Размисли и страсти! Да поговорим за мързела.

  • 3 988
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 400
Има ли мързелът почва у вас?
Има ли мързелът положителни страни и какви са те?
Има ли значение колко често се практикува мързел? И до какво води НЕпрактикуването му?

Нека разсъждаваме мързеливо-неделному по този тъй наболял въпрос!   bouquet

Моето разсъждение по темата - ако го нямаше мързела, никога не биха изобретили дистанционното управление например. Или далечното както галено го назоваваме у нас.
Като се позамисля (стига да не ме мързеше толкова Mr. Green) може би ще се сетя и за други положителни негови проявления.

Вие сещате ли се?

# 1
  • Мнения: 5 393
Предразположена съм към мързел определено.  Като ме хване понякога не ме пуска с дни. Борбата за преодоляванто му е тежка и изморителна, но засега успявам. Е, от време на време губя битката. Положителни страни?  Много добре си почивам мързелувайки, особено ако няма кой да ме разсейва и притеснява. Не знам до какво води НЕпрактикуването му, защото аз го практикувам редовно- поне 2 пъти в седмицата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Има ли мързелът почва у вас? - ооо да. Цитирам баба си, лека и пръст "ако те болеше толкова колкото те мързи, щеше да си умряла" Joy
Има ли мързелът положителни страни и какви са те? - пак поговорка ( тя уж е с ироничен и негативен уклон, но аз я намирам за много вярна) - "накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл". Ами така си е. И не само за дистанционното,което си споменала. Според мен много улесняващи живота ни изобретения са направени именно от мързел. Така де, ми те работливите от работа нямат време да изобретят нищо. Wink
Има ли значение колко често се практикува мързел? И до какво води НЕпрактикуването му? ей тука вече ме хвана, може и да имам мнение, ама ме мързи да го облека в думи Laughing А да, на втората част от въпроса - до гърбавеене води. hahaha

Как пък ти хрумна това, пък и как не те домързя да го напишеш. Че и на мен да ти отговоря newsm78 Ей повредила съм се нещо, ще ида да полегна докато ми мине. Laughing

# 3
  • Мнения: 12 662
Мързелът е в основата на всички велики открития. Нютон си е лежал под дървото, когато ябълката е паднала. Ако беше кОпал, нямаше да открие гравитацията. Уат седял и наблюдавал чайника на майка си.
Аз амбицирано мързелувам, но досега не съм направила велико откритие. Но не губя надежда и продължавам.

# 4
  • Мнения: 1 400
Ето ви и още една положителна страна на мързела - вчера на гости ми беше свекървата. Откри, че съм пропуснала да обера една паяжинка в кухнята. Тръгна си възмутена Whistling Mr. Green
Щом тя си излезе се замислих - брей, че то не било толкова лошо.... ThinkingКак да не си пуснеш тема по този повод,а?
Аз амбицирано мързелувам, но досега не съм направила велико откритие. Но не губя надежда и продължавам.
С постоянство към успех! Peace

# 5
  • sf
  • Мнения: 10 120
ох, понякога/доста често/ толкова много ме мързи,че чак не ми се живее, щото трябва да дишам и да мисля  Joy
ама той мързела не мори, а мъчи  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 678
Най-мързеливи са талантите!
Съдя по себе си. Laughing Wink Laughing

# 7
  • Мнения: 2 161
Не знам какво е това мързел.Аз съм работна госпожа.

# 8
  • Мнения: 17 546
А колко много хора казват за себе си: "Аз съм работохолик!" Joy Аз пък съм мързелохолик! bowuu Особено когато ми се случи да е събота и неделя (както сега), които са нормални почивни дни за нормалните хора, в които аз обикновено работя. Понеже като дете ме юркаха здраво и по всяко време, и не знаех що е то съботна и неделна почивка, сега като трябва да се направи нещо, просто го правя когато ми дойде Музата, а не когато някой каже, че трябва. Няма да се свърши света, ако не се направи веднага. Толкова е готино да мързелува човек!  Crazy Ето, днес станах в 11, като ме събуди приятел с думите: Принцесо, стана ли или аз те събудих? Егати готиното! Laughing Crazy Flutter

# 9
  • Мнения: 304
 bowuuнямам време да мързелувам Joyиначе обичам да мързелувам

# 10
  • Мнения: 581
Има ли мързелът почва у вас?- Не само почва, а и дълбоки корени е пуснал в мен.
Има ли мързелът положителни страни и какви са те?- Аз не виждам отрицателни страни.
Има ли значение колко често се практикува мързел? И до какво води НЕпрактикуването му?- На мен ми се отразява прекрасно ежедневното мързелуване.Непрактикуването според мен води до излишни отрицателни емоции, настроения и кофти отношение към околните.

# 11
  • Мнения: 54
Мързелът е двигател на прогреса! smile3524

# 12
  • Мнения: 2 716
Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл!

Мързелът ми ме е научил на ред. За да не правя едно нещо два пъти, върша всяко нещо така, както трябва. Един вид перфекционализъм!

# 13
не понасям мързеливи хора

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Завиждам на хората, които умеят да мързелуват. Здравословно е. Аз не мога да стоя така, без да правя нищо. Всъщност, обикновено върша няколко неща едновременно (както в момента Laughing). Мъжът ми се дразни. Казва: "Не можеш ли да седнеш поне за мъничко?". Аз сядам на една кълка и пак си намирам нещо за правене.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт