Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 17-та тема

  • 57 279
  • 497
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 550
Добро утро!

Dina767, мерси Hug Наскоро стана дума за кус-кус, бил ли споделила твоята рецепта Praynig

ilrai78, с твоите принцеси ме върна в детството ми Grinning

tanky, да ти се оправя бързо настроението Hug Браво на теб, че ти стига търпението сама да направиш чипс Wink

Наздраве на празнуващите днес  newsm24
Спорен кулинарен уикенд Hug

# 31
  • Мнения: 3 770
Dina767 , много ти е хубава пастата ! Аз като почитателка на този вид ястия , залепнах за монитора , а карбонара ми е любимото изпълнение !   Heart Eyes

Krische , не се ядосвай , че не можеш да готвиш ! Единственото неприятно нещо е наводнението !  Confused Отдай се на по-приятни занимания от въртенето покрай тенджери и тигани - те няма да избягат.
Аз се пооправих малко със здравето , сега чакам и музата да ми дойде за готвене.

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 11:05 от * *•● Диди ●•* *

# 32
  • Мнения: 9 105
♥ мис арк ♥, заповядай  Неврозни кюфтенца с наденица и зеленчуци в сладко-кисел сос

 аз докато се запиша и две страници сте изписали  #Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 3 816
Е снощи направих и баничка с тиква, та днес това беше закуската при нас.





# 34
  • Мнения: 3 770
Тиквата я ям единствено на тиквеник ! Обаче не ми се точи , а и не знам доколко ще се справя ! И сега като видях на  geleva снимките и ми потекоха лигите ! Хм , щом имам апетит , значи съм оздравяла !  Mr. Green geleva с готови кори ли го направи тиквеника ? Така ми се струва и ако е да  и аз ще се пробвам.
Обаче ми кажете каква тиква се купува и как да я избера хубава и сладка ?
  newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 3 816
* *•● Диди ●•* * , радвам се, че се чувстваш по- добре вече.  Hug
Баничката е с готови кори.  Peace Тиквата е тип цигулка , много е вкусна и сладка. Рендосвам я на рендето, поръсвам кората, отгоре поръсвам със захар, канела и малко олио. Навивам по две кори, че една ми се струва малко и ми се къса. Усуквам и ги редя в тавата. Отгоре пак поръсвам със захар, канела и олио. Пека в загрята фурна. Hug

# 36
  • Мнения: 22 867
Пак пълно с вкусотии! geleva , не съм любителка на тиквата и не обичам баници с тиква, но твоята изглежда ммммм Heart Eyes, направо ми се прияде. Embarassed   chef  bouquet

Пилешка супа


Пиле с ориз


Шоколадов кейк без яйца

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 17:06 от labrex

# 37
  • Мнения: 2 126
и ябълков сладкиш ,благодаря на Милена  Hug за рецептата към който добавих и малко малини

Moже ли рецептата Praynig Не я открих нещо като порових.
Блалгодаря много!

# 38
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Милен@, от много отдавна не бях правила такива принцеси. Но снощи половинката видя някаква реклама и ми ги припомни Mr. Green и така това ни беше закуската. Получиха се много хубави. Пробвах нова за мен технология и каймата не се сви. Peace
 
geleva , чудна ти е баничката! А тиквата сурова ли я слагаш или търпи някакво обработка предварително?

# 39
# 40
  • Мнения: 774
Леле, geleva, как изглежда твоят тиквеник! Невероятен е! Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 1 425
Вместо запис от мен еклерчета/профитерол/с ванилия и шоколад..... bowuu

# 42
  • Мнения: 3 770
berina , страхотни са еклерите ти !  Peace Каква е рецептата ? Аз имам една за френски еклери , но нещо много сложно ми се струва.В нета пък тези които намирам пък ми се виждат много прости - то няма угодия !  Mr. Green Обаче твоите изглеждат невероятно !   bouquet

# 43
  • сред люляците
  • Мнения: 767
berina, имай милост! Наистина са ти невероятни еклерите. И аз чакам за рецептата!

* *•● Диди ●•* * , заинтригува ме с твоите френски еклери. Ще споделиш ли каква е рецептата? Не че сега имам време, ама да питам. Може пък да се пробвам bowuu

# 44
  • Мнения: 1 425
Ами тя рецептата  е проста ама е играчка определено Crossing Arms.....И после на едно сядане се омитат,пък аз се мъча половин ден...... Twisted EvilРадвам се че са ви харесали..... Hug
Значи първо се прави пареното тесто:
1/2ч.ч.-прясно мляко
1/2ч.ч.-вода
1/2п.-краве масло
2-3с.л.-захар и щипка сол
ванилия
Всичко това се слага да заври и след това се прибавя 1ч.ч.-брашно и се бърка с дървена лъжица,докато се получи топка тесто което се отлепя от танджерата.И се оставя на една страна да изтине.След това много внимателно с постоянно бъркане се прибавят 3бр.-яйца/на стайна температура/.После с шприц се правят розички или каквито си искате формички.На разтояние едно от друго,защото се надуват при печене.И се пекът на 200гр около 15мин.Оставят се да изтинат вътре във фурната,защото ако ги извадите веднага стават като подметки.
После си правите крем по желание и се пълнят едно по едно.Моите кремове са заквасена сметана със захар и ванилия в едните.А в другите пак същото но прибавих и малко течен шоколад.А отгоре ги полях с кремчета от готовите пудинги на на д-р Йоткер.Ами това е да ви е сладко.... bowuu bowuu

Общи условия

Активация на акаунт