Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 268 905
  • 845
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 380
Даааа, май излязохме от темата.  newsm78 И все пак да питам, че нещо не разбрах: Ако не можеш да рисуваш, значи не ставаш за интериорен дизайнер, така ли? Ами ако ръката ти е непослушна (разбирай несръчна) и леко дървена в китката, и не иска или не може да предаде формите на идеите ти, а в същото време си достатъчно технически грамотен за да накараш Автокад да направи това, което "дървената" китка не успява? Тогава? Не ставаш за интериорен дизайнер?!?
Може да съм лаик в областта, но според мен най- основната причина от древността още да се използват четката и моливите като изразно средство е..... липсата на компютри Joy Crazy

Не е въпроса дали можеш или не можеш, а дали го правиш или не. Дървена или недървена китка, а човек с художествен усет мисли с молив в ръка- не с мишка. Въпросът даже не е в това кое с какво и как е мислено. Въпросът е че като правило с лъскава визуализация се продава всичко. И често се пробутват и съвсем не особено добри работи защото макса добре прикрива всякаква некадърност. Ако съм на мястото на клиента, бих  стояла далеч от дизайнер продаващ 3 д визуализации. Изобщо не бих ги и погледнала дори.

# 76
  • Мнения: 5 900
Бре каква схватка съм изпуснала.
Ксения-Пази боже сляпо да прогледне!Не ти ли е срамно да плюеш всичко българско,свързано с архитектурата и дизайна?Добри и лоши специалисти има и тук и на запад.Пътувала съм доволно на запад и съм влизала в домове на достойни и дори заможни хора,които не са ме впечатлявали особено.И какво от това.Така си харесват,удобно им е,нямат амбиции да са най-най.Стилът на сградите и интериорите е сходен.Това е начин на живот и философия  и култура.Не искат да учудят света и да са например в Швеция,ама къщата им да прилича на италианска.Вмъквам,че не съм влизала в къщи на ВИП персони,така че коментирам средното ниво.
Не съм съвсем неграмотна по въпроса-строителен инженер съм.
Да вмъкна,че въпросните перденца и мен ме бяха шашнали.Мен би ме било срам да покажа нещо такова.
А спорът дали скица или компютърна визуализация е безсмислен.Важното е да са грамотни, идейни и професионално направени.Нали никой не спори кое е по-добро-фотография или живопис.Има снимки-шедьоври и картини шедьоври.Не ми е съвсем сполучливо сравнението,но това ми дойде в момента.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 231

И да покажеш свои примерно. Ама не концепция "от бял лист" Малена с ремонт за десетки да не кажа стотици хиляди. Да ми покажеш съвет към самотна майка без средства, която иска да преправи с минимални средства старите меламинови шкафове от времето на дядо си. Или идея за перде в стая боядисана вече с чисти цветове светещи в очите ти или в мръсно черно, че и със съществуващи вече мебели. Ще им кажеш, че дизайна е за избрани и да вървят за съвети по форумните теми? Щото така е лесно, нали? Елементарно Уотсън да направиш "напудрени картинки" с мебели от последните колекции и полилеи, струващи колкото нов автомобил. Без нищо оригинално, излязло от твоето собствено въображение. Без стил и без интерес. Ние изобщо в друг стил и с други мебели умеем ли да работим? Ама моля ви се! Български дизайнер и понятие като "редизайн" са две неща несъпоставими. Трябва да е лъскаво и скъпо, и задължително в 3дмакс че да хваща око повече. Ти как изобщо имаш очи да съпоставяш подобни неща и да правиш коментари за изразните средства използвани за безплатен форумен съвет, с тези,  използвани в скъпоструваща платена работа?



Нека аз, нека аз! smile3508

http://images.malena2004.multiply.com/image/25/photos/280/500x50 … amp;nmid=46414266 - скъпа идея за уникални пердета от басмичка.
http://images.malena2004.multiply.com/image/26/photos/280/500x50 … amp;nmid=46414266 - много банално и скучно приложение на стари вещи.
http://images.malena2004.multiply.com/image/16/photos/280/500x50 … amp;nmid=46414266 - дизайн за избрани, много скъп!!!
http://images.malena2004.multiply.com/image/22/photos/280/500x50 … amp;nmid=46414266 - а това, въобще не ви е по джоба.



Жестока тема! Много образователна.
 Само не се заяждайте, че искам да гледам още!

 Popcorn

# 78
  • Мнения: 6 039

последно, че след толкова наситен с емоции и срещи с приятни хора ден, бих искала да си остана с вдъхновението в главата...
все пак от него печеля не малко Crazy



xenia, може би, ако беше в БГ щеше да познаваш почти цялото ми творчество, само ако следиш периодичния печат. В Канада и Русия на публикувам, съжалявам, оставила съм тези 2 фронта за твоите изяви. Дерзай!  Wink

# 79
  • Мнения: 4 380

xenia, може би, ако беше в БГ щеше да познаваш почти цялото ми творчество, само ако следиш периодичния печат. В Канада и Русия на публикувам, съжалявам, оставила съм тези 2 фронта за твоите изяви. Дерзай!  Wink

Явно няма как да ти следя публикациите. И ти явно се срамуваш да показваш във форума. Или страхуваш?
Показаните от риа декорацийки не са съвет за обзавеждане, нито пък са идеи на Малена.

# 80
  • Мнения: 140
Не мога да разбера,защо във всяка тема,в която се спомене за интериорен дизайн се развихря този спор - кой е по-добър?
Не бих казала,че Малена крие работите си,напротив всеки ,който се интересува ги е видял - достатъчно често ги показва.Аз даже съм виждала нещата на живо и мога да кажа ,че се справя много,много добре.И аз да уточня,работя във строителна фирма занимаваща се с довършителни работи,работим в екип с много добри архитекти,доста от обектите са публикувани в списанията.Името на Биляна Гецова не е тайна,знае се кои неща са нейни,но не знаем кои неща са твои Ксения.Не е много редно постоянно да критикуваш,а нищо да не показваш- добре покажи ни нещо ,за да разберем,че ти си най-добрата в професията и спора да приключи!

# 81
  • Мнения: 6 039

....................................................   нито пък са идеи на Малена.

алоооооооооооооооооооо,
хайде не дей да ми казваш моето дете на кого, ясно ли
вече малко се поувлече в простотиите

идеите не само са мои, ами са изпълнени собственоръчно от мен и за разлика от теб, която спиш по форумите и пред телевизора, аз спя по обектите


РАЗЛИКАТА Е, ЧЕ АЗ НИКОГА НЕ СЪМ ПРЕТЕНДИРАЛА ЗА КАЧЕСТВО, ЗА РАЗЛИКА ОТ ТЕБ, КОЯТО ДОРИ СЪС СКИЦИТЕ СИ НЕ МОЖА ДА ГО ДОКАЖЕ, А БЕШЕ ТОЛКОВА СИЛНА, ВИЛНА.... КВО СТАНА?

# 82
  • Мнения: 4 380
Спорът ина не е бил в това кой е по-добрия. Аз с никого не си го меря.  Както каза Малена, сравняваме два различни свята- аналога е абсурден. Нещата стоят така че когато се отправя критика към нечий дизайн, веднага се отправя вопъл  "а ти коя си ма, я дай да те видим?" Laughing Просто някоя. Със западно образование и работа извън България. Достатъчно. На Биляна нищо не съм виждала, аз в български строителни фирми не работя. Не е въпросът аз коя съм. Когато реша ако изобщо реша, ще покажа коя съм.  Въпросът е че дизайна от посочената мебелна фирма не е дизайн и всеки който претендира за малко вкус би трябвало да го вижда. Аз добре аргументирах защо там няма дизайн и къде куцат нещата. И изначално въпросът стоеше за цената на услугата и съответното и намаляване включително с изключване на подобни компютърни визуализации които намирам и без това за вредни. Категорично съм против окачествяването на интериорния дизайн като услуга за избрани. Против съм униформизирането на заплащането на услугата. Но...това е положението, България за много неща трябва дълго да узрява психически. Нито клиенти знаят начините да си намалят разходите, нито дизайнери си знаят изгодата за да предлагат повече опции като ниво на техническо изпълнение.

Малена, изпълнението може да е твое, идеите не са. Това са идеи народни използвани от памтивека. Във всяка селска къща има панерче с дантелка, а стари неизползвани вещи винаги и навсякъде са били ползвани за саксийки. Отдавна е тенденция ботуши да се ползват за декор. Перденца от различни "парцалчета" да ти покажа ли не в твое изпълнение? Може би светът гледа от Малена, а не тя от него? Laughing

Малена не ме провокирай да ти показвам и демонстрирам коя съм. Просто няма да стане. Скиците са отлични, с цвят и идея. Твои скици на тази тема не съм видяла, нито пък реални доводи какво не им е наред на скиците.

Пък като става дума за декор, имаше цяла тема в която съм показвала собствен. Показвала съм и преправена от мен стара мебел.

# 83
# 84
  • Мнения: 18 542
xenia, ти направо се оля!  Sick

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Спорът ина не е бил в това кой е по-добрия. Аз с никого не си го меря.  Както каза Малена, сравняваме два различни свята- аналога е абсурден. Нещата стоят така че когато се отправя критика към нечий дизайн, веднага се отправя вопъл  "а ти коя си ма, я дай да те видим?" Laughing Просто някоя. Със западно образование и работа извън България. Достатъчно. На Биляна нищо не съм виждала, аз в български строителни фирми не работя. Не е въпросът аз коя съм. Когато реша ако изобщо реша, ще покажа коя съм.  Въпросът е че дизайна от посочената мебелна фирма не е дизайн и всеки който претендира за малко вкус би трябвало да го вижда. Аз добре аргументирах защо там няма дизайн и къде куцат нещата. И изначално въпросът стоеше за цената на услугата и съответното и намаляване включително с изключване на подобни компютърни визуализации които намирам и без това за вредни. Категорично съм против окачествяването на интериорния дизайн като услуга за избрани. Против съм униформизирането на заплащането на услугата. Но...това е положението, България за много неща трябва дълго да узрява психически. Нито клиенти знаят начините да си намалят разходите, нито дизайнери си знаят изгодата за да предлагат повече опции като ниво на техническо изпълнение.

Малена, изпълнението може да е твое, идеите не са. Това са идеи народни използвани от памтивека. Във всяка селска къща има панерче с дантелка, а стари неизползвани вещи винаги и навсякъде са били ползвани за саксийки. Отдавна е тенденция ботуши да се ползват за декор. Перденца от различни "парцалчета" да ти покажа ли не в твое изпълнение? Може би светът гледа от Малена, а не тя от него? :
lol:

Малена не ме провокирай да ти показвам и демонстрирам коя съм. Просто няма да стане. Скиците са отлични, с цвят и идея. Твои скици на тази тема не съм видяла, нито пък реални доводи какво не им е наред на скиците.

Пък като става дума за декор, имаше цяла тема в която съм показвала собствен. Показвала съм и преправена от мен стара мебел.



Опа, това е към мен.    Sunglasses

Аз подбрах тези неща на Малена, така че не я намесвай. Naughty

Сега, да уточним кой, кога, какво и как.

Няма значение името, епохата, творбите и начина на изразяване. От значение е само дали го умееш или само ти се иска да го можеш. Теорията и практиката са неизменно свързани, но едното без друго е сакато. Това май вече съм го казвала.  Rolling Eyes

Понеже темата започна като интересен спор, но ти успя да я превърнеш схоластична пледоария, за тези, които следят да уточня, че има някои неща, за които си права, но за съжаление не умееш да ги поднесеш правилно и по ред причини всяка твоя мисъл се превръща в смешна нападка срещу определени хора, което навежда на мисълта, че не си открила все още себе си.
Сигурна съм, че си добра в областта, която си избрала.
Добре е да започнеш да контактуваш повече, вместо да търсиш несъвършенства и тогава ще е наистина интересно да се води диалог с теб и да се обогатяваме взаимно.

За консултацията няма нужда да ми плащаш.

А Малена не можеш я стигна никога, така че не се напъвай излишно. Crazy


Въпреки всичко аз се обогатих от тази тема и благодаря много на всички, взели участие. bowuu

# 86
  • Мнения: 4 380
Доводите ви свършиха. Всъщност, не са започвали.
Хайде да приключваме тези глупави спорове- всеки твори и се усъвършенства както може. Да си изнесе всеки урока от този разговор и да си вземе най-полезното. Да има за всеки вдъхновение и творчески идеи! Това е най-важното, пък ако ще и на различни планети да сме и на различни езици да си говорим.

Опа...риа продължава с провокациите на тема кой какво може и кой кого можел или не можел да стигне...
Риа, да не се срамуваш един ден от приказките си! Каквото умея, достатъчно съм показвала. В темата за декор на масата и в безброй други теми за съвети и идеи. Това което ми се иска, го мога. А Малена се напъна в декора на масата и си остана с панерчето с дантелката. Laughing

Преди да претендираш за чужди нападки, трябва да следиш първо за собствения си език. Темата започна като конструктивна до момента докато някои хора не забълваха упреци  "коя си ти ма?"
Не желая повече да участвам глупаво мерене на заслуги. Всеки е свободен или не да възприема или не казаното съвсем добронамерено от други. Като смята Малена дизайна на Селамор за страхотен и оригинален, то си говори за нейния собствен вкус. Като мисли Миоки рендерите на руснаците за най-прогресивни в дизайна, повече от това няма да надскочи. Аз няма какво друго да кажа по въпроса.

# 87
  • Мнения: 18 542
Хохохох ти нещо май си се объркала. Руснаци и дизайн не съм споменавала.   Grinning
Спокойно може да си спестиш и пророкуванията. Както написах по-горе, квалификациите и констатациите ти за мен и работата ми не ме вълнуват.
Ще те помоля да си спестиш и дребнавите заяждания по другите теми.

Хайде остани си със здраве!

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 22:53 от Миоки

# 88
  • Мнения: 228
Изказвам лично мнение: крайно време е модераторите да се намесят, защото добрият тон и полезността на темата се изпариха преди средата на първа страница.
Вярно, забавно беше, ама вече не е...

# 89
  • Мнения: 4 380
Хохохох ти нещо май си се объркала. Руснаци и дизайн не съм споменавала.   Grinning


Защо трябва да споменаваш? То се вижда с невъоръжено око. Ако други не са запознати и не могат да съпоставят, за мен е повече от очевидно от къде копираш.
Но между другото докато погледнах назад за да видя нещо твое, видях и споменаване.
Дребнави заяждания? Имаш предвид "подмигането" в темата че не си в час със строителните етапи?
Само леко напомняне към човек, който се бие в гърди че работел с реални обекти, а не с напудрени картинки.

Общи условия

Активация на акаунт