От кога?

  • 2 298
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ааа,значи няма да се занимавам да го уча..
И аз ще насоча моя да си търси жена маникюристка. Joy Joy,това ми е по лесен вариант.

# 16
  • Мнения: 793
Дъщеря ми е на 4.5 години и вече сама си реже ноктите с ножичка, не иска и да чуе аз да и ги режа.

# 17
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ааа,значи няма да се занимавам да го уча..
И аз ще насоча моя да си търси жена маникюристка. Joy Joy,това ми е по лесен вариант.

Хубава идея.  Peace Joy

# 18
  • Мнения: 372
Дъщеря ми е на 4.5 години и вече сама си реже ноктите с ножичка, не иска и да чуе аз да и ги режа.

Моят е на 5 и ако му дам сигурно ще си  одреже пръстите Не мисля,че рязането на ноктите изисква толкова внимание Като стане на 11 -12 ще го оставя да си ги реже сам ако не е почнал преди това по негово желание

# 19
  • Мнения: 581
 Мойта е почти на 9 и все още не може сама. Ако не се научи ще трябва да си търси мъж, който да поеме и това задължение към нея Laughing

# 20
  • Мнения: 9 814
В близките години няма да е.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми е на 7 и няма изгледи сама да започне да се обслужва с ножица или нокторезачка скоро. По- точно на ръцете ноктите си ги гризе(обслужването е системно), а на краката аз ги режа.

# 22
  • Мнения: 18
Моят син е на 6г. и напоследък си къса ноктите по някакъв начин с ръце. Вечер като се съблича за сън се почва едно чоплене, късане... Как не го боли, не знам, но скоро нокти не се е налагало, аз да режа.

# 23
  • Мнения: 800
Мойта е почти на 9 и все още не може сама. Ако не се научи ще трябва да си търси мъж, който да поеме и това задължение към нея Laughing
Да ама мъжете им ги режат майките, така че ще е сложна картинката.
По темата, дъщеря ми е почти на 7, но не може сама. Мисля, че аз бях доста по-голяма когато се научих да ги отрежа както трябва, а не да ги накълцам само (може би на 10-11 г.).

# 24
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми е почти на 10 г., но продължавам да й режа ноктите. Тя се опитва понякога сама, но крайният резултат е плачевен. Затова предпочитам да й асистирам.
Синът ми е на 8 и половина години, но е мнооого далече от самостоятелното рязане на нокти. От няколко месеца се къпе сам, което е голямо постижение по отношение на сръчността му.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Имаше период, в който си ги режеше сам (с нокторезачка). После нещо го домързя и аз я върша тази работа.....знам че може  Grinning...даже му показвах как да ги пили после, защото се получаваха едни ръбчета.

# 26
  • Мнения: 2 131
Ха, мойта щерка ще стане на 12г. и държи да й режа ноктите аз!Пиленето е от нея Wink
Карала съм я сама да се оправя, тя няма нищо против, но резултата на дясната ръка е плачевен.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Скоро няма да стане,въпреки че с ножиката се справя много добре и без мой надзор.

# 28
  • Мнения: 6 031
Миналата седмица и аз си зададох този въпрос.
Мисля да пробвам скоро.На почти 8 е синчето.

# 29
  • Мнения: 1 047
Каката е на 8 и не е изявявала желание досега. Трябва да се учи вече мисля.
В събота щяхме да ходим на РД и малко преди да тръгнем мъника (5г) се появява с усмивка на лице и ми показва как се е подстригала. Като  я видях, пребледнях. После се опитвахме да маскираме нещо, но без особен резултат. Като я погледнах абстрахирайки се, че сама се е подстригала едностранно, не  е толкова зле. Ако успее и отдясно да го направи, няма да ходим на фризьор.
Оня ден изяви желание сама да си реже ноктите. Накълца първия, на петия се справи доста добре. Оставихме я да си ги отреже и на др. крак. Справи се учудващо добре. Следващия път и на кака си ще отреже. Laughing
За всяко дете е различно според мен, зависейки от личностните му особености и средата в която расте.

Общи условия

Активация на акаунт