Ако знаете,че мъжът ви не ви обича....

  • 6 618
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Влюбена сте значи ужасно много и истински в мъж и въпреки,че знаете че той не ви обича,се жените за него,защото сте успяла да го "вържете" чрез забременяване.Той е отговорен и добър съпруг,но вие години наред знаете,че не ви обича,дори знаете че страда за друга,която го е изоставила преди да се запознае с вас.
Ситуацията е истинска и се развива пред очите ми.Чудя се как се живее с човек,който не те обича....Интересно ми е да разбера какво мислите?
Тук мога да спомена една мисъл на О.Уайлд :"По-лошо от брак без любов е само брак,в който обича само единия"

# 1
  • Мнения: 315
звучи кошмарно!
какво значи пред очите ти?ти пряк участник ли си?
не ми се иска да ми се случва подобно нещо....
горкият мъж, горката му жена, горката възлюбена, по която той страда-никой не е щастлив в такава ситуация.
а има и дете..... newsm78 #Crazy
прекалено сложно.......

# 2
  • Мнения: 280
Кофти ситуация,но след като девойката е знаела,че не я обича защо е било нужно да го връзва с бебе?  Shocked
Сега нека си търпи положението.Тя си го е избрала. Peace
П.П Не разбрах ти ли си главната героиня

# 3
  • Мнения: 2 556
А защо е задължително жената да не е щастлива при това положение? Не е ли много по-добре отговорен и добър съпруг, който не приритва от любов, отколкото безумно влюбен ревнивец или пияница? Никой не може да е сигурен, че мъжът не обича жена си между другото, особено пък страничен човек.

# 4
  • Мнения: 1 896
Аз мисля, че в случая мъжът е в по-неизгодна позиция.Обвързан е с жена, към която не изпитва чувства и обича друга, която го е отблъснала. Той да му мисли.
Съпругата му поне обича истински и може би тази и любов и е достатъчна.
П.П. А ти откъде си сигурна, че нещата в брака им стоят точно по начина, който описваш?

# 5
  • Мнения: 581
 Ми не изпитвам съчувствие към такива жени.В описаната ситуация мацката сърба попарата, която сама си е надробила.
 

# 6
  • Мнения: 13
Ми не изпитвам съчувствие към такива жени.В описаната ситуация мацката сърба попарата, която сама си е надробила.
 

съгласна съм....за съжаление доста жени го правят когато видят изгодна партия - тя поне го обича има и по-кофти случаи...но да вържеш някой с дете, защото знаеш че той ще поеме отоворност за мен е чист егоизъм...защото ако само детето ги свързва, тоя брак рано или късно ще се разпадне или дори да не се разпадне никой няма да е щастлив, а най-ощетено ще е детето един ден

# 7
  • Мнения: 335
Пред моите очи също се развива такава ситуация,с разликата че още не са женени.Тя полудяло влюбена в него,той на някой друг полюс.Заедно са от 7години,обещал и че ще се оженят на пролет(ако не го ядосва).Тя много щастлива от това че ще стават семейство,и че правят планове за дете(а само тя прави).Виждам този брак(ако изобщо има такъв)като абсолютно нещастен и за двамата.Но в този случай той няма да е отговорен баща и съпруг,защото обича само майка си и колата си  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
За жената - нямам коментар - такава липса на самочувствие и достойнство просто е  Sick
За мъжа чувствата са ми смесени - от една страна ми е жал за него. От друга - ами той сам си го е направил. Появата на дете не е причина за сключване на брак. Той може да бъде достатъчно добър баща и без да е женен за майката. Така че и двамата имат вина за простотията, която са сътворили и в която живеят.

# 9
  • Мнения: 13
За жената - нямам коментар - такава липса на самочувствие и достойнство просто е  Sick
За мъжа чувствата са ми смесени - от една страна ми е жал за него. От друга - ами той сам си го е направил. Появата на дете не е причина за сключване на брак. Той може да бъде достатъчно добър баща и без да е женен за майката. Така че и двамата имат вина за простотията, която са сътворили и в която живеят.

с какво точно е виновен човека -може да си врътне задника ама решава да поеме отговорност.това за мен не е осъдително....осъдително е поведението на тази жена която явно мисли само за себе си и нищо друго не я интересува - дори бъдещето на детето й...а то за всички е ясно че жените могат да бъдат доста хитри и манипулативни когато решат и едва ли е много трудно да се възползваш от силните или слаби черти на един мъж

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
bibi_82 какво за теб означава отговорност? Ако не е женен за майката, но се грижи за детето това не е ли отговорен баща? Има много хора, които имат деца и не живеят заедно, но бащата полага достатъчно грижи за възпитанието и отглеждането на детето. Не е нужно да жертва целия си живот.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не бих се унижила да "вързвам"мъж чрез бебе.
Защото хората се женят по любов, но някой се и развеждат. И децата не са стопер за това.
Просто такъв брак според мен е обречен.
Или той ще се влюби в друга, или жената ще намери кой да я обича и накрая пак ще има Край.

# 12
  • Мнения: 13
нана, в случая не е важно какво значи за мен отговорност, а какво значи за този човек  Winkа явно той не мисли като теб....според мен си права но това е според мен, според него и съпругата му май не си....разни хора,разни идеали нали знаеш  Grinning явно за човека отговорността се изразява в това да се ожени за майката на детето си макар да не я обича и жената се възползва от позицията му....

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 13:51 от bibi_82

# 13
  • Мнения: 2 099
Позната ми е историята,но ми е позната от страна на възлюбената.Имало едно време момче и момиче.Момичето много обичало момчето,момчето било още с леко детски акъл.В един момент се намесила братовчедката на момичето-въртяла,сукала и хванала момчето.Момичето се отдръпнало.Между момчето и братовчедката(1 ва братовчедка на момичето) нищо не се получило нататък...но момичето безкрайно се разочаровало,разбили сърцето му на парченца.Момичето в момента на 36 и си седи само,не търси връзки дори.Момчето е женен,с 2 деца и нещастен също.Братовчедката и тя женена,с 2 ро дете на път и мъжа й я побийва...ама е доволна щото била хванала паралия Confusedето сумати разбити животи,ей тъй само да си начешеш нещо дет даже незнаеш дали те сърби!

# 14
  • Мнения: 2 161
Не мога да си представя да се омъжа за човек,който не ме обича.За какво да го връзвам такъв?Ще абортирам и ще си продължа напред.Направо ми загорчава,като си представя това унижение.Не си струва.

# 15
  • Мнения: 750
Не мога да си представя да се омъжа за човек,който не ме обича.За какво да го връзвам такъв?Ще абортирам и ще си продължа напред.Направо ми загорчава,като си представя това унижение.Не си струва.

Споделям мнението.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 980
Категорично не мога да я разбера жената.... Ама абсолютно не мога да оправдая подобна безумна постъпка. И безотговорна най-вече, безотговорна към детето...
Преди години моята най-добра приятелка беше много силно влюбена в един мъж, който се ожени за друга жена... Преди брака си, й беше казал, че датата е след еди колко си месеца...Та ако тя искаше, можеше да приложи подобна тактика. Но евала на девойката, че не реши да постъпи толкова ..... посредствено, за да задържи някого до себе си.... Включително онзи й се обаждаше и след сватбата си, да се виждат и да поддържат връзка, но в един момент тя сложи чертата и излезе с достойнство от ситуацията... А през какъв ад мина, за да преживее този човек, само тя си знае....Отне й няколко години, докато го превъзмогна.
А относно твоето питане - ами няма какво да ти отговоря освен, че всеки си носи последиците от направения избор и постъпки....

# 17
  • Мнения: 3
А пък аз винаги съм се чудила на такива жени, които си мислят,че могат да "вържат" един мъж като му родят дете.По мое мнение такива връзват единствено и само себе си. newsm78

# 18
  • Мнения: 473
Чуден ми е този вид мазохизъм. Жените като че ли са по-склонни да приемат липсата на любов към партньора, докато при мъжете това е нещо невъзможно. Ако знам, че мъжът ми не ме обича никога няма да продължавам агонията си и да живея с него, още по-малко бих родила дете от такъв мъж. Децата трябва да са плод на взаимна любов и да растат в щастлива семейна среда.

# 19
  • Мнения: 2 110
Не е хубава ситуацията , но не и невъзможна.Вариантите са два . Първи - съпругата му е хитра и ако умее, ще привлече и страсти. Това при мъжа е много лесно защото той обича с очите. Втори- на съпругата и писва или се отказва  да прави опити да го впечатли и се разделят.

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Понякога човек много успешно успява да се залъгва сам.
Т.е. - някак не му се вярва, че не го обичат, търси и си намира причини, постъпки и действия, които му доказват обратното.
Затова, тъй като знам, че едва ли съм наясно с всичките елементи на ситуацията, а и безгрешна в преценките си, се въздържам да използвам емитикони от сорта на  Sick ooooh! и подобни.
Отговорен в тази ситуация е човекът, който е бил наясно с чувствата си, т.е. с тяханата липса. И детето не е дошло без неговата веща намеса -  за да не го вържат, е могъл да си държи гащите завързани.

За себе си знам, че ще се поболея в таква ситуация.
Много трудно казвам край, а душата ми ще се прекърши без любов-

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 15:02 от LemonDesi

# 21
  • на майната си
  • Мнения: 424
Аз също не бих се подложила на такова унижение.
На девойките не съчувствам, явно това им стига - но на мъжете искрено се чудя.
И аз имам пример пред очите си - девойчето седя чинно в ъгъла 10-ина години и чакаше любимия да се прибере след поредната веселба и изневяра, преживявайки голямата си любов - всички го знаеха.
Накрая склони и се ожени за нея - тъжна картинка, но тя така си постла. Май не са много общите им познати, които я уважават.
Искрено се чудя на какво се надяват такива жени. Не съм убедена че могат да накарат съпрузите си да ги заобичат - та аз бих мразила човек, който е постъпил така с мен, и света да обърне - за мен ще е човека съсипал живота ми.

# 22
  • Мнения: 1 350


Щом мацката е била истински и безумно влюбена най-вероятно не е преценила достатъчно правилно чувствата и подбудите на човека,обект на любовта и.Забременяване по сметка е малко вероятно при силни и истински чувства.Едва ли жената би могла да използва детето като залог за щастие в случая. А нещастния човечец, дето се оказал вързан,никой не го е карал на сила да подписва, да се грижи и да поема отговорност.Това е било негов собствен избор. И от тук нататък изцяло се съгласявам с мнението на LemonDesi, без да го цитирам. Мога само да допълня, че за искреноста и чистотата на чувствата и,положението и е напълно незаслужено и много унизително.Няма смисъл да се продължава така.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
В тази ситуация , защо трябва да има недоволни.
Тя го искала/обичала и се "забременила" Shocked
Той пък да не е спал докато е правил дете.  Rolling Eyes
И изобщо това със връзването на мъж, чрез дете направо ме ужасява.
Унижението и за двамата.

# 24
  • Мнения: 1 317
Не бих пожелала на никого роля в подобна пиеска, ужасно е. Но за съжаление има много такива случаи....
На скоро един таксиметров незнайно защо тръгна да ми разказва историята си - как е женен, има си дете, обича жена си по някакъв си начин, но все още след сума ти години е влюбен и обича бившата си приятелка.... И най-кофти звучаха думите - "Аз само една жена съм обичал истински..." и не става въпрос за жена му.

Какви ли не случаи съм чувала и не разбирам как може да си с даден човек без да го обичаш или пък да принудиш човек да е с теб използвайки дете?!

Дано и да не разбирам....

# 25
  • Мнения: 660
Не бих могла да оцелея в такъв един живот в който съм необичана от съпруга си,не бих го вързала никога с дете,аз съм казала на моя ако не ме обичаш някой ден,просто си върви по пътя  сам .... Детето няма нищо общо,то може да живее щастливо без родителите му да са нещатно,тоест да са заедно... Но жени всякакви,може пък да е  голям паралия и затова да и харесва така живота,знам ли,хора различни на тая земя.. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 764
Не съм аз героиня в този роман,просто  наблюдение,става въпрос за мои познати,не много близки,но зная историята от години.Аз също не бих могла да живея с мъж,който не ме обича.Иначе съпругата си е много щастлива,но чудя се аз,ако обичаш някого истински,можещ ли да го гледаш нещастен? Аз бих го освободила от присъствието си,не бих се подложила на това,искам да съм обичаната.....

# 27
  • Мнения: 1 350
Aми тя като не си тръгва да не би да го държи на сила при нея.Като никак не му е хубаво с нея кой може да му попречи да си потърси щастието другаде и с друга? Явно нещо ги свързва и това не е само детето! И щом на него не му пука тя дали е щастлива, тя защо трябва да се трогва от неговото нещастие? Не вярвам тоя мъж да е толкова неспособен да се погрижи за себе си!

# 28
  • Мнения: 1 763
Историята не ми се вижда чак толкова трагична. Първо, жената не е забременяла сама, участвали са и двамата, няма начин иначе. Приемам, че може детето да е станало случайно, случват се такива работи, но тогава най-естественото нещо е майката да иска най-доброто за него. Ако смята, че това най-добро е именно този мъж, кой може да я вини? Другото, което е объждано и в предишни теми е, че в една връзка винаги единият обича повече от другия. Понякога в по-малко обичащия  любовта бива засенчена от други емоции, но в повечето случаи се възражда. А колкото до другата жена- всеки има по някоя нещастна и несподелена любов, за която се сеща от време на време. Не казвам, че нещата в тази история стоят точно по този начин и че ще завърши с цветя и рози, но е възможно.

# 29
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
А ти от него ли знаеш, че не я обича, от нея, или това са наблюденията на загрижените странични наблюдатели?

Чудно ми е и друго нещо - какво имате предвид, като говорите за жени, вързали мъже, с това, че са забременели?
Един мъж може да поеме много добре отговорността за едно дете, без да се ожени за майка му, която не обича.
По-точно - това никому ненужно благородство рано или късно по-скоро ще навреди на това дете.
Аман от жертви, дето не знаят какво да направят в дадена ситуация.
Ами да се е борил за любовта си, или да е жалил по нея самотно цял живот!
Да, по една или друга причина, в много семейства го няма чувството за обич.
Но за мен е подло да направиш семейство, знаейки, че не обичаш мъжа си/жена си,
ама ето, че накрая всъщност нечестно постъпилия е повече за жалене, поне според мнозинството мнения тук.

# 30
Историята не ми се вижда чак толкова трагична. Първо, жената не е забременяла сама, участвали са и двамата, няма начин иначе.
Много то4но казано Grinning Да не е направила детето сама newsm78
А и ти доколко си запозната с въпросната история? Аз имам познати, които са в почти същата ситуация Grinning Само дето съпруга е този, който все е влюбен в някоя - ходи след нея,  прави всичко възможно да я върже, обеснява се в любов.... и  все уж му натрисат поредното дете, за което той и представа си нямал, и видите ли никога не е искал. И така колкото и да ви е странно три пъти Grinning Дори в момента доколкото съм запозната май върти поредната жертва Joy Joy Joy на която пак обеснява: как са го вързали с дете, как той не е имал сериозни намерения.......... Много ми е смешно когато умни ина4е жени се хващат на такива думички. Един мъж ако говори така за мен нещо не е наред Thinking и е по-добре тая твоя позната да се замисли. Особенно и при положение, 4е съпрузите си живеят заедно. Странно е това - съпруга ходи и мрънка на твоята позната как нищо не му е наред и т.н, а си живее при жената. Тя горката може и представа да няма, 4е съпруга не я обича Grinning
 Да не би да си говорим за едни и същи хора, че то такива образи не се срещат често Joy Joy Joy

# 31
  • Мнения: 2 448
Понякога , когато обичаш отчаяно си готов на всичко, каквото и да е , за да имаш този човек по какъвто и да е начин до себе си, независимо, че знаеш, че не отвръща на чувствата ти. Но желанието ти към него да е толкова силно, че да бъде частично твой, е за предпочитане, пред това изобщо да не го виждаш. Ужасно труден избор е да живееш с такава любов, но много често любовта е безумно наивна и се надява дори на абсурди. На това, че с твоята любов можеш да го заразиш, да се радваш на това, че правиш нещо за него или дори само това да го погледнеш да е твоята радост. Така, че не упреквам никой за любовта му. Хубава, лоша, невъзможна, несподелена .... никой не избира любовта си. Тя е по силна от нас...

# 32
  • Мнения: 173
Кофти за мъжа.Тя жената си го е знаела това от началото,но все пак е забременяла,явно за да го "върже".

# 33
  • Мнения: 1 350
reme, LemonDesi  и гост гост,изказванията ви са много точни. Аз днес тръгнах по едно време да пиша ама отегчението ми надделя и се отказах от умуването. Абсолютно подкрепям мненията ви.
   Абсолютно съм против твърдението,че може да вържеш мъж с дете. Ако това беше така разводите нямаше да са факт! И тоя номер мъжът да се прави на жертва е толкова изтъркан,че се чудя как още работи.При мъжете е като при жените и щом са се съгласили на брак или обичат или извличат някаква полза!В случая мъжът никак не е невинен според мен.
  Pasinet,вярвам съществува и такава болна любов,каквато описваш ти,но все пак да не забравяме,че бракът не е едностранен договор,а се сключва със съгласието на двете страни и ако единият е тотално объркан и не на себе си от любов,то другият няма оправдание за нетрезвата си преценка.Не е истина просто,че може да си такова животно и напълно съзнателно да обречеш на нещастие семейството и децата си.Трябва наистина да си или много глупав или много зъл за да постъпиш така.Съжалявам единствено този,който ще понесе удара от подобна пресметливост.

# 34
  • Мнения: 4 784
Кофти и за двамата. Не ги разбирам. 7 години мазохизъм, че и мерак за още.

# 35
  • Мнения: 46 437
Че то не е задължително другата страна да знае  Laughing
Моя приятелка се омъжи така - той я обичаше безумно, тя него не, просто прецени, че би бил добър баща и съпруг. Вече 8 г. са заедно, имат дете. Идея си нямам дали той знае, че тя не е била никога влюбена в него, но изглежда щастлив.

Аз не бих могла, но всеки има различни приоритети.

Може би го правят с надеждата, че ще успеят да накарат другия да се влюби в тях, сигурно става, но рядко ...

# 36
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Ами Никол, така, без да знам каква реално е твоята приятелка бих предположила следното:
Или за нея влюбването и горещите емоции, свързани с него, не са от някакво огромно значение,
и уважението и привързаността в семейството са й напълно достатъчни;
Или - рано или късно подходящия за съпруг и баща късметлия ще бъде подходящ кандидат за теглене на шейната на Дядо ни Коледа  Mr. Green
Да не говорим, че всеки дефинира обич, любов и.т.н. хубавини по различен начин.

laki, ми аз писах, писах  Grinning, и jovanona баш след моите писания с едно изречение рече и отсече  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 844
мъжът е направил своя избор-избрал е жената,която ще му роди дете,макар и да е обичал друга.щом е добър баща и съпруг,значи е затвърдил избора си.
всяка жена се мъчи да "обвърже"мъжа с нещо-с красота,с характер,със секс,с пари,с деца..правим го,макар и несъзнателно.щом човекът се е оженил-имал си е причина-дали любов,дали друго,той сам си го е направил,сам си го е избрал,сам е казал"да"там в съвета..
а и кой знае,може пък и да я обича..по свой си начин,нали е майка на детето му,нали е неговата си жена..
не казвам,че е правилно брак да бъде създаден по такъв начин..
но съм сигурна,че един такъв брак може да продължи и по-дълго от друг,който е създаден от силна обич..нещата в живота невинаги са предвидими,една любов в началото не е гаранция за щастие след време..а и понякога любовта ражда любов-така че на тази жена ще й кажа-обичай мъжа си,никога не е късно да го подлудиш от любов..
успех!

# 38
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Да, адашке, абсолютно си права.
Историята тук е пусната от страничен човек,
може би незпознат с всички подробности,
или поне виждащ ги от различен ъгъл.
В тези каши, дори добронамерената намеса обикновено е в минус -
само двамата знаят какво, защо и как.
Никога, никога, никога не бих искала да ми
се случи семейството ми да бъде обсъждано по такъв начин.

# 39
  • Мнения: 1 761
Идеята да забременея,че да принудя някой да се ожени за мен винаги ми се е струвала много глупава.Децата трябва да са желани от двамата родители,ако единия не иска няма смисъл да го обвиняваш,нито е честно да го лъжеш.И кой страда от цялата тази нагласена простотия-децата.

# 40
  • Мнения: 18
вярно е, че дете не се прави от един човек само, но ако оставим женската си солидарност на страна и се замислим ще видим, че около нас има случаи на "връзване", за съжаление и по-лоши...
Имам пример много близък до мен, който завърши с трагедия за съжаление, тогава се убедих, че и ние жените можем да бъдем ужасни злобарки и егоистки. Не искам да пиша цялата история (ще ми трябва един ден поне) пък и много хора ще си помислят че ги пързалям, но уви за чуждите хора лъжа, за нас истина... Sad

# 41
  • Мнения: 256
Едно бебе далеч не означава връзване.

# 42
  • Мнения: 98
мъжът е направил своя избор-избрал е жената,която ще му роди дете,макар и да е обичал друга.щом е добър баща и съпруг,значи е затвърдил избора си.
всяка жена се мъчи да "обвърже"мъжа с нещо-с красота,с характер,със секс,с пари,с деца..правим го,макар и несъзнателно.щом човекът се е оженил-имал си е причина-дали любов,дали друго,той сам си го е направил,сам си го е избрал,сам е казал"да"там в съвета..
а и кой знае,може пък и да я обича..по свой си начин,нали е майка на детето му,нали е неговата си жена..
не казвам,че е правилно брак да бъде създаден по такъв начин..
но съм сигурна,че един такъв брак може да продължи и по-дълго от друг,който е създаден от силна обич..нещата в живота невинаги са предвидими,една любов в началото не е гаранция за щастие след време..а и понякога любовта ражда любов-така че на тази жена ще й кажа-обичай мъжа си,никога не е късно да го подлудиш от любов..
успех!
Няма какво да допълня АПСОЛЮТНО СИ ПРАВА. ПОДКРЕПЯМ МНЕНИЕТО ТИ НА 100%

# 43
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не, localgal, поне моето не е от женска солидарност.
Със сигурност и да бяха разменени ролите, пак така щях да мисля,
даже май съм разсъждавала в някаква подобна, но обърната ситуация в тема,
пак тук пусната. А, за злоба, егоизъм, интриганство - много повече се отдава
на жените, за мен в това няма спор.
Но в тая история не видях злоба и интрига.
Това с "връзването" не го приемам като причина.
Всички трябва да сме отговорни за действията си, и да знаем до какво могат да доведат.

# 44
  • Мнения: 1 350
Мисля си,че семейството в крайна сметка си живее много добре. Ама май отвин има доста хора, дето искат да ги развалят!Оставете хората да си се радват на щастиицето,дето могат да си го развалят и сами без да им помагате!

# 45
  • Мнения: 2 477
Влюбена сте значи ужасно много и истински в мъж и въпреки,че знаете че той не ви обича,се жените за него,защото сте успяла да го "вържете" чрез забременяване.


Няма как да ми се случи.

# 46
  • Мнения: 4 668

И аз имам пример пред очите си - девойчето седя чинно в ъгъла 10-ина години и чакаше любимия да се прибере след поредната веселба и изневяра, преживявайки голямата си любов - всички го знаеха.
Накрая склони и се ожени за нея - тъжна картинка, но тя така си постла. Май не са много общите им познати, които я уважават.
Искрено се чудя на какво се надяват такива жени. Не съм убедена че могат да накарат съпрузите си да ги заобичат -


Точно два такива примера имам пред очите си  Confused В единият идентично 10 год. чакане от страна на девойката , като само задника не му целуваше на въпросният мъж / който между другото е близък мой приятел / . Е , хубаво , взеха се ... роди им се дете .
Ама аз поне веднъж в седмицата се виждам с него да пием по едно / или повече / и слушам за това как се чувства странно и гузно за това , че не обича жена си , но има дълг към нея ... Също така знам как завършват нощните му скитания - поне веднъж седмично с друга жена в някой хотел  Confused

Втори пример - моя приятелка така се лепна за един мъж  Crazy Онзи направи чудеса от храброст , за да я откаже - говори и , че няма тръпка към нея , че иска да чака голямата си любов , но тя като едно теле го гледаше в очите и ревеше за него и се правеше на маймуна да му угажда .
И те се взеха  Confused Правят опити да са семейство - тя го обгрижва като малко бебе  той понеже е на 35 г. реши да се опита да си седне на задника ... Дано да успеят ... Жал ми е за тях ...

По темата - ако знам , че мъжът ми не ме обича ще му отвора вратата широко . Свят голям , мъже много , все ще се оправя . А и по - добре да съм сама , отколкото с някой , който ме презира  Sick

# 47
  • Мнения: 18
мацки не ме разбирайте погрешно, естествено, че на каквото си си постлал на това ще си легнеш...и да винаги има две страни на едно събитие, но когато става дума за "умишлено" забременяване (до уточня - дупчене на предпазните мерки /моляви се само не се подигравайте, защото историята далеч не е смешна/) за да си постигнеш целта тогава за мен този човек или в случая тази жена (която ми беше най-добрата приятелка от детинство и с която всичко съм си споделяла, но спря да съществува за мен, когато ми сподели това) няма достойнство и е пълна егойстка...И за мен това че изпитвала любов не я оправдава да се подиграва с друг човек; да не говорим че за мен пък изобщо това не е любов, а пълен егоизъм и злоба, но както са казали хората на чужд гръб 100 тояги са малко...
П.П. За историята на авторката не знам, защото не съм пряк свидетел...споделям мнение базирано на мой опит само.

# 48
  • Мнения: 2 448
И сто презерватива да продупча, все пак мъжа трябва да прави секс с мен, нали? Или нещо ми убягва, кой на кого се подиграва в случая?  newsm78

# 49
  • Мнения: 18
не става въпрос за кой правил секс и кой не, а кой казва истината и кой не...но ако за теб истината няма значение тогава не ми обръщай внимание, бръщолева си просто...и няма да споря с теб, както казах въпрос на лично мнение

# 50
  • Мнения: 18
Влюбена сте значи ужасно много и истински в мъж и въпреки,че знаете че той не ви обича,се жените за него,защото сте успяла да го "вържете" чрез забременяване.Той е отговорен и добър съпруг,но вие години наред знаете,че не ви обича,дори знаете че страда за друга,която го е изоставила преди да се запознае с вас.
Ситуацията е истинска и се развива пред очите ми.Чудя се как се живее с човек,който не те обича....Интересно ми е да разбера какво мислите?
Тук мога да спомена една мисъл на О.Уайлд :"По-лошо от брак без любов е само брак,в който обича само единия"

Това ми звучи като "Ако баба ми беше мъжка, мен нямаше да ме има"..
Ако Ако Ако...
Аз първо в такъв парцал не бих се превърнала. Пода с мен не бих позволила да се трие  Sunglasses.
Но виж има и такива , които са без грам достойнство , те биха могли да ти споделят нещо мило и драго  Laughing

# 51
  • Мнения: 1 559
защото сте успяла да го "вържете" чрез забременяване.

Ами това е направила и бившата на мъжът ми,но те такива нагласени работи са до време ooooh!.ЖИвели са година и не6то заедно,и на него просто му е писнало..и са се разделили.
Незнам как може да има такива жени,които по този начин целят да задържат някой до себе си newsm78.Ужасно ми е долно и грозно...а и после на кой се пише,...ами на детенце Tired.То е потерпевшо в една такава ситуация.

# 52
  • София
  • Мнения: 392
 Искаш да кажеш, че преди да се роди му е пукало за детето, а след година и половина вече не? Или се е "вързал" не само заради детето...но така е по-лесно да се мисли за бившата. Пояснение- не съм бивша, просто не вярвам на такова принудително "връзване".

# 53
  • Мнения: X
Ще стане бивш такъв..
Мисля си,колко ли жени "хващат" мъж по този начин??За мен това е обречен брак.
Ох,много сложно става после..А детето ,дали някой мисли за него?Много грозна работа..

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 23:46 от Анонимен

# 54
  • Мнения: 1 350
"По темата - ако знам , че мъжът ми не ме обича ще му отвора вратата широко . Свят голям , мъже много , все ще се оправя . А и по - добре да съм сама , отколкото с някой , който ме презира   "
 
Ами добре,че не знаем колко не ни обичат,щото иначе доста врати май ще се отворят широко Mr. Green...а може би не?!
 
 "но те такива нагласени работи са до време "- ей това също е много точно. Ама ако мъжкия само мрънка и чинно с години си наляга парцалите при необичаната жена значи..... А пък това за дълга, дето изпитвал към жена си е....абе той не я обича, от това по- лошо има ли? За какъв дълг ще ми говори?....Тоя мъж, ако беше свестен,нямаше да се опетлае така!Нали разбирате,ако поне , поне единият беше свестен,тази поредица от нежелани събития щеше да се предотврати.

# 55
  • Мнения: 1 559
Искаш да кажеш, че преди да се роди му е пукало за детето, а след година и половина вече не? Или се е "вързал" не само заради детето...но така е по-лесно да се мисли за бившата. Пояснение- не съм бивша, просто не вярвам на такова принудително "връзване".

Ами не е искал да е остави бременна..просто е решил да пробват явно newsm78.Но насила хубост не става.Ако нямаш чувства към даден човек(особено ако си и по емоционален Heart Eyes),не можеш да живeeш ей така с него....а не съм сигурна дали и тя го е обичала,или просто е имала някакви интереси. newsm78
P.S Ами нямала си сблъсък с такова нещо,и затова явно не вярваш...а колко жени мислят че по този начин могат да вържат един мъж ooooh!...или ако имат проблеми с мъжът си,си казват,абе ще направим още едно дете и то ще ни сплоти ooooh!...пълни глупости..ей туй е пак един вид връзване Crazy

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 09:28 от megan79

# 56
  • Мнения: 1 559
Нали разбирате,ако поне , поне единият беше свестен,тази поредица от нежелани събития щеше да се предотврати.


Да това със сигурност Peace.Просто нещо като не става,не става..слага се край и се почва отначало,на чисто(до коlкото е възможно разбира се Mr. Green)

# 57
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не бих се обвързала с мъж който не ме обича  в брака чуствата трябва да са взаимни макар че някои се женят  само заради парите. и колко ще продължи един такъв брак

# 58
  • Мнения: 1 284
Влюбена сте значи ужасно много и истински в мъж и въпреки,че знаете че той не ви обича,се жените за него,защото сте успяла да го "вържете" чрез забременяване.Той е отговорен и добър съпруг,но вие години наред знаете,че не ви обича,дори знаете че страда за друга,която го е изоставила преди да се запознае с вас.
Ситуацията е истинска и се развива пред очите ми.Чудя се как се живее с човек,който не те обича....Интересно ми е да разбера какво мислите?
Тук мога да спомена една мисъл на О.Уайлд :"По-лошо от брак без любов е само брак,в който обича само единия"

Ами аз първо не бих допуснала да родя дете от човек, който не ме обича.
А пък да "вържеш" някого с дете (като знаеш, че не те обича), е престъпление само по себе си.

Как се живее - не бих искала да разбирам. Със сигурност не е щастливо, но човек сам каквото си сътвори, никой друг не може.

# 59
  • Мнения: 764
Мога да кажа,че аз разсъждавам като всички писали дотук.Бракът трябва да е по взаимна любов,разбира се.Но всъщност не осъзнавате ли,че в 90% от браковете нещата не стоят така.Поне такива са ми наблюденията.Или се женят по сметка хората,или единия по някакъв начин "вързва" другия,или стечение на обстоятелства.И всички бракове си продължават цял един живот,почти всички....
(Като пуснах темата не исках да обсъждаме конкретното семейство,а нещата по принцип как стоят)

# 60
  • Мнения: 1 284
Да ти кажа всички оженили се покрай мен са женени по любов. Т.е. май не познавам "връзващи" хора.
"По сметка" - звучи ми средновековно, има и такива бракове, но не са толкова чести.
Относно обичта - винаги единия обича малко повече от другия. Обикновено това е този, който прави повечето компромиси и търпи докато един ден му дойде в повече и идва края на брака. Не са май чак 90%, но процента е голям.
А и дълго съществуващия брак не значи щастлив брак.

Но пък ако още от самото начало ти е ясно за какъв брак ще става дума и въпреки това да се ожениш - или трябва да си много глупав човек или да си просто мазохист.

# 61
  • Мнения: 1 559
Пояснение- не съм бивша, просто не вярвам на такова принудително "връзване".

И как да не си бивша,като в една друга тема разказваш за бившия си мъж....
айде пак засегнати  Sick

# 62
  • София
  • Мнения: 619
Е те такова нещо не би ми се случило!

# 63
  • София
  • Мнения: 392
Пояснение- не съм бивша, просто не вярвам на такова принудително "връзване".

И как да не си бивша,като в една друга тема разказваш за бившия си мъж....
айде пак засегнати  Sick
В момента съм настояща- с друг мъж, а бившият ми си няма настояща, та искам да кажа, че не съм поставена в такова положение за да съм засегната. Не мислех, че има нужда от толкова обяснения.

# 64
  • Мнения: 6 582
Никой не може да каже какво точно се случва в едно семейство. Кой кого обича или не.
Пазя се от подобни обобщения за връзвания и не любов.

И да, била съм толкова влюбена, че не ме е интересувало нищо друго освен да бъда с обекта на любовта си.
Има нещо страдалческо в това и оттам обвито в приказната светлина на страданието и саможертвата.

# 65
  • Мнения: 407
Ужас! ShockedМи то никой не е щаслив в тази ситоация,не ми се вижда семейство .Ами детенцето,милото то.Не знам какъв смисал може да има такава връзка?!

# 66
  • Мнения: 2 448
Ужас! ShockedМи то никой не е щастлив в тази ситуация,не ми се вижда семейство .Ами детенцето,милото то.Не знам какъв смисъл може да има такава връзка?!

Айде направо живи да ги оплачем. ooooh!  Толкова много бракове, в които любовта по някое време и на двамата си отива си отглеждат живи, здрави и щастливи деца, тук никаква кой знае каква драма не виждам. Поне единия обича до полуда. Мъжа какво , да вземе да се гръмне ли, че няква друга го е зарязала. Щом е намерил утеха в бащинството, лошо няма. Все пак спал е с въпросната майка и не я е накарал да абортира, това само по себе си говори, че е искал това дете. Не може някой да ме убеди, че мъж който не иска детето, ще се изяви като добър баща. Човекът като има несподелена или невъзможна любов не значи, че не може да бъде добър родител, а по голямо признание от детската любов, здраве му кажи. Peace

# 67
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Аз си мисля, че или съм темерут, или просто късметлийка, ама като една любов приключи,
започвайки следващата, така яко съм хлопнала страницата, че емоции от този сорт въобще не се пораждат в мен.
Ако ще страдам цял живот, линеейки (имам положителното качество да свалям по кило на ден в такива ситуации  Mr. Green), а не, благодаря - по-добре да си сложа въжето  Crazy
Но има и хора, вечните страдалци, все нещо са ограбени от обстоятелствата и околните,
ами сори - не мога да им съчувствам. Да си се борил бе!
Пак ще го кажа - по-силния в тази ситуация е бил той, и е могъл да не забърква такава каша, ако кашата е чак такава, каквато се струва на околните.
Да знам, че не обичам някого, и да се оженя за него  newsm78, егати тъпотията, никога не бих си го причинила.
Явно аз по-лесно бих се нагнездила в ситуацията на необичания, борейки се с вятърни мелници. Не че ми харесва, както отбелязах в някой от предишните си постинги.


# 68
  • Мнения: 18
ако жената не иска да прави аборт не виждам как мъжът може да я накара освен да я отрепе...като няма друг избор много мъже пробват тези бракове заради децата и защото нашето патриархално общество им "налага" че това е правилно да се направи - това не значи че в 100 % от тези бракове без любов мъжа е щастлив заради детето. Напротив в много от тях пък точно мъжът почва да презира детето и да го вижда като нещо, което го държи "вързан" - това вече не е нормално...като накрая въпросният мъж не издържи и си тръгне по ли е добре за детето? Ако отидете в Родители отглеждащи сами децата си ще видите някой примери такива...Dr. Jend мисля че беше ник-а на един от потребителите там, който казва как се оженил първият път само заради детето, но е знаел от самото начало, че нищо няма да стане - просто тогава това е сметнал за правилно...Така че хората по-горе са го казали рано или късно такива "нагласени" работи се разпадат, обаче кой страда от цялата работа - децата...

Общи условия

Активация на акаунт