Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

под звездите!

Майчета, знаете ли колко време след издаването на едно направление за хоспитализация може да се издаде второ за едно и също нещо??? Пак ли е като направленията за прег;ед при специалисти - 40 дни?
Цитирай

Бургас

Мисля, че при талона за хоспитализация нямаше ограничение за броя, в крайна сметка ако се налага отново да влизаш за болнично лечение същия месец, не може личната да ти кажат "Не може, ти вече беше, няма да ти дам талон". Crossing Arms
Цитирай

под звездите!

ммм, Да! Мерси! Smile
Цитирай

30 дни важи направлението за хоспитализация.
Цитирай

Направлението за хоспитализация важи точно   7  дни   от датата на издаването му.За този вид направления /№7/ няма ограничения ,те не са лимитирани и можеш да получиш толкова,колкото си пожелаеш.
Цитирай

Плевен

Направлението за хоспитализация важи точно   7  дни   от датата на издаването му.За този вид направления /№7/ няма ограничения ,те не са лимитирани и можеш да получиш толкова,колкото си пожелаеш.

И аз мисля така.
Цитирай

в страната на чудесата

ако не се лъжа май наложиха някакво ограничение. бяха пратили писма до джи-питата от касата. ама не знам какво точно беше. иначе за една и съща болест и пътека разликата трябва да е 30 дни между две хоспитализации.
Цитирай

Абсурдистан

Направлението важи 7 дни.
Друго напраление за хоспитализация се издава след като са изминали 30 дни от предходното
Цитирай

Друго напраление за хоспитализация се издава след като са изминали 30 дни от предходното
  И какво правим ако ефекта от пролежаването в болницата е нулев?!или с минимално подобрение?!Чакаме още 30 дни?!Това е повече от абсурдно.Да ,в една болница и отделение не може да се лежи повече от един път в рамките на месец,но има толкова други болници...Касата плаща на тази болница,която си е свършила работата.
Цитирай

Абсурдистан

И какво правим ако ефекта от пролежаването в болницата е нулев?!или с минимално подобрение?!Чакаме още 30 дни?!Това е повече от абсурдно.Да ,в една болница и отделение не може да се лежи повече от един път в рамките на месец,но има толкова други болници...Касата плаща на тази болница,която си е свършила работата.

Прави се повторна рехоспитализация за сметка на болницата. Ако друга болница приеме болен лежал по същата диагноза в рамките на 30 дни то ще подлежи санкция от здравната каса. Справка НРД и приложения. Излишно е да спориш с мен при положение, че е регламентирано законово
Цитирай

в страната на чудесата

Прави се повторна рехоспитализация за сметка на болницата. Ако друга болница приеме болен лежал по същата диагноза в рамките на 30 дни то ще подлежи санкция от здравната каса. Справка НРД и приложения. Излишно е да спориш с мен при положение, че е регламентирано законово

35  35  35

и коя е тая болница, която приема за собствена сметка????
просто хората си чакат да мине месеца...
Цитирай

Абсурдистан

35  35  35

и коя е тая болница, която приема за собствена сметка????
просто хората си чакат да мине месеца...

И кое ти е толкова смешното?
Айде, ако обичаш, се дръж нормално
Въпросът беше за направлението, отговорих как е законово. Това, че на теб не ти харесва не е мой проблем. Ако искаш се обърни към парламента, да променят законовите разпоредби, ако искаш си се хили там. Но айде моля те не проявявай остроумие тук.
Цитирай

Peace
Цитирай

под звездите!

Благодаря за отговорите! Обадих се в здравната каса- направлението за хоспитализация важи 7 дни, но ако не се използва, а  се наложи друго се дава - без ограничения са. Тези за специалист- след издаване на направление за специалист можеш да вземеш за същият  чак след 45 работни дни.
Цитирай

Седем дни важи направлението за хоспитализация - вчера си взех моето  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора