Зима иде, пролетта ще мине - ЮНСКИ майчета сме Тема №4

  • 12 603
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 854
Airina, здравей, и на мен много ми излизат и с предишната бременност много се бях притеснила. Защото само да видя или дори да чуя само за херпес и веднага ми излизаше. Но за радост през цялата ми бременност ми излезе само веднъж и докато кърмех /10 месеца/ също само веднъж. не знам на какво се дължи. И те бяха само по 1 херпесче, а иначе ми излизаха по 3-4 - и около устните и в носа, абе ужас някакъв беше. Та вече не ми излизат, дали нещо с раждането се пречиства кръвта или е от друго, не знам, но е факт. Пък и то за бременните е опасен херпесът, който е по гениталиите, а този не. И ако имаш от него раждаш със секцио. Не се притеснявай.  Peace

# 31
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета. Почивните дни не съм писала, защото имах доста неприятно преживяване. Получих бодежи в гърдите, засилващи се при вдишване и доста се уплаших. Отначало си помислих, че се разболявам пак от някакъв вирус, но нямах кашлица, нито температура и е вероятно да са се получили от нерви, че имах разправия в работата със служителка от НАП, а то с някои от тях просто няма как човек да не си вдигне нервите. Както и да е,  сега вече изчезнаха бодежите и се поуспокоих.
Някой питаше за капки за нос и табл.за гърло, гинекологът ми каза, че мога да ползвам Pinosol к-ки и Трахизан за гърлото. Понеже носът ми е вече е постоянно полузапушен пробвах капките, но миризмата им в момента нещо не ми понася, иначе наистина ми отпушиха носа.

# 32
  • Мнения: 753
vanny 76,благодаря. Имам Pinosol и ще пробвам. Малко бодежи имах в началото в гърдите си, но мина бързо.

# 33
  • Мнения: 31
 anyto,  мерси за успокоението, надявам се и при мен от бременността да изчезнат тия гадости! преди ползвах крем ZOVIRAX, пила съм и ACYCLOVIR, но честно казано от нищо не се махаха. А сега имах един в самото начало, а миналата седмица сякаш се опита да се появи- засърбя ме, позачерви се... и това беше. не можах да повярвам, че изчезна преди да се е появил и то без никакви препарати и лечения,  Praynig да не се появяват пак и всичко да е наред поне докато родя!

# 34
  • Мнения: 2 071
Airina, аз също съм носител на херпесния вирус, появи ми се за първи път към 25 г., за съжаление по време на почти цялата бременност имах херпеси и затова се наложи да родя секцио. Засега нямам, вече от 4-5 месеца не са ми излизали, според лекаря ми, ако не се появят през бременността, може да опитаме този път нормално раждане, аз много се надявам, но въпреки всичко, ако се наложи ще родя пак секцио. Първия път ми дадоха веднага детето и изобщо не съм лежала в реанимация, бяхме си заедно през цялото време, но раждах в частна болница.

# 35
  • София
  • Мнения: 588
Е, да се похваля с херпес!!! Току що се върнах от аптеката, препоръчаха ми пастичка Ацикловир, дано се махне тази гад.
Аз до миналата седмица бях болна, не ме подмина грипът. Една седмица бях в леглото, а миналата едва изкарах на работа. В четвъртък вдигнах температура 37,00 пътувайки към Бургас и веднага се почнах Осцилококцинум, та стопирах нещото.
И аз имам задух. Мислех си, че е от грипа, макар и да ми е отпушен носът. Вчера докато говорих с татко надълго и нашироко се запъхтях Shocked После ходих на гости при сестра ми и едва изпълзях до четвъртия етаж. Е, явно не е само от грипа.
Иначе моят пулс е ускорен. Преди бременността ми беше 60, а сега се е покачил на 80, за сметка на кръчното налягане.
Уф, с тези мои командировки не знам какво да правя. Тази вечер ще пътувам за Варна е ще съм там цяла седмица.  Дано да не се случи нещо лошо, постоянно се притеснявам... Cry

# 36
  • Мнения: 165
Здравейте момичета!Скоро не съм писала, но бях в болница..прокървих и ме приеха по спешност.Сега се стабилизирахме, бебчо е добре, а и аз съм малко по-спокойна.Вече е 2см и сърчицето бие Simple SmileНа домашно лечение съм - лежане, но-шпа и утрогестан три пъти дневно.Други витамини освен фолиевата не пия, док ми каза след 3-месец да започна Центрум матерна.
Четох за учестения пулс при повечето от вас - при мен също е така, но в името на бебо се издържа.Задъхването и мен ме преследва, а вчера за първи път повърнах..досега беше само мъчително гадене, но само толкова, надявам се да не се повтаря Simple Smile

# 37
  • Мнения: 25
Хей Танка, много неприятна новина - аз в петък се позачудих..и пишеше преди редовно, а те нямаше изобщо...
Сега се надявам всичко да е наред с теб и бебо  newsm10 и да няма повече такива лоши неща....от какво се е получило? Далежиш повече и да си почиватееее!!

# 38
  • Мнения: 9 814
tаnka80 дано повече не ти се случват такива лоши неща Hug  bouquet

# 39
  • Мнения: 165
Хей Танка, много неприятна новина - аз в петък се позачудих..и пишеше преди редовно, а те нямаше изобщо...
Сега се надявам всичко да е наред с теб и бебо  newsm10 и да няма повече такива лоши неща....от какво се е получило? Далежиш повече и да си почиватееее!!
tаnka80 дано повече не ти се случват такива лоши неща Hug  bouquet
Ох и аз се надявам вече да сме наред..имаше и други момичета в болницата като мен..незная още от какво е станало..утре ще ходя до болницата за епикриза(дано е готова) и болничен - ще ми кажат, хем пиех дуфастон..пак се случи..не го пожелавам на никой стреса е доста голям.Сега лежа и като се обръщам от една на другата страна дупето много ме боли, но това е от инжекциите, ще мине.

# 40
  • Мнения: 25
Уф, с тези мои командировки не знам какво да правя. Тази вечер ще пътувам за Варна е ще съм там цяла седмица.  Дано да не се случи нещо лошо, постоянно се притеснявам... Cry



Хей viper, какво работиш мила..какво е това пътуване дето му правиш??? не може ли да намалиш малко темпото?

# 41
  • Мнения: 989
Здравейте и от мен в новата темичка.Благодарности на Sharky за нея  bouquet

Tanka80,щом вече си вкъщи,значи опасността е преминала.Аз имах отлепяне на плода и също ми предписаха Утрогестан.Наистина помага.Важното е сега да запазиш спокойствие и да гледаш положително на нещата.

Аз засега пия само ФК.Док ми каза да пия допълнително витамини в случай,че не ям достатъчно плодове и зеленчуци.Относно задъхването,при мен засега такова няма.А и така като гледам,гаденето май също си отиде или поне се  Praynig да е така.

# 42
  • София
  • Мнения: 588
Вече и аз не зная какво работя Mr. Green
От април насам се занимавам с вътрешен одит и въвеждане на едни процеси, разработени от европейския съюз. Много документи, много нещо. Засега сме въвели (уж Twisted Evil) процесите в София, следват Варна, Пловдив, Бургас и Русе. Още нямам предвиден заместник и се чудя на кого и кога ще предам безбройните папки... От друга страна през 2009-та година предстоят ре-одити от ЕС и трябва да запълвам дупките.
Ще се наложи да успокоя топката, защото в момента имам много по-важни неща за мислене - детето!!! Искам да се насладя на бременността си изцяло, толкова дълго я чаках...

# 43
  • Мнения: 1 425
Здравейте!

Sharky, благодаря за темата   bouquet!

Танка, стискам палци всичко при теб да е наред и това, което си изживяла повече да не се повтаря.

Аз задух нямам, само като бутам количката за близнаци вътре с едно дете и покупки по баира се уморявам по-бързо, но спирам да си почивам. Пулсът ми е 66 (току що си го измерих с апарат за кръвното в седнало положение).
Преди да забременея спортувах редовно, сега съм намалила спортните мероприятия - ходя само на фитнес (имам специална програма за бременни) и на багминтон. Като ми спре гаденето ще продължа да си ходя и на аеробика, но там ще намаля темпото.

Иначе гадене си имам, особено сутрин и вечер и все още си лягам с кокошките  Embarassed. Довечера съм на един курс от работата, много се надявам да не заспя на стола  Tired (до 22.15 е курса).


Лек и спорен ден ви желая!



# 44
  • Мнения: 25
Живеем в страната на бумащините  Laughing Съжалявам, че ти се налага да пътуваш толкова много...и често! То не че е много фатално..но все пак е изтощително!

Катя, защо буташ количка за близнаци с едно дете?
Къде в швейцария живееш? моите основни клиенти са от Швейцария

Общи условия

Активация на акаунт