Родителите ми са ужасни!

  • 5 302
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 289
Принципно ми изглежда грозно да пишеш против родителите си във форум. Независимо какви са, човек не трябва да постъпва така.
А и едва ли някой би могъл да помогне.

И като са ти родители какво? Само това, че някой те е родил го прави родител, така ли?

Доколкото прочетох авторката не е от дом за сираци. Пораснал човек е със собствено семейство. Също така си противоречи - хем родителите й се месили в живота й, пък хем, не искали да я виждат... нещо не става много ясно. Или пък нещата са недоизпипано поукрасени.
Друго нещо - не може само "гадните" й родители да са виновни, пък тя е самата невинност. Отношенията са двустранни. Сигурна съм, че в разказа има много пропуснати неща.
И за тия неща се говори директно, а не се пише по форуми.

# 31
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Айде сега цензура...

# 32
  • Мнения: 2 471

Мисля, че doby80 имаше предвид достойнството на човека и семейството му. Уважавам това, че не писа анонимно. Принципно такива "гости" на форумите, в повечето случаи пишат "пързалки". Но, всяко правило си има и изключения.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 14:35 от Dencho

# 33
  • Мнения: 4 292
Доколкото прочетох авторката не е от дом за сираци. Пораснал човек е със собствено семейство. Също така си противоречи - хем родителите й се месили в живота й, пък хем, не искали да я виждат... нещо не става много ясно. Или пък нещата са недоизпипано поукрасени.
Друго нещо - не може само "гадните" й родители да са виновни, пък тя е самата невинност. Отношенията са двустранни. Сигурна съм, че в разказа има много пропуснати неща.
И за тия неща се говори директно, а не се пише по форуми.
Ти сигурно си израстнала в хубаво, нормално семейство? За това ти е толкова трудно да проумееш, че няма такова нещо като "двустранни отношения" когато си дете и си зависим от родители, които пет пари не дават за теб и си им едва ли не пречка.
То стига дори само казаното от майката, че авторката "е родена защото трябвало" за да му стане ясно на човек в каква среда е израстнала. Аман от такива "родители"! Не само, че са гадни, ами на подобни индивиди трябва със закон да им забранят да създават деца.  Sick
Тука е пълно с теми, в които дружно се оплюват свекървите, зълвите, етървите и т.н, но мама и тате не може, грозно било. Грозно ще е ако им изтипоса имената, аз не виждам да го е направила!

# 34
  • Мнения: 2 471
И какво, като оплюе родителите си тук? Ще върне времето или ще промени нещо? Все пак говорим за зрели хора. А и като стана дума за изоставени деца - много малко от тях мразят кръвните си майки. Да, родител не този, който създава, а който отглежда. Хубаво е всички да сме обградени от любов, но не би!

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 14:56 от Dencho

# 35
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Знаете ли колко често хора са ми казвали - това не е възможно... нали са ти родители...
Ситият на гладния не вярва.
По тази логика по форумите не трябва да има и оплаквания за съпрузите, съпругите , свекървите...
Аз лично съм казвала на майка ми - как така сега се сети че имаш дете, като 18 години не си ме погледнала? А тя съвсем спокойно, все едно,че и казвам как не ми направи любимата торта за 5ия рожден ден, ми отговори - еми  отчитам го за грешка

# 36
  • Мнения: 4 292
И какво, като оплюе родителите си тук? Ще върне времето или ще промени нещо? Все пак говорим за зрели хора. А и като стана дума за изоставени деца - много малко от тях мразят кръвните си майки. Да, родител не този, който създава, а който отглежда. Хубаво е всички да сме обградени от любов, но не би!
Абе на момичето и е криво, защо да не си излее болката? Сега ако всичко трябва да си премълчаваме, дай изобщо да не пишем по форуми. Дали нещо ще се промени или не, си е проблем на авторката - преценила, пуснала тема. Тия които плюят свекървите си и те няма да върнат времето, ама ги плюят, нали?

# 37
  • Мнения: 2 471
Знаете ли колко често хора са ми казвали - това не е възможно... нали са ти родители...
Ситият на гладния не вярва.
По тази логика по форумите не трябва да има и оплаквания за съпрузите, съпругите , свекървите...
Аз лично съм казвала на майка ми - как така сега се сети че имаш дете, като 18 години не си ме погледнала? А тя съвсем спокойно, все едно,че и казвам как не ми направи любимата торта за 5ия рожден ден, ми отговори - еми  отчитам го за грешка

Аз не казвам, че няма такива случаи.  Но, ще промениш ли нещо? Тя остарява, нали? Мислиш ли, че няма да си плати за греховете?
Против съм всякакво оплюване по форумите: свекървата е майка, тъщата също. Родата и да я плюеш до девето коляно, пак е рода. Самите ние ще бъдем - тъщи, свекърви.. Сме: бълдъзи, етърви...

# 38
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Най-много аз да си платя че тя остарява... нали ще я гледам въпреки всичко.

Иначе си права, но основно човешко желание е да се оплаче от нещо, което му тежи, ако ще и на арменския поп.

# 39
  • Мнения: 2 471
ПОжелавам ви много щастие за напред. И да кажа, че не живея в "розов" свят, но за всеки си идва "Видов ден".  Знам го от опит.  Hug

# 40
  • Мнения: 2 556
Кофти е, но такива неща просто си ги има. Ето, аз не съм анонимна, пък и на мен са ми се паднали проблемни роднини. Wink Аз и родителите ми не сме близки, но в крайна сметка всички си живеем чудесно.

И моите родители не се интересуват от мен. Изобщо. Аз съм приела, че това е неотменим житейски факт. Нямат идея как живея, какво точно работя, как се чувствам, дали съм здрава или не. Не са виждали внуците си от 3 години. Синът ми смята, че те са баба и дядо само на братовчед му, а малката дори не подозира, че има и други баба и дядо. Казвам си, да са ми живи и здрави родителите, поне са си двамата и си живеят добре, а аз винаги мога да се оправя и без тях (както и правя).

Най-добре е човек да се дистанцира и да си живее живота, а за родителите си да мисли само с добро, каквито и да са, все пак да мислиш лошо на родителите си е много гадно, убедена съм. Това е пагубно за самия теб, а какво си виновна ти, че те на са добри родители - нищо. Затова - те си имат техния живот, ти твоя и всички са доволни и щастливи. Това е моята рецепта, проверена и изпитана през годините Wink Успех от мен  Simple Smile

# 41
Момичета, наистина сте прави. Не е редно да пускам тема, в която говоря такива неща за родителите си! Не знаете колко пъти съм тръгвала да пиша, писала съм и най- накрая натискам хиксчето, защото си казвам "Какво ще занимавам хората, Какво ще се занимавам?" Но сами знаете, че в един момент човек трупа, трупа и то избива. От най- малкото нещо просто ти идва до главата и си казваш НЕ не мога повече да го тая в себе си. За това реших да пусна темата. Разбира се, че и аз имам потребителско име. Пиша във форума от доста време и знам как се отнасят хората, когато темата им се стори пързалка или решат да се подиграват в нея. За това за мен е по добре да я пусна анонимно. Не искам някой да злоупотреби после с това, че имам проблем. За пример мога да дам темата на самотната лястовичка... в нея се разигра подобна сценка. Наистина е трудно да се повярвам. Много пъти са ми казвали, че лъжа, дори свекърва ми ми го каза, но след като се запозна с тях и след куп други изцепки видя, че не лъжа. Не ме разбирайте погрешно - Аз НЕ мразя родителите си! Просто се чудя дали има и други като тях, които са напълно незаинтересовани от децата си?! Историята не я по украсявам, наистина не съм провокирала това поведение с нищо. Та то е от както съм дете, малко дете, с какво да го провокирам... Благодаря ви на всички  bouquet

# 42
  • Мнения: 378
Никога не са ми купували учебници, тетрадки, не са се интересували от мен.
Ами нали имаш стая с компютър.
Това според теб достатъчно ли е?Да не говорим за липсата на внимание което е много важно за всяко дете!

# 43
  • София
  • Мнения: 619
Перфектни  newsm78....Никак даже,но майка ми колкото и да е чепата си ми е майка-караме се ,"биеме се" на другия ден пак сме заедно.Въпреки,че описах нещата в положителната им страна,то те не са никак цветущи.Но се търпиме.Живееме под един покрив 2 семейства и компромисите летят.Винаги обаче казвам нещата-право куме в очите!Пък каквото ще да става!Борбата е на всякъде.Мой съвет е:-порежи ги 2 пъти(защото от първия път няма да се осетят).Кажи им всичко за което си мислиш.И ги отрежи-понякога подобна постъпка обръща нещата в полза на жертвата.Ако ли пък не подейства-поне ще си получила удоволетворение.Иначе абсолютно ти вярвам че нещата стоят по този начин при тебе.Кофти е ,но човек не живее цял живот с родителите си.Успех.....поеми живота в свои ръце!Един път живееш,а и не се знае до кога.Гледай си семейството а другите да се  СПАСЯВАТ.

# 44
  • Мнения: 27
Напълно ти вярвам че си в такова положние. Аз също имам много проблеми с родителите си. При мен обаче проблема е освен че нямат отношение към мен, а и много ми пречат на "новото" семейство, скоето ме поставят в ситуацията да не искам да се виждам с тях а да си бъда щастлива с детето и мъжа. Много ме боли че така се получава, но се опитвам да свикна с нещата. Прочетох доста такива проблемни истории , което е много жалко.
Относно учебниците и тетрадките, на мен са ми купували само това пък, но с изречението "Трябва да ни благодариш че сме ти купували учебници и че сме те отгледали".

Общи условия

Активация на акаунт