Отговори
  • Мнения: 400
Колко деления се изваждаха при мерене на температурата в дупето?

Много ми е важно, че бебо много се разстройва като мерим под мишничката, а трябва да се следим тази нощ, та ми се ще да е по-малко сресиращо за него.

Мерси!!!

# 1
  • Мнения: 3 157
Най-надежното мерене на температурата е ректалното;под езика около с 0.2 градуса,под мишницата показва с около 0.5 градуса по-ниски стойности.
Рано сутрин е най-ниска,привечер-най-висока;има индивидуални различия.
Хранене,дрехи,емоционална възбуда и физическа активност(силен плач) могат да покачат температурата до 38градуса.
Нормално-до 37.5градуса
субфебрилна температура-до 38.0 градуса
висока температура(треска_-до 41 градуса
хиперпирексия-над 41.0 градуса
Кърмачетата и малките деца имат по-висока телесна температура от възрастните.

# 2
  • Мнения: 3 157
При покачване на температурата: крайниците да са студени,коремът топъл(централизиране на кръвообращението).При понижаване на температурата:цялото тяло е топло.
За понижаване на температурата:леко облекло,свеж въздух,хладни напитки,компреси на краката и гърдичките или постепенно охлаждаща баня често са достатъчни.при температура над 39.0 градуса(натоварва се кръвообращението)и при силно влошено общо състояние лечението е медикаментозно-демек даваш Панадол/Калпол/Парацетамол/Ефералган сир.-каквото имаш

# 3
  • Мнения: 400
Мерси много за изчерпателната инфо:)

Няколко доктори обаче ми бяха казвали, че ректалната темп. излиза по-висока и за да се получи реалната трябва да се извадят няколко деления...май бяха 3, ама не съм сигурна.
Е, та това ми е въпроса-колко бяха???

# 4
  • Мнения: 3 157
Ми това е учебник по медицина-немски при това доста нов...незнам кой какво и защо ти го е казал иначе newsm78

# 5
  • Мнения: 1 687
http://www.doctorsbg.com/content/view/41/46/

ДАно ти помогне  Praynig
НОРМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ДЕЦА    

Нормална телесна температура при деца измерена ректално е до 37,80С, а измерена аксиларно - до 37,0 0С. Най-близка до температурата на тялото е ректалната температура и това е най-точното място за измерване, особено при  кърмачета и малки деца.  За целите на практиката е прието , че температурата измерена със стандартен живачен термометър ректално се колебае от 36,2 0С до 37,8 0С , а измерена под мишницата (аксиларно), се колебае от 36,0 0С до 37,0 0С.

 

Аксиларната температура е с 0,5 0С до 1,0 0С градус по–ниска от ректалната. Нормалната телесна температура се променя в рамките на денонощието, като най-ниска е от 3 до 5 часа  рано сутрин, а най-висока около 17 – 18 часа привечер. При децата от 2 до 6 години, тези колебания са в пределите на 0,9 0С. Този денонощен ритъм на температурата се нарича циркаден ритъм и отсъства при кърмачетата и децата до 2 годишна възраст .

# 6
  • Мнения: 5 790
Мерси много за изчерпателната инфо:)

Няколко доктори обаче ми бяха казвали, че ректалната темп. излиза по-висока и за да се получи реалната трябва да се извадят няколко деления...май бяха 3, ама не съм сигурна.
Е, та това ми е въпроса-колко бяха???

Ректалната е с  0.5 повече, т.е вадиш толкова.

# 7
  • Мнения: 1 237
Вадиш 0,5 т.е.,ако ректално има 38.0,значи е 37.5.

# 8
  • Мнения: 400
Благодаря ви момичета, на всички, много сте мили!

# 9
  • Мнения: 9 973
да кажеш наред ли е всичко Flutter

# 10
  • Мнения: 209
Вадиш 0,5 т.е.,ако ректално има 38.0,значи е 37.5.

стискаме палци  Peace

# 11
  • Мнения: 4 335
Вадиш 0,5 т.е.,ако ректално има 38.0,значи е 37.5.
И на мен доки така ми каза Peace
Дано всичко е наред Laughing

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Мерси много за изчерпателната инфо:)

Няколко доктори обаче ми бяха казвали, че ректалната темп. излиза по-висока и за да се получи реалната трябва да се извадят няколко деления...май бяха 3, ама не съм сигурна.
Е, та това ми е въпроса-колко бяха???

Ректалната е с  0.5 повече, т.е вадиш толкова.
Peace

# 13
  • Мнения: 224
Да и аз знам, че се вади 0.5.  Peace

# 14
  • Мнения: 840
Вадиш 0,5 Peace

Общи условия

Активация на акаунт