С какво и в кой месец захранихте?

  • 6 182
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 405
Захраних след навършен 6 месец - педагогически.
Първото което дадох беше картоф.

# 76
  • Мнения: 317
Захраних Вики на пет месеца и половина с пюре от тиква с картоф на Хип. Първия ден дадох само една лъжичка, на следващия ден две и т.н. След петия ден давах, колкото поиска, но от същото пюре, според мен не трябва да се сменят бързо пюретата /поне отначало/, защото бебетата нямат изградени добри вкусови рецептори и се объркват, поне така каза лекарката. В началото се започва с оранжеви пюрета и след тиквата с картоф, давах ранни моркови, различни зеленчуци и т.н. - все на Хип. Две седмици след зеленчуковото пюре, което давам на обяд, въведох плодово пюре следобед между храненията. След още две седмици въведох каша, която давам към 17-18 часа. Давам през ден, защото редувам с плодово пюре. Накрая започнах да давам и местно пюре. И сега сме на тази схема - кърмене, зеленчуково или местно пюре на обяд, следобед пак кърмене, късно следобед каша или плодово пюре плюс кърмене, вечер кърмене. Утре мисля да пробвам и с попара за закуска, а в края на месеца ще пробваме храна от детската кухня.  chef

# 77
  • София
  • Мнения: 1 262
Захраних на 5 месеца (без 5 дни) с оризова безмлечна каша. Много внимавах със захранването в първите месеци, всичо въвеждах постепенно и по схема. После станах по-смела и бърза. За радост до момента нямаме проблеми с алергии и т.н.  Praynig

# 78
  • Мнения: 3 932
В края на 5-я месец със зеленчукво пюре (картофи и домашни моркови), после постепенно започнах да въвеждам нови съставки като изчаквах за евентуална реакция 3-4дена преди да въведа нов продукт.

Преди това съм давала и ябълков сок, сок от моркови и плодови пюрета...

# 79
  • Канада
  • Мнения: 494
На 6 месеца и 19 дни захраних с мезмлечна оризова каша!Може би две седмици му давах всеки ден по малко.После въведох кратоф,сладък картоф,морков,тиква.....Давах по малко всеки ден,като изчаквах 7-10 дена преди да въведа другата храна.По късно въведох плодовете,след 10 ти месец дадох яйце,а месец по късно и месо.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 675
На 6 месеца и 1 седмица - с пюре от картоф, смесено с кърма.

# 81
  • Мнения: 991
Бях много объркана на тема захранване. Захраних на 4 и половина месеца. Започнах със зеленчуковите пюрета - морков, сладък картоф и грах (грахът го отказа), малко по-късно тиква. Плодовите пюрета почнах от 5 месеца, тогава включих и оризовара каша, защото педиатърката каза, че бебка била заслабнала. В началото давах едно пюренце (тук те са 70гр.) на 3 пъти и после включвах новата храна. И доссега това си ядем. Лекарката ни каза да не даваме пшеница до 9 месец и затова не давам попари засега. За месото каза да не давам изобщо пюрирано месо. Като започнела да дъвче да съм давала на малки парченца. Тя пък засега не е изкаеала никакви зъбки... Кога ще я докара дотам да дъвче месо не знам... Давах й малко обезсолено сиренце объркано в оризовата каша преди една седмица - не го хареса. Яйца чак след година, кисело млекце - като навърши 8 месеца.

# 82
  • София
  • Мнения: 112
Захраних го на 5 м и 11 дена с домашно картофено пюре, приготвено с кърма.

# 83
  • Мнения: 224
Шести месец захраних с оризова каша.

# 84
  • Мнения: 247
Захраних на 6 месеца с домашно приготвено картофено пюре с кърма. Peace

# 85
  • Мнения: 35 961
6 м., оризова каша

# 86
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
На 6 мес. и 21 дни ( падна се на деня на детето  Simple Smile ), с оризова каша.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 185
Отговорих с първата опция, със сок от ябълка! Голямааааааааааа грешка...

# 88
  • Мнения: 236
Захранвам в момента с домашно приготвено картофено пюре с АМ, като увеличавам по лъжичка всеки ден и така до цяла доза за обяд. След това ще добавя морков, тиква, плодове и т.н,  и след това като свикне ще мина предполагам на Хипп. Не виждам обаче какъв е проблема в ранното захранване???!!! Разбирам, ако детето е по-проблемно - да, но ако всичко е нормално, няма алергии и т.н - мисля, че си е съвсем естествено. Та майките, които са гледани по методите на педиатрите от "старата школа" какво, да не им има нещо, напротив.

# 89
  • Мнения: 535
Захраних на пет месеца и половина с оризова каша. Давах три дни от всяка нова храна като постепенно увеличавах количеството, след това започвах с друга, без да правя почивки  Peace За заместване на хранене при нас не можеше да се говори  Confused Докато не спрях да я кърмя си ядеше максимум по 100 грама "нормална" храна  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт