Гадене и кръвна група

  • 2 637
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Има ли общо кръвната група на родителите с гаденето през първите месеци на бременността? Интересно ми е понеже майка ми и баща ми са еднаква кръвна група и майка ми и двата пъти не е имала гадене,мъжът ми и първата му жена също са еднаква група и (поне според него) тя е имала много по-лека бременност от мен.Аз и мъжа ми сме различна група(аз 0,той А)и първите 3-4 месеца ми се гадеше непрекъснато.Има ли връзка или е просто съвпадение?

# 1
  • Мнения: 2 172
За пръв път чувам за подобна закономерност  Thinking Не съм се замисля.
Може би,ако детето е наследило кръвната група на баща си би имало логика.Например другата кръвна група да окаже някакво влияние върху твоята кръв и оттам гаденето  Thinking Така разгледано има някаква логика.Но ако бебето е с твоята кръвна група не би трябвало да ти се гади тогава  Thinking Незнам.
  Аз съм А- ,мъжът ми е Б- ,детето ми е АБ- ,гадеше ми се ужасно.
Сега пак ми се гадеше ужасно,но все още незнам кръвната група на бъдещото си дете  Mr. Green

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не няма Crazy ooooh!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не съм чула да има някаква връзка.С мъжа ми сме различни кръвни групи.На мен ми се гадеше, но сравнително малко и почти не съм повръщала 2-3 пъти за цяла бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 904
Надали има връзка...
ние сме една група но единия + другия - не ми се е гадело изобщо.

# 5
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
не мисля , че има връзка , аз съм отрицателна , а мъжа ми е положителна и изобщо не ми се е гадело Peace

# 6
  • Мнения: 656
Едва ли има връзка.А и всяка бременност е различна,въпреки кръвните групи на родителите.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 553
Ами не няма.

# 8
  • Мнения: 2 270
няма връзка

# 9
  • Мнения: 805
Няма връзка. Аз съм А-, мъжа ми е Б-. И двата пъти не ми е ставало лошо.

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Според мен е съвпадение.
Ние пък сме обратно на вас - аз съм А, а мъжът ми е 0 кръвна група. Аз карах много лека бременност. Един път не повърнах Simple Smile

# 11
  • Мнения: 579
Да,обаче нали 0 е рецисивна спрямо А и по принцип детето в такъв случай е А(освен ако съответният родител има в рода си хора с 0 и съответно скрита рецисивна 0)
За това,моето дете е А и не съвпада с моята група. Пък ако мъжът е 0,а жената А и детето би трябвало да е А и да съвпада с майката...

# 12
  • Мнения: 1 795
Според мен също е съвпадение, връзка между кръвни и групи и гадене по време на бременност не вярвам да има.

# 13
  • Мнения: 9 814
Едва ли има връзка.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз мисля, че няма връзка.
Личен опит не мога да споделя, защото не знам кръвната група на сина си.

Общи условия

Активация на акаунт