Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здравейте мами, искам да питам дали е подходящо да слагам малко лимонов сок във водичката за пиене на бебе, което е на годинка.  До момента не съм  му давала никакви цитрусови плодове, но в лимона има много вит. С и ми се иска да го получава по някакъв начин. Аз лично много харесвам водата по този начин, защото не е нито блудкаво, нито кисело. И въобще какви плодове мога да му давам през зимата, за да съм сигурна, че ще си набави необходимите витамини?
Цитирай

София

След годинката можеш да даваш вякакви плодове,като с цитрусите трябва да захраниш постепенно,за да проследиш за евентуална алергична реакция.Не виждам причина да не слагаш лимонов сок във водата на детенцето,стига да му харесва.Преди това трябва да си сигурна,че приема лимоните добре.Освен това,витамин С в контакт с въздуха се разгражда за минути,за това трябва да приготвяш водата непосредствено преди да му я дадеш да пие и то да я изпива всичката.Няма да има смисъл да цедиш лимон във водата сутрин примерно и детето да я пие часове наред,защото вит. С на практика няма да е останал.И най-накрая,имай предвид и че лимоновият сок действа запичащо.
Цитирай

In da club

С на практика няма да е останал.И най-накрая,имай предвид и че лимоновият сок действа запичащо.

Това не го знаех. Благодаря  bowuu  Hug
Цитирай

Варна

И аз не виждам защо да не даваш лимон с водата. Стига детето да хареса този вкус, както и да подходиш внимателно при захранването.
Цитат
И въобще какви плодове мога да му давам през зимата, за да съм сигурна, че ще си набави необходимите витамини?
на практика след годинката можеш да предлагаш всички плодове, които са на пазара. Най-добре да са сезонни обаче, така че тази зима примерно можеш да захраниш с портокал, киви, мандарина. Освен тях банан,  ябълка, круша, грозде, които предполагам, че вече си предлагала.
Цитирай

Щом е на годинка може
Цитирай

София

давай смело Peace
Цитирай

Може да му даваш без притеснения,стига да му харесва.
Най-много витамин С има в чушките,и то най-вече в зелените и в шипките!
Цитирай

София

Може да му даваш без притеснения,стига да му харесва.
Най-много витамин С има в чушките,и то най-вече в зелените и в шипките!
За чушките е напълно вярно, само, че важи само за лютите!  Very Happy
Червените чушки са по-богати на вит. С от зелените.

Цитирай

Софее

И в кивито има много, също може да даваш, много е полезно.
Цитирай

Стара Загора

Не съм слагала лимон във водата
Цитирай

Белгия/София

А защо трябва да слагаш лимон?  Thinking Давай пресни плодове, всякакви може да даваш вече, освен ако детето няма някакви алергии.  Smile
Цитирай

даже и преди годинката съм давала лимон.
Цитирай

...

по-добре даваи пресни плодове  Peace
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

Лимонената киселина знам, че е вредна за емайла на зъбите.
Цитирай

New Zealand

Моя позната лекарка даваше на детето си (от бебе) отвара от шипки за вит С.
Вместо вода даваше разредена отвара от шипки. Почти никога не е давала чиста вода само и то детето си свикна с вкуса на шипките  Crazy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.