се отразява негативно"? Не ги привиквайте още сега с ТВ, защото после няма откъсване от него , коетое супер вредно за едно подрастващо дете . Имахме с баткото този проблем и сега от лекар ни е забранено повече от 1 час дневно ТВ. Просто се превъзбужда , не можем да го откъснем да прави нещо друго освен гледането на детски. Повече навън и други интересни занимания- книжки ,приказки , занимателни игри.

# 18
  • Мнения: 4 629
Ти какво очакваш под думата " не му се отразява негативно"?

Ами да му се отразява негтивно - да плаче, да е неспокоен, да мрънка ей такива бебешки признаци кога нещо не им изнася на децата. Има още време докато стане пристастен към телевизията  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 472
Ти какво очакваш под думата " не му се отразява негативно"?

Ами да му се отразява негтивно -  Има още време докато стане пристастен към телевизията  Wink

тези признаци няма и да ги видиш:
да плаче, да е неспокоен, да мрънка ей такива бебешки признаци кога нещо не им изнася на децата.
ТАм е проблема , че на децата страшно им харесва ТВ , но просто трябва да не им го налагаме от толкова рано като средство за забавление- има време и за това.

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Честита дъщеричка!  bouquetАз небих държала в стаята на детето и по принцип в спалнята телевизор или компютър,защото вси си има някакво облъчване! newsm78

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравей,
докато бебето не гледа TV мисля, че няма проблем. Но трябва да се избягва гледането на телевизия, защото влияе на нервната система.
Последиците стават явни в по-късна възраст като една от тях е невъзможност за концентрация/ става въпрос, когато тръгне на училище/ Между другото имаше статия в списание "Моето бебе и аз" точно по повод гледането на телевизия - мисля, че беше някакво американско изследване.
Иначе аз имам категорична забрана от педиатърката на сина ми да гледа телевизия, защото той е недоноесен и нервната му система е по-несъвършена. Засега удържам фронта, но за в бъдеще не знам Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 4 629
[quote author=mama bube link=topic=34511.msg667065#msg667065

ТАм е проблема , че на децата страшно им харесва ТВ , но просто трябва да не им го налагаме от толкова рано като средство за забавление- има време и за това.

Цитат

Аз не виждам проблем детето ми да гледа по малко телевизия щом му е приятно Crossing Arms Не му налагам телевизията като средство за забавление. DVDтата, които му пускам са специално за бебета. Едва ли някой ще се напъва да изобрети нещо, което е вредно. Тук не става въпрос за бебе, което гледа телевизия по цял ден, а по малко с мярка. Всяко нещо според мен става вредно, когато е в превишени количества

# 23
Здравейте, как мислите ще пречи ли на бебето телевизор в стаята? Тъй като живеем в гарсониера, и холът, който е голям, го плозваме  и като  хол, и като спалня.  Може да ви стори тъп въпросът, но искам да планирам всичко отрано и ако не може, да търсим по-голям апартамент. Благодаря за всички мнения

# 24
  • Мнения: 597
Аз лично смятам,че няма проблем.Моят Влади го бях научила да спи на телевизор и дори и през деня така се развличаше,а аз можех да си свърша работата.Дори от там научи много  неща да казва,т.е. чувала съм че помага при проговарянето.
Няма проблеми!

# 25
  • Мнения: 3 777
Няма проблем, ние винаги сме с телевизор в спалнята, а бебо спи с нас. Заспива на телевизор без проблем.

# 26
  • Мнения: 2 807
Ние нямаме телевизор в стаята, където спинкат бебчовците  Wink
Не мисля обаче, че ще има проблем ако е там.

# 27
  • Мнения: 1 427
Лично аз смятам,че ТВ съвсем не е за деца.Нямам предвид за монотонния шум(аз също съм против абсолютната тишина за бебето),а за това как се зомбират децата от синия екран.Нагледала съм се на малки деца за които телевизора е като магнит-стават,ядат и лягат с него.Бих искала да приуча Йоана (като поотрасне де Mr. Green)на максимум 2-3 часа дневно и то за детски предавания.Това е мое мнение.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Имаме телевизор в спалнята.Не ми е много приятно,че подлагам бебето на влиянието му,но нямам избор.Повече ме притеснява компа.И той е в стаята,в която спим.Той дали не вреди повече?!Макар че е лаптоп,с ТFT-монитор и лъченията са сведени до абсолютния минимум Sad

# 29
  • Мнения: 1 427
Имаме телевизор в спалнята.Не ми е много приятно,че подлагам бебето на влиянието му,но нямам избор.Повече ме притеснява компа.И той е в стаята,в която спим.Той дали не вреди повече?!Макар че е лаптоп,с ТFT-монитор и лъченията са сведени до абсолютния минимум Sad
И мен това живо ме интересува.Някой знае ли нещо повече?

Общи условия

Активация на акаунт