Зима иде, пролетта ще мине - ЮНСКИ майчета сме Тема №4

  • 12 564
  • 289
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 25
+та Разходки, дрешки, храна (добавям и многото плодове и зебенчуци, защото като кърмим не можем да ядем много разл.храни)
-та жегааа

# 181
Здравейте момичета.
Sharky ,благодаря че си ме включила в списъчето,а и за паролата.
За сезоните: Наско се роди на 12 октомври.Добре че не беше тежка зима и  излизахме от време на време.По-лесно ми беше това,че когато го хванеха коликите,общо взето все вкъщи сме си били.Но пък така човек може да изкука.
Сега лятото ще видим.Надявам се да е по-леко за всички.

# 182
  • Мнения: 6
Имам си момиченце родено ноември месец. Второ дете през зимата или есента не бих родила. Такава депресия ме беше обхванала първия път. Няма разходки, няма с кого една приказка да си кажеш. Покрай мен всички болни и аз трябва да пазя бебето и себе си. То не бяха грипни емидемии, то не беше чудо. Януари и февруари температурите постоянно бяха минусови, ама много минуси. Спомням си, че последния сняг падна на 12.04. и тогава си казах, че ако имам  второ дете то ще родено през пролетта. А за зодиите не ми се коментира-мойто все пак е скорпион. Моя доктор като ми определяше термина-"Ти нали знаеш, че има две зодии-скорпиони и ухапани от скорпиони". Аз всъщност се радвам на характера й, но понякога просто ми е много трудно да споря с нея. Но децата не са планували, според зодии или нещо такова. Първото даже не беше планувано, а второто го жадувах.

# 183
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета. Относно дискусията - дъщеря ми е родена на 16.06, преди големите горещини, времето е приятно за разходки, няма нужда от навличане на бебето и тъкмо, докато дойде есента и зимата вече беше поотраснала и през студовете спокойно си излизахме всеки ден. Почти не се разболяваше, но.......докато не тръгна на градината.
Определено смятам, че летните бебета се гледат по-лесно, но проблемът е че бременността протича през есенно-зимния и пролетния сезон, а тогава освен липсата разнообразни плодове и зеленчуци, най-опасни са вирусите. Затова според стат.проучвания по-здрави са зимните бебета. И в двата случая си има плюсове и минуси, но това не трябва да ни притеснява, важното е да се родят живи и здрави.

# 184
  • Мнения: 753
Децата са божи дар!
Никакви претенции относно зодии и време, през което ще се роди Simple Smile
Първото е на 30.09.06 - на 15-ия ден бене навън, но правех по една дълга разходка обедна - беше невероятна есен и зима. Аз и братята ми сме били летни бебета - много сме били навън:)
Аз пък много се радвам, че ще сме всички различни зодии - по-интересно Simple Smile
Само да е живот и здраве!

# 185
  • Мнения: 689
И според мен по-лесно се гледа пролетно/лятно бебе - повече разходки, по-леко облечени.
Криско е роден януари и въпреки, че не беше голяма зима, пак си имаше стоене в къщи. Като ни изписаха от болницата пък върлуваше грип и естествено тати се разболя още на втория ден, а след него и аз. То не беше ходене с маски и какви ли не предпазни мерки, та бебето го опазихме като по чудо.
Мечтата ми беше да родя и лятно бебе. Живот и здраве ще имам и тази възможност. А що се отнася до зодиите - нямам претенции.
Относно това, кои бебета са по-здрави - зависи от детето. Криско е много болнав - и лято и зима.

# 186
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми е родена през септември.
От шестия ден е навън и така изкара и цялата зима.
Няма значение дали ще е зимно или лятно, момче или момиче, важното е да е живо и здраво.

# 187
  • Мнения: 69
Ееей, мами, като говорим за зодиите, аз много се зарадвах, че бебоците по термин ще са близнаци (11.06), защото двамата с любимия сме телци и щяхме да станем много едър рогат добитък. Но после прочетох, че близнаците се раждали с 2-3 седмици по-рано от термина и като нищо ще бъдат с рогца Stuck Out Tongue Не че има някакво значение, ама ще бъде смешно съвпадение Simple Smile


Черпя ви с плодове следобедно Simple Smile

(Някой да го болят костите на дупето вечер? Получава ми се вече 3-та поредна нощ и ми е супер странно, все едно нещо се разтяга там вътре, а си мисля, че е рано за подобни действия Simple Smile )

# 188
  • Мнения: 753
Мами, моля ви споделете колко често и какво ви се прияжда и хапвате. Че аз след 15-16 часа почти не мога да ям /днес е изключение/ и ям чак вечер късно.
Любопитно ми е как е при вас.

# 189
  • София
  • Мнения: 2 132
KaterinkaMМен ме наболват ставите, ама сутрин докато се размърдам. Ма и аз по цял ден седя пред компютъра  Crazy
ayas От няколко дни нападам портокали, мандарини и банани яко. Гледам да ям плодове като излакомея, че по принцип всичко ми се лепи.

# 190
Здравейте и от мен сладурки,
мисля 4е е по добре 4е сте се родят началото на лятото ,
зимата винаги е по опасен сезон пълно е с грипове пък и разходките ще бъдат по ограни4ени...

моми4ета май мимина лошото от няколко дни се чусвам добре и на себе си само 4е сега пък усещам леко прридърпване в пъпа  preggo newsm32 генеколкжката ми миказа 4е това е защото беб4о ве4е расте много усилено и пъпната връв също! feeding
Някои има ли подобни усещания?

# 191
  • Мнения: 1 475
   За хапване, пия много прясно и кисело мляко, плодово, много сирене,хляб и домати/любима храна преди и сега, банички, плодове- мандарини, грозде, ябълки, кисели краставички много ми се прияждат- онзи ден ми се смяха вкъщи, киселите краставички си ги похапвах с манадрини, много вкусно ми беше! Някак си спря да ми се яде сладко, много рядко да ми се дояде някое десертче!А на какъв интервал, през 30мин до час, след 21.00вечер, гледам да не ям, освен някой плод!
    Но вие казвате, че нямате корем, аз имам , като за четвърти месец,кръгъл само отпред, това ме притеснява, ще трябва да го фотографирам да ме видите сега и преди, ако расте с тези темпове, накрая ще приличам на хипопотам, а още не съм почнала да го мажа него с крем против стрии, само с бебешко олио!
  И още нещо , малко ме е срам, ама аз по принцип нямах газове, при мен са изключения, а сега е някаккъв малък ад, всеки ден, незнам, от бебето ли е, от храната ли е??!! newsm78 #Crazy Sick

# 192
  • Мнения: 69
somebody, това с газовете май е от бебето, защото и аз съм така, особено вечер след 6 ч.  Embarassed А тази сутрин след ставане клекнах от режеща болка от газове. В първия миг се уплаших да не е нещо лошо, но понеже си имам колит, си познавам корема... Е, последния месец газовете са значително по-чести Simple Smile

Иначе и мен не ме влече към сладкото, хич даже. А от препечени филийки ми става лошо. Може би защото само тях хапвах, когато ми беше най-зле.

Харесвам печените картофи на фурна, печена тиква, кисело мляко с мюсли и мед, всякакви плодове и зеленчуци (особено сладки са ми доматите) Simple Smile Сиренето ми е вкусно, особено когато е "по шопски". С ужас установявам колко си падам по тестените - пици, банички, кус-кус, юфка (особено домашна)... ама гледам да не се засинявам, защото после кой ще сваля голямото дупе?  newsm78


# 193
  • Мнения: 9 814
Малеееее somebody и аз ям същите неща като теб.
А за корема- качила съм само един килограм, но усещам, че имам вече корем, което доста ме учудва.
Точно както ти го описваш.
А с първата ми бременност ми пролича чак в 5-ия месец.
А сега  Embarassed ужас само ям, но поне от седмица две ми се ще да хапвам само плодове- банани, мандарини, портокали...

# 194
  • Мнения: 94
Привет и от мен!
Не мога да насмогна да ви изчета /така е като не съм влизала от няколко дена Simple Smile/
 somebody , това с газовете ми е до болка познато. Ако може да се каже, че имам някакъв корем, то той е в следствие именно на тях и на нередовния ми стомах. Уж гледам да хапвам повече плодове, супи, течности повече, но ефект няма. С големи мъки на 2-3 дни ако отида до тоалетна..... Embarassed
Иначе от плодовете най-много ме влече кивито.
Прилошаванията при мен доста намаляха, в смисъл има ги, но въобще не са с предишната сила.
Качила съм може би килограм, но имам чувството че задържам течности и е от това.
На фетална морфология се записах при доц. Томова, тогава ще съм в 13 г.с. и 2-3 дни. Щеше ми се тогава да направя и БХС, но четох че той се препоръчва към 16 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт