КОЛЕДНА ПРИКАЗКА - Благотворителни базари на ДБМ 2008г.

  • 5 092
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 662
През 2008г. фондация ДБМ има вече звена в 8 града  - Русе, Видин, Горна Оряховица, Пазарджик, Пловдив, Бургас, Кюстендил и София. Kакто и предходните четири, така и тази година, ще се организират Коледни благотворителни базари. Нека подкрепим каузата отново! Всеки, който желае може да се включи с идеи и да изработи каквото прецени,а тук е мястото да си помагаме и съветваме.
Ако някой има въпроси, нека пита в темата или на лични и при първа възможност ще му отговоря.
Ето и градовете,местата и датите на базарите:
София-13 и 14 декември - МОЛ София, на бул.Стамболийски
Горна Оряховица -13 и 14 декември - на центъра
Велико Търново - 20 и 21 декември- МОЛ-В.Търново
Пловдив -20 и 21 декември в Шопинг - мол Екселсиор от 10 до 18ч.
Видин -10 и 11 декември - МОЛ Видин-Пикадили
Русе -11,12,13,14 и 15 декември - площад Свобода 6
Бургас -13 и 14 декември-пл.Тройката
Можете да влезете тук  и да разгледате всичките красоти!  Hug
А това са част от албумите с направените неща до сега,моля кажете кое ви харесва и бихте си купили за да преценим от кое да правим по-повече,има още красоти в темата в хоби!   Peace
София
shoshkata
Здравка79
Бабилия
vst_80
gudzy
Дивиана
Pinkie
kalaza
kalaza-2
mery_poppins1
frants
mimes
mamutche
Пловдив
maika mu na titi
ICE_89
antom
Горна и Търново
devilkin
сборен
mamutche
Русе
DjastaPrasta
kabzimalka
ramatahata
луси
GALI-S
chockolina
Дидк@
Бургас
madlena
Ianina
venividivince
addi
Това са момичетата по градове,с които можете да се свържете ако имате въпроси или да им изпратите нещата,коите сте сътворили Peace
София-Чут Чут,Karol&Erik,gudzy
Горна Оряховица и Велико Търново-Дидка
Пловдив-mili.m
Видин-lorys
Русе-kabzimalka
Бургас-Amelia,madlena

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 00:04 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 908
Хааааааааа, първа съмммммм  Party
Супер тема, Верче, браво  Heart Eyes
Много творчески идеи и сръчни ръчички ви желая  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
От мен ще има облаци и даже мисля да са доста,
но чакам Летящата да ме зарадва  Rolling Eyes

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
ОООо и тука имало темичка   Да си пожелаем, по-вече помощници, по-вече късмет и още по-успешни базари от миналогодишните
                                                                   

# 4
  • Мнения: 2 550
има стархотни неща и ме е яд, че няма да съм в софия по това време...
изпуснах великденския базар, сега и този 
що така няма да има базар във варна...можех поне там да се класирам  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 195
От мен ще има облаци и даже мисля да са доста,
но чакам Летящата да ме зарадва  Rolling Eyes
Джул наистина ли ще направиш облаци Hug
много ти благодаря, знам колко трудно ги правиш, помня и как не спа заради обещаните но и ти си спомни каквъ хит бяха на базара в НДК
тази година си заплювам един, миналия път не си купих а да има за другие, сега път ще си купя Hug

# 6
  • Мнения: 116
какви са тези облаци, кажете много ме заинтригувахте newsm78

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
какви са тези облаци, кажете много ме заинтригувахте newsm78

жестоки са Peace
аз само ги видях ,но и аз като Крис не посмях да си купя за да има за другите.Джулка,пазиш ли снимки о?Тогава май даже не успяхме да ги снимаме  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Това са моите облаци, но определено на живо са много по-хубави и ефектни  Hug

http://images12.snimka.bg/001493629-big.jpg

http://images12.snimka.bg/001493630-big.jpg

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тази година с прискърбие съобщавам, че ще съм само посетител, а не участник.  Rolling Eyes Направих няколко неуспешни опита да започна картичките, но Малкия трол не търпи творчеството ми.  ooooh! Един от опитите ми беше да рисувам, седнала на камината (че е на високо), но той се опитва да се покатери при мен.  Laughing Къса, дърпа, краде ми моливите и бяга, ужасен е! Naughty
Догодина дано е човек вече, да разбере.  Praynig
П.П. Това означава, че и никой няма да получи специална гугулска коледна картичка, приятели. Съжалявам.  Sad
П.П.П. Започвам агитация сред близки и познати, да посетят базара.  Hug

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тази година с прискърбие съобщавам, че ще съм само посетител, а не участник.  Rolling Eyes Направих няколко неуспешни опита да започна картичките, но Малкия трол не търпи творчеството ми.  ooooh! Един от опитите ми беше да рисувам, седнала на камината (че е на високо), но той се опитва да се покатери при мен.  Laughing Къса, дърпа, краде ми моливите и бяга, ужасен е! Naughty
Догодина дано е човек вече, да разбере.  Praynig
П.П. Това означава, че и никой няма да получи специална гугулска коледна картичка, приятели. Съжалявам.  Sad
П.П.П. Започвам агитация сред близки и познати, да посетят базара.  Hug

 Hug

важно е някакво у4астие  Crazy.....Аз винаги съм купува4 Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
Василиса, аз точно поради тази причина ще творя всяка нощ
между 22.30 и 7.30 сутринта - колкото мога.

Тук е мястото да благодаря на Летящата - взела ми е матряли  Hug
Тез дни ще се видим да ми ги предаде и започвам.
От сега казвам - бройката е ограничена.  Whistling

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 13:42 от МаМаКуин Светкавицата

# 12
  • Мнения: 116
Моля те дай малко инфо как ги правиш (облаците) и от какво  Praynig

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Василиса Умница, и аз все по-късни доби гледам да творя, че Симона много ми хаби материалите. Що тубички с блестящо лепило извърка, не е работа! ooooh! Тази вечер ще кача останалите картички, които съм направила. Peace

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Василиса Умница, и аз все по-късни доби гледам да творя, че Симона много ми хаби материалите. Що тубички с блестящо лепило извърка, не е работа! ooooh! Тази вечер ще кача останалите картички, които съм направила. Peace
И това пробвах, но вечер съм толкова изморена, че заспивам в 10-10'30. През деня работя (и отглеждам поколението), а нощем ме буди тролът (средно по шест-седем пъти). Явно и възрастта си казва думата,  Mr. Green силите не ми достигат.

# 15
  • Мнения: 120
Момичета, момичета, какви красоти сте сътворили! ooooh! newsm10 smile3501 newsm81  madnoel Hands Clap Толкова коледно ми стана, толкова хубаво като ги разгледах!Всички сте чудесни, но ето нещата , които ми направиха най - силно впечатление:
Ianina - много оригинални картички, според мен развиват мисълта чрез геометрия Grinning Много ми харесаха!shoshkata , бутилката с розата и птицата е номер едно!Здравка 79, много ми харесаха бродираните ти джуджета, възхитих се на търпението ти, изпипана работа!vst 80, поставките за хранене са божественярски!gudzy, ти си моя фаворит Mr. Green бутилчиците и рамките ти са великолепни,kaluza, играчките от филц са  Hug, frants, хрумването със звездите е много интересно, майка му на тити - великолепен пачуърк,ICE 89, е нямам думи!Снежкото е прекрасен, а също и котето, много си добра Peaceкак ми се ще и аз да ги умея тези неща! :roll:antom, тези малки кутийчици са вълшебни #Crazy, kabzimalka ,великолепни снежинки, и ангелчето много ми хареса....GALI-S тези плодове ще ги изяяяямммм Crazy Crazy CrazyСтрахотни са!Дидка@, ще дойда на базара ако не за друго то поне заради охлювите , костенурките и калинките  Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesПрекрасни са , много са готини.madlena , кутийката с мечето е божествена, addi камбанките ти ей сега ще зазвънят, толкова са нежни, че сякаш не са плетени , а са правени от кристал! #CrazyАз тази година мислех да правя нещичко за коледния базар, но не сколасах поради същата причина за която говори мамата на двете тролчета Laughing Laughing LaughingНо много ми се иска да участвам като купувач, бихте ли казали на кои дати и къде ще се проведат базарите?

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
бихте ли казали на кои дати и къде ще се проведат базарите?
Има ги в първия постинг, написани с големи червени букви:
София-13 и 14 декември - МОЛ София, на бул.Стамболийски
Горна Оряховица -13 и 14 декември - на центъра
Велико Търново - 20 и 21 декември- МОЛ-В.Търново
Пловдив -20 и 21 декември
Видин -11 и 12 декември
Русе -11,12,13,14 и 15 декември - площад Свобода 6
Бургас -13 и 14 декември-пл.Тройката

# 17
  • Мнения: 120
 Embarassed Laughingне знам да се смея ли , да плача ли от своята глупост...
Аз на 13 декември имам рожден ден, и ще взема да си подаря нещо от Коледния базар! Wink

# 18
  • Мнения: 116
E Rocкmama2 не бъди самокритична, благодарим ти че си отделила време и си разгледала нещата, мнението ти е важно за нас   bouquet

# 19
  • Мнения: 120
ramatahata, много благодаря за поканата!заслужаваше си !дано повече хора видят каква красота творите с ръцете си!
Много ми хареса златистата звезда, така и не разбрах от какво е направена Thinking
А вазата с червените цветя е направо олицетворение на лятото, представям си я как стои на отворения прозорец, на който се повява снежно бяло перде, пълна с макове например....Ммм, размечтах се!
А идеята за кубче - календарче е  Sunglassesстрахотна!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 181
Всичко е много хубаво,но аз се влюбих в тези украси
http://nikoleto.multiply.com/photos/album/32/koleda_2008_ukrasa
Ако може от тях да има повечко Laughing
Вазите,венците също много ми харесаха Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 116
Публикувана от: Rockmama2 
Вмъкни Цитат

Много ми хареса златистата звезда, така и не разбрах от какво е направена
А вазата с червените цветя е направо олицетворение на лятото, представям си я как стои на отворения прозорец, на който се повява снежно бяло перде, пълна с макове например....Ммм, размечтах се!
А идеята за кубче - календарче е  страхотна!

Звездата е от самозалепващо фолио и е модел от оригами. Такова е и кубчето, модела го откраднах от форума Оригами,  благодарско на тях. А на вазата рисувах коледна звезда,  smile3533 ама незнам ко се е получило.
Още веднъж ти благодаря за отзивите и покани твои приятели да си кажат мнението.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Моля те дай малко инфо как ги правиш (облаците) и от какво  Praynig

В резюме:
- материали
* кутии от торти "Неделя" - само тяхната вътрешност е златна
* панделка за цветя - за целта съм се снабдила с 2 огромни ролки - златна и сребърна
* луксозна хартия за визитки, с която ме снабдява Летящата крава и е най-трудно откриващия се  материал.
- изработка
* Луксозната хартия се изрязва като облак
* С шаблон се рисуват звезди, които също се изрязват
* Изрязват се кръгчета от златните кутии, които се залепват
на гърба на облака, така че на лицето да се виждат звезди
* Опаковачната лента се разрязва на тънки ивици с различна дължина
* Лентите се залепват в долната опакова част на облака
* Изрязват се звезди, колкото ленти сте залепили
* Залепват се за самите ленти

Когато се закачи на стената е приказно  Hug

# 23
  • Мнения: 116
Благодаря ти за подробното описание, дали може да си изпросим някои за Русенския базар  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря ти за подробното описание, дали може да си изпросим някои за Русенския базар  Praynig

Принципно не е невъзможно, но само ако някой с кола ги закара.
Иначе, пречупят ли се лентите, ще стане грозно  Naughty

# 25
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз да си кажа и тука, че ако някой по трасето Горна Оряховица - Варна иска да ни помогне за предстоящите два базара тука- в Търново и Г.Оряховица  Hug може да ми пише и като си ходим до Варна да минем да вземем сувенирите, давам и адреса си , можете да ми ги пращате по пощата за моя сметка...просто нахвърлям предложения   Flutter премесени с призив за помощ за базарите ни  Heart Eyes
 newsm78 не е ли по-добре да се закове темата, че май  Crossing Arms току отива назад в страниците
Аз вчера си понакупих разни помощни нещица от магазинчето на мартеничковият сайт във Варна и запратям ръкави  Mr. Green
 Rolling Eyes първо писах, сега отивам да изчета и разгледам вашите творения и описания

# 26
# 27
  • Мнения: 120
gudzy, много е хубаво!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Я,таз тема що съм я пропуснала newsm78
МаМаКуин Светкавицата ,Облаците наистина са много оригинални Peace ramatahata Имам една идейка... Winkднес няколко пъти ти звънях...ама от друг номер и късно стоплих що не ми вдигаш

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
МаМаКуин Светкавицата ,Облаците наистина са много оригинални Peace

Благодаря ти  Hug
Днес Летящата ме снабди с най-важния материал  Hug
От утре отварям манифактурата за коледни чудеса  Heart Eyes Hug

# 30
  • Мнения: 743
Малко нови неща и от мен  Laughing
http://picasaweb.google.com/vstlis/200802?authkey=zNXkmmhwjuM#5267282073893745714 - от тук до края на албумчето  Laughing

# 31
  • Мнения: 2 891
Всичко е много хубаво,но аз се влюбих в тези украси
http://nikoleto.multiply.com/photos/album/32/koleda_2008_ukrasa
Ако може от тях да има повечко Laughing
Вазите,венците също много ми харесаха Heart Eyes

Аз също ще взема от украсите бая. От сега ви казвам, че ще купя към десетина  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 7 110
Запис.
Ще се опитам да намина и да си избера нещо. Избор има.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 872
Привет, момичета, миналата година купувах коледни картички от базара в МОЛ София, тази година реших да направя... ще мога да направя към 30, по-късно ще ги  снимам.
Дайте ми адрес къде да ги пратя, предполагам за София правят повече мами. По-добре да пратя във Видин или Търново, за мен е все тая, защото ще ви ги пратя по пощата...
Вие кажете...  Peace

# 34
  • Мнения: 116
Може и за Русе Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 872
Русе печели като най-бърз.  Wink Прати ми адрес на лични, до няколко дни ще гледам да съм готова  Hug

# 36
  • Мнения: 2 502
късно ли е за Видин  Embarassed

# 37
  • Мнения: 872
Освен да ги разделя и пратя на 2?
По колко мислите да продадете? аз трудно ще направя повече от 40  Embarassed

# 38
  • Мнения: 116
Не се притеснявай, колкото успееш.

# 39
  • Мнения: 872
Малко снимки и от мен, дано да Ви харесат  Blush
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=308283

lorys, дай ми адрес на личи, в понеделник ще пратя каквото съм направила, на теб и ramatahata по равно ...

# 40
  • Мнения: 116
Много са хубави   bouquet благодаря още веднъж.

# 41
  • Мнения: 1 523
Страхотни красоти видях тук!Поздравления за всички творци!  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 849
Невероятни неща сте сътворили, момичета! Ще поканя приятели да посетим базара!  Благодарим! bouquet
Сложете реклама на видно място във форума, да я видят повече хора!  Hug

# 43
  • Мнения: 1 287
Има много красиви неща.Дали ще ми стигнат парите,да си купя всичко,което си харесах!?

  bouquet

# 44
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Гледам аз  newsm78 нашата Бозгунова, че е надиплила едни красиви хартиени топки от залепени понагънати кръгове , пък то от къде е взела идеята...много красиво става....и не само това-всичко сътворено до сега е неповторимо!

# 45
  • Мнения: 581
Може ли някой да обясни къде в МОЛ-а ще е разположен базара?

# 46
  • Мнения: 4 195
Може ли някой да обясни къде в МОЛ-а ще е разположен базара?
все още не сме сигурни, тази седмица ще знаем и ще пишем, миналата година бяхме пред Бюти зоната и горе до входа на киното, за тази година, казаха, че са ни запазили специално място Peace

# 47
  • Мнения: 2 502
 до MariaF

Мери ,защо не каза ,че ще изпращаш картички чак от Белгия ,умрях от срам като видях клеймото
изобщо не съм погледнала профила ти
леле ,колко ме е срам,защо ли бях решила ,че си от Пловдив  Hug
та и на опашката се наредих Heart Eyes

ДБМ Видин  БЛАГОДАРИ !

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 872
Няма проблем, искрено се надявам да се харесат и по-важно - да се продадат  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте вълшебници!!!!

Записвам се, със сигурност ще ви посетя в София. Чакам да кажете къде точно ще ви позиционират, макар че няма да се затрудня да обиколя навсякъде и да ви намеря.

# 50
  • Мнения: 4 195
за София едното сигурно на 100 % място в МОЛ-а е при входа на киното на последния етаж Heart Eyes
Искам да кажа и тук, че сувенирите за базара в София, ще събираме на 6-ти декември от 10.30 до 12.30 в Кино Арена, на втория етаж където са заведенията Heart Eyes
И да помоля и тук - имаме спешна нужда от стойка за картички Hug

# 51
  • Мнения: 804
Мили млади дами от клюкарника, ако случайно ви остане време между клюките и малините да надзърнете и в тази тема, напомням, че днес е четвъртък.
Моля направете си програмата така, че да можете да посетите базарите в събота и неделя.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 11 340
А в Русе - още днес можехте, а и до 15-ти!!!

# 53
  • Мнения: 1 523
За да сме по- точни в Русе базара е до 14.12.(неделя вечер).

# 54
  • Мнения: 804
Ето малко снимки отк базара в София:
http://picasaweb.google.bg/borislava.doncheva/200802?authkey=jKKgNNBjMuQ#

# 55
  • Мнения: 2 891
Дами, перфектни бяхте  Hug

# 56
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Момичета, страхотни неща сте измайсторили!

Невероятни сте!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 402
Искам и аз да Ви кажа, че се бяхте представили страхотно. Аз се побърках от лудницата в неделя и направо се запътих към щанда до входа на киното, и от там си купих от прекрасните нарисувани шишенца  Laughing от един татко предполагам  Laughing
След това слизайки надолу се преборих с талпата и открих и втория щанд  Laughing

# 58
  • Мнения: 908
Искам и аз да Ви кажа, че се бяхте представили страхотно. Аз се побърках от лудницата в неделя и направо се запътих към щанда до входа на киното, и от там си купих от прекрасните нарисувани шишенца  Laughing от един татко предполагам  Laughing
След това слизайки надолу се преборих с талпата и открих и втория щанд  Laughing

Не е все още татко, това е едно от момчетата, които живее в защитеното жилище  Peace
Благодаря  Hug

# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Искам и аз да Ви кажа, че се бяхте представили страхотно. Аз се побърках от лудницата в неделя и направо се запътих към щанда до входа на киното, и от там си купих от прекрасните нарисувани шишенца  Laughing от един татко предполагам  Laughing
След това слизайки надолу се преборих с талпата и открих и втория щанд  Laughing

Не е все още татко, това е едно от момчетата, които живее в защитеното жилище  Peace
Благодаря  Hug

да Heart Eyes,това е Иван  Hug

благодарим на вси4ки,които се вклю4иха и тази година......Официалните благодарности ще ги полу4ите като оформим вси4ко необходимо,НО........вие си знаете-СТРАХОТНИ СТЕ  Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 2 818
Много симпатичен човек, много ентусиазиран и оптимистичен Simple Smile Бях сигурна, че е някой татко...

Наистина на базара имаше чудни неща!

# 61
  • София
  • Мнения: 1 402
Не е все още татко, това е едно от момчетата, които живее в защитеното жилище  Peace
Благодаря  Hug

Е значи му пожелавам скоро да стане  Hug наистина беше много слънчев и отзивчив

Общи условия

Активация на акаунт