Да преправим старите мебели!

  • 421 048
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 629
Ооооо на мога да повярвам, че ви  хващам преди да сте изписали 100страници и 250 теми преди това  Twisted Evil Следователно изчетох всичко и се записвам.  Crazy  Изгледах какви неща сте направили и направоооо Shocked какви шкафчета, какво нещо. И аз искам тези в кухнята да ги правя на нещо, защото са от преди 20години, бели са, но не ми харесват. Миоки нямам думи за гардероба Heart Eyes великолепен е!  bouquet

# 121
  • Мнения: 928
Весели празници момичета Hug
Ето една идейка http://interiorarhitektura.blogspot.com/2008/08/blog-post_4841.html.

# 122
  • Мнения: 120
Миоки,
а какви стикери си използвала за декорацията на гардероба,от къде ги купи и на каква цена?
Аз имах една идея ,затова питам,ако си намеря такива стикери ще ви покажа какво съм наумила. Hug

# 123
  • Мнения: 18 542
Стикерите са печатани на фолио в печатница, не са готови купувани.

# 124
# 125
  • Мнения: 680
Миоки,
Комплименти за гардероба! bowuu
Много харесвам бели мебели,а в комбинация с цветя направо обожавам.
Страхотна идея!

# 126
# 127
  • Мнения: 1 629
http://www.youtube.com/watch?v=NbNWklvQw7I&feature=related

това ме разби Crazy
 преди бях гледала и в часът на мама как правят от нови мебели -стари. И си спомням, че със шкурка ги правеха по-бледи на места, а после с лак Rolling Eyes нищо не си спомням май...

# 128
  • София
  • Мнения: 9 857
Много хубава тема!
Изчетох я цялата,но не намерих отговор на въпроса си и затова ще попитам,дано не се повтарям.Имаме чамова маса.На 8г е,но много си я харесваме.Предстои ни ромент и смятаме да не сменяваме масата.Има нужда от лека намеса обаче.Чамът нали е мек материал,горната повърхност на масата е цялата надрана.Просто много си личи.С какъв лак е подходящо да я лакираме,предварително изшкурва ли се?
Ето и снимка на масата/моля абстрахирайте се от присъствието на малката готвачка Laughing/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314574&pid=9683867

# 129
  • Мнения: 4 380
Много хубава тема!
Изчетох я цялата,но не намерих отговор на въпроса си и затова ще попитам,дано не се повтарям.Имаме чамова маса.На 8г е,но много си я харесваме.Предстои ни ромент и смятаме да не сменяваме масата.Има нужда от лека намеса обаче.Чамът нали е мек материал,горната повърхност на масата е цялата надрана.Просто много си личи.С какъв лак е подходящо да я лакираме,предварително изшкурва ли се?
Ето и снимка на масата/моля абстрахирайте се от присъствието на малката готвачка Laughing/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314574&pid=9683867

Яхтения лак е най-здравия и износоустойчив. Но сега има толкова много различни продукти на пазара, най-добре им познават качествата специалистите в съответните магазини. Могат да ти препоръчат и друго, консултирай се на място! Те си минават съответни обучения периодически и са в течение с новите неща на пазара.
Да, преди да лакираш, шкуриш. Върво с по-едра шкурка, после с финна. Почистваш много добре от прахта и лакираш.

# 130
  • София
  • Мнения: 9 857
Притеснява  ме дали след лакирането няма да съсипем масата,дали цвета ще стане еднакъв.Само да не си съсипя хубавата маса. Confused

# 131
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Предварително трябва да я минеш с шкурка.

Има най-различни лакове и матови и лъскави.

Може да я лакираш с безцветен лак, но да не е на водна основа.

Лично аз харесвам цветните лакове /лазурни/ - матови, може и с такъв. Обаче след това сложи отгоре безцветен завършващ.

# 132
  • Мнения: 4 380
Притеснява  ме дали след лакирането няма да съсипем масата,дали цвета ще стане еднакъв.Само да не си съсипя хубавата маса. Confused

Ако я лакираш цялата няма да и промениш цвета. Вземи безцветен лак и лакирай само плота първо. А там ще видиш има ли разлика с краката.И да има лека разлика, не мисля че ще личи с невъоръжено око. Лак търси максимално матов.
 Но аз на твое място бих и променила цвета с тониран лак някакъв. Цветът на чама не е от най-приятните. newsm78 Каквото и да направиш, необратимо не можеш да я съсипеш. Винаги може да се изшкури и прелакира наново.

# 133
  • София
  • Мнения: 9 857
.
 Но аз на твое място бих и променила цвета с тониран лак някакъв. Цветът на чама не е от най-приятните.
Точно защото харесвам цветът на чама съм се спряла на преправянето на масата,а не на закупуването на нова такава.Но вероятно ще променя цвета.Не защото не ми харесва,а защото самите кухненски шкафове ще са не от чам.А ако беше здрав материал,цялата ми кухня би била от него. Wink
Благодаря! Grinning

# 134
  • Мнения: 556
Много хубава тема!
Изчетох я цялата,но не намерих отговор на въпроса си и затова ще попитам,дано не се повтарям.Имаме чамова маса.На 8г е,но много си я харесваме.Предстои ни ромент и смятаме да не сменяваме масата.Има нужда от лека намеса обаче.Чамът нали е мек материал,горната повърхност на масата е цялата надрана.Просто много си личи.С какъв лак е подходящо да я лакираме,предварително изшкурва ли се?
Ето и снимка на масата/моля абстрахирайте се от присъствието на малката готвачка Laughing/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314574&pid=9683867
Валенце, моят мъж разбира от тези неща, та го питах за твоя проблем и той ми каза , ако може да махнете плота и да го занесете на лентов шлайф в някоя дърводелна /работа било за 10 мин./. Да се шлайфа в двете посоки - първо надлъжно, после напречно на влакната. И накрая да го минете 3 пъти с полиеританов лак.

Общи условия

Активация на акаунт