Лапароскопия при доктор Емил Филипов

  • 5 523
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте момичета,
изминаха около 2 месеца след последния път , когато писах в този форум.
Но сега вече имам установен проблем. На 9 ден от цикъла доктор Мърмърова установи задържани фоликули в десен яйчник, т.е. СПКЯ и ме изпраща при доктор Филипов от Майчин дом  София за лапароскопия.Чудя се защо на 3-ма бургаски гинеколози им трябваше 1 година , за да установят този проблем, но това вече няма значение и сега съжалявам защо не послушах момичетата от форума и да се насоча към София по-рано. Молбата ми е ако някой е правил лапаро при него да сподели впечатления и освен това се питам как да процедирам от тук нататък. Имам изследване на полови хормони, на хормони на щитовидна жлеза, микробиология и хламидия, как точно се насрочва тази процедура, може би първо трябва да направя консултация с него и след това да се насрочи лапарото. Задавам си тези въпроси тъй като София ми е доста далече, освен това трябва да си пускам болнични  и да отсъствам от работа , затова ме интересува как протича цялата порцедура,  колко време по-рано трябва да си запазя час при този доктор,освен това моля някоя от вас ако е правила скоро лапаро при доктор Филипов да сподели дали тази процедура се поема от здравнат каса и колко струва всичко плюс изследванията конкретно в Майчин дом. Забравих да кажа , че спермограмата също не е много добра ,45% нормокинезис , вероятно и там има проблем. Просто вече съм отчаяна, умирам от страх, чудя се лекува ли се СПКЯ или може би никога няма да почуствам усещането да стана майка.Моля ви да споделите опит и мнения по моя пробелм .Ще ви бъда много благодална.ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 11
Здравей ani_mih аз правих лапароскопия при д-р Филипов миналата седмица.Първото което трябва да направиш е да отидеш на консултация при него и той ще ти каже от тук нататък какво и как ще правите/носи задължително всички изследвания които имаш и на мъжа ти също/.Приемният му ден е вторник от 14 до 17 часа.Ако искаш по късно ще ти изпратя на ЛС телефона в кабинета за да си запишеш час.По принцип лапарото се поема от касата а в болницата си плащаш само за престоя.А другия вариант е да си платиш за избор на екип който да направи лапарото.Успех.

# 2
  • Мнения: 11
ЛС са ти препълнени затова ти давам тук телефоните на които можеш да си запишеш час:02/917 23 45 и 02/917 23 60.Кабинет №216,намира се в поликлиниката на болницата.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 384
ani_mih хубаво е,че си открила проблема!
спермограмата къде е правена-в бургас ли?

fani_77 ти е отговорила как да процедираш-за притеснението ти за работата ами...след лапарото ти дават 30 дни болнични доколкото си спомням Rolling Eyes,нужно е само когато отиваш на консултация при него да  се измъкнеш за 1ден

бих те посъветвала единствено да се обърнеш след това към клиника по стерилитет за да не повтаряш моята грешка и да се луташ с години от един лекар при друг Naughty
това го казвам,защото доктора ще ти направи лапарото и после....нищо-т.е. не си негов проблем след това-докато в една клиника ще действат по-етапно по твоя проблем

успех и късмет!  bouquet

# 4
  • Мнения: 3
Здравей, Ани. Прегледа при Филипов струва 45 лв. Той ще ти каже какви изслевания а неоходими и ще ти назначи лапароскопия ако се налага. За избор на екип се плаща 400лв но може вече и да е по-скъпо. Обаче и без да съм плащала д-р Филипов ми направи операцията, защото бях негов пациент. Пази всички листчета от прегледите при него. По тях се сеща какво сте правили, няма как да ни помни всичките. Правилно си се ориентирла към София. Аз се лутах по доктори 3г. и нямах поставена точна диагноза. В началото на годинта отидох в Майчин дом и сега съм бременна в 4 м. Не е вярно, че след операцията не си негов проблем. Ако се налага допълнително лечение, той ще го проведе. Щом спермограмата е лоша направете още една в МД и му я покажете. Д-р Филипов предписа и лекарства на мъжа ми за подобрване на някои от стойностите.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
моята лапароскопия също е правена от д-р Филипов ,фенестрира яйчниците,защото бях с ПКЯ.Много съм доволна от него!
Ходих първо на консултация и после ми я назначи.Аз платих само за престоя в болницата,но това беше през 2005г.
И аз подкрепям мнението,след това да се насочите към клиника за стерилитет.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт