Peg Perego Uno или Pliko P3 Completo

  • 1 424
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте!
Сигурно има подобни теми по въпроса, но ми се иска да ви попитам, коя от двете бихте предпочели: UNO или Pliko.  Ако сте ползвали споделете.. Става въпрос за зимно бебе..чудя се затова защото: UNO ми се струва по-широка и по-стабилна..с по-големи гуми, но пък Pliko е по свежа, като разцветки и десен. Uno е с цяла дръжка..  голям + ли е това? Все ме тегли към втората, но ме притеснява, че е по-тясна и малка... И при двата случая ще вземем кошче за кола, което ще ползваме....Не знам  newsm78 .. дайте съвет?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 276
аз имам Pliko. Нямам UNO и не мога да ги сравня, но поне мога да ти дам мнение за Pliko.
Много е удобна - и за майката, и за бебето. Дори на 1 год и половина дъщеря ми без проблем спи в нея и й е удобно, така, че не се притеснявай, че ти се струва тясна или по-малка. Достатъчно стабилна е, лека е, сгъва се като чадър (за разлика от UNO, която е като книга, тъй като е с една дръжка). До колко е плюс едната дръжка - може би е по-скоро въпрос на навик. Да, ако трябва да управляваш с една ръка е по-добре да е с цяла дръжка, но пък не го правиш непрекъснато  Grinning и човек може да се справи и с двете дръжки когато се наложи за малко.
Питай, ако мога да ти помогна с нещо  Hug
леко раждане!  Hug

# 2
  • Мнения: 16
UNO Peace Широка и дълга . Супер е!

# 3
  • Мнения: 17
Благодаря   bouquet
Тея, мислиш ли, че столчето за кола е достатъчно и няма да имаме нужда от зимен кош примерно Simple Smile Видях, че си от Варна... където съм и аз в момента.. И какво е положението с колелцата...не са от най-големите...нормални са..как се справяш при неравности и дупки, че аз след някой и друг месец се връщам в Сф, а там е направоооооо  #Crazy..?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Благодаря   bouquet
Тея, мислиш ли, че столчето за кола е достатъчно и няма да имаме нужда от зимен кош примерно Simple Smile Видях, че си от Варна... където съм и аз в момента.. И какво е положението с колелцата...не са от най-големите...нормални са..как се справяш при неравности и дупки, че аз след някой и друг месец се връщам в Сф, а там е направоооооо  #Crazy..?

Здравейте,
ако ще купувате количка и стол за кола и не държите на определен цвят е хубаво да разгледате като вариант и Pliko P3 modular system on track, тъй като би ви струвала по - малко, а ще имате включено всичко необходимо (количка, кош за новородено, стол за кола и чанта за количка).
Успех в избора!

# 5
  • Мнения: 498
UNO, изключително съм доволна. Синчето ми вече месец излиза с нея на разходка и нямам забележки! Когато търсих колички точно такъв модел исках да е комбиниран, да става за зима и лято, супер маневрена е, бута се с един пръст. Аз лично не исках да имам отделен зимен кош, само като си представя кам трябва сама да го сменям с ревящо бебе, ако  няма кой да ми помогне... а и нямам къде да го държа, така че нека това да ти е преценка, ако имаш място и ти се занимава махни-сложи кош..

# 6
  • Мнения: 17 407
В правилната посока те тегли, да знаеш! Тясна и малка? На мен пък Уно ми е широка и огромна, не харесвам малките й гуми. Абе, Пликото е супер, двете дръжки не помня да са ми пречели някога.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 276
Благодаря   bouquet
Тея, мислиш ли, че столчето за кола е достатъчно и няма да имаме нужда от зимен кош примерно Simple Smile Видях, че си от Варна... където съм и аз в момента.. И какво е положението с колелцата...не са от най-големите...нормални са..как се справяш при неравности и дупки, че аз след някой и друг месец се връщам в Сф, а там е направоооооо  #Crazy..?

за съжаление не съм ползвала този вариант за комплект с кошчето за кола (защото имахме кошче Chicco) и не мога да ти кажа дали е достатъчно. С колелата не съм имала никакъв проблем. Варненските улици далеч не са от най-добрите (за съжаление), но не съм изпитвала затруднения. За София също не мисля, че ще имаш проблем  Peace (може би само на паветата ще друса, ама дали изобщо има нещо, което не би друсало там.... Grinning)
И пак да кажа - не е тясна!!!! Може да изглежда така, но наистина не е! Съотношението цена-качество-комфорт според мен е много добро!

# 8
  • Мнения: 367
Здравей,аз ползвам Uno.Много съм доволна и да ти кажа не е за пренебрегване,че е с една дръжка-лесно се управлява дори и с полувин ръка,няма нужда от много настик,а и не е толкова важно как се сгъва.Може да стои изправена в сгънато положение без да се подпира,лесно се сгъва и не е тежка,а големите и гуми са просто едно голямо предимство-много са удобни.Да ти кажа и аз много дълго стоях пред тази дилема-но управлението с една ръка при мен беше много важно и тогава надделя Уното.Освен това както казваш е голяма и широка,а като летен вариант,много компактна-коша от долу се прилепя към количката и ако искаш става почти незабележим.Има един ограничител отпред на краката ако не искаш да го вързваш,ако ли пък не коланите са готини и не ограничават бебчо.........ако има още нещо.......

# 9
  • София
  • Мнения: 1 715
Aз имах Плико Комплето. Купих я, когато дъщеря ми беше на 8м и карахме с нея до 1,2г. По мое мнение е много широка и удобна. Колелата не са ми били малки, нито е било невъзможно да я бутам с една ръка. Дръжките са много удобни. Не съм сигурна дали бих побрала Уно в колата, но Плико-то влизаше.
Като тежест дават Уно с 2 кг повече, което при по-голямо дете не е за подценяване. Имаме 5 стълби на входа и качвах на ръце количка и дете.
С Уно може би ще става на задни колела качването.
Иначе първата ми количка беше с кош и кошница. Несравнимо удобство Simple Smile
Коланите са страхотни.
Успех в избора Simple Smile

# 10
  • Мнения: 325
А на UNO коша не се ли сваля? Понеже и аз съм я харесала,но ако коша не се сваля,май ще е проблем.

# 11
  • Мнения: 17
Благодаря много на всички вас  lovekiss lovekiss
След една голяма чуденка, много ровене в нета, обикаляне по всички мазазини и вашите мнения... викам си отивам в магазина и то ще си покаже, че вече не издържам  Thinking
Там беше една  продавачка (много готино момиче) и миналия път ни отдели доста време, та викам си...срам не срам пак при нея отивам. Отиваме ние, а тя ни се радва  Hug Обяснявам й какъв ми е проблема и чуденката, та пак се заприказвахме на дълго и широко..та тя ми обясни, че разликата в ширината между двете е минимална, а за местещата се дръжка на Уното, не е кой знае какво затова защото, когато дръжката се обърне, количката става по-малко маневрена заради малките колелца...и просто не е така, както аз си го представям. Тя просто искренно ме съветваше и насочваше към Пликото... което и аз си исках  Joy И така дадохме си капаро и сме бъдещи щастливи собственици на ПЛИКО....
Много, много се радвам... и отново ви благодаря...
  bouquet

# 12
  • Мнения: 367
Да ти е честито новото Плико-то най-вече е важно на теб да ти харесва,все пак ти ще го буташ предимно.........

# 13
  • Мнения: 367
Извинявай ,m 9-как да се сваля коша и какъв проблем може да е това.....

# 14
  • Мнения: 17
m_9, наистина кой кош дали се маха? Аз си мисля, че всичко може да се махне по принцип... но все пак кажи, за да ти помогнат по-компетентните тук    Peace

Общи условия

Активация на акаунт