Не мога да се цедя, какво да правя

  • 1 996
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
Не знам дали някой е обърнал внимание, но в инструкцията на помпите пише да се ползват след като млякото се уреголира - 2-4 седмица /освен ако лекарят ви не съветва друго/ , а след това да се ползва само, ако искаме да правим запаси от кърма или да увеличим лактацията.

Аз имам помпа на Авент и така и не се оправих с нея. Една капка не мога да изцедя. Не се и опитвам де. Стои си там в кашона .. чака да се захранваме някой ден. Топъл душ може да помогне да слезе млякото и евентуално това би те облекчило докато бебчо не пожелае да си хапне. Ако обаче имаш Т, не трябва да взимаш горещ душ, защото ще те втресе.

Това, което правех в седмиците на усилен млеко-добив Simple Smile беше-когато стане нетърпимо, да сложа бебчо да цокне малко. Тя обикновенно в такива случаи решаваше да  се позадържи.  Mr. Green

Относно течностите и храната - не трябва нито да се наливаш, нито да се тъпчеш, но и в никой случай да не стоиш жадна или гладна. Приеми всичко като естествен процес и слушай тялото си от какво има нужда.   bouquet

# 16
  • Мнения: 315
В началото и аз не можех да се цедя - колкото и да стисках нищо не излизаше. Пълнех две шишета от минерална вода с топла вода и ги търкалях по гърдите  преди цедене и преди кърмене, а докато цедях слагах шишето под мишницата близо до гърдата. Сега вече като цедя кърмата излиза като фонтан. Все още се цедя - нощем към 4 или сутрин, както и когато имам много мляко изцеждам мъничко преди да дам на бебка, за да не я боли коремчето от първото по-рядко мляко.

Общи условия

Активация на акаунт