Съвпада ли първото ритниче с датата на раждане?

  • 2 861
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте, на всички бъдещи и настоящи майки.Аз чакам своето първо бебче  newsm30 с нетърпение, което пък вчера ме ритна за първи път.Естествено не се забавих да се похваля на своя приятелка newsm44 а тя ми каза да запомня   ideauu датата на която беб ме е ритнало за първи път, че на тази дата ще родя.Вярно ли е това?Някой има ли такива спомени.

# 1
  • Мнения: 2 013
Като родя ще ти кажа,малко ме съмнява това да е вярно,мен бебка ме ритна на 6-ти,а термина ми е 7 декември,а пък доки каза да имам "бойна готовност" за по-рано!Според мен не е вярно,може просто при някой жени да са се получили съвпадения! Thinking

# 2
  • Мнения: 1 554
нямам спомен,живот и здраве с второто Peace

# 3
  • Мнения: 544
Не мисля че има нещо общо. Поне при мен не е така.

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
и аз не помня кога ме ритна беба  Peace
за другото детенце обаче ще запомня Wink

# 5
  • Разград
  • Мнения: 518
За първи път чувам за такава зависимост  newsm78. Мен ме ритна за първи път някое от бебетата (незнам кой от двамата Mr. Green) някъде около Коледа, а се родиха на 02.06.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз усетих първото ритнче на 17 април, а дъщеря ми се роди на 22 септември. Така че при мен няма такава зависимост.

# 7
  • Мнения: 1 763
Баба ми е била акушерка и едно време, поради липсата на видеозони, са определяли дали да се чака бебето малко преди или малко след термин, по първото ритниче. Но сега мен не са ме питали кога съм го усетила за пръв път. А аз бях с предна плацента и късно го усетих, може да е ритало и по-рано.

# 8
  • Мнения: 165
Е значи има нещо вярно в това което ми казаха.Аз сам си записала датата на първото ритниче и когато родя ще видя дали това е вярно.

# 9
  • Мнения: 712
И аз съм чувала това поверие,но си мисля, че е точно това - поредната женска приказка от старво време, като тези за определяне на пола по формата на корема и т.н. Но не вреди - запомни датата, ако не друго ще се забавляваш през месеците на очакване. Ако има съвпадение, чудесно. Все пак шансът е 30/31 към 1  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 274
Жалко,че не съм чула за това поверие по рано,за да видя дали наистина ще са съвпаднали датите.

# 11
Няма такава зависимост. Поредното поверие. Wink Ако съвпадне първото ритниче с датата на раждане ще е чисто съвпадение според мен.

# 12
  • Мнения: 5 393
Не помня кога ме е ритнал за първи път. А пък за датата на раждане- родих планово секцио, така че няма как да разбера дали щеше да е на  същата дата така или иначе. Laughing

# 13
  • Мнения: 5 183
Не съвпадна.
Ритна ме за първи път в деня, в който моя позната роди, затова помня, че беше на 2-ри Юли, а той се роди на 14 Ноември.

# 14
  • Мнения: 6 713
При нас не съвпадна! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт